Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan működik a bölcsőde...

Hogyan működik a bölcsőde választás?

Figyelt kérdés
Most nyáron született a kisfiam, 3 hónapos lesz.Tudom, talán még korai,de Időben szeretnék neki bölcsiben helyet találni. Hogyan induljak el? Védőnő tud ebben segíteni? Vagy "kopogtassak" be több helyre és érdeklődjek?
2009. aug. 17. 12:51
 1/6 anonim ***** válasza:
4%
Szerintem a bölcsődébe kell bemenni. Egyébként nem értem a sok anyukát, miért annyira sürgős lepasszolni a gyereket. 3 éves korig tényleg szükségük lenne az anyukájuk társaságára. A pénznek meg mellékesnek kellene lenni, vagy nem kellene gyereket vállalni.
2009. aug. 17. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a kérdezőnek sem sürgős lepasszolni a gyereket, csak egyszerűen nem szeretne abba a helyzetbe kerülni, hogy két/három éves a gyerek és NINCS hely a bölcsődében. Így ha már születése után nem sokkal várólistára rakatja a picit, akkor nagyobb esélye van, hogy majd két/három éves korában felveszik a bölcsibe.


A védőnő biztos, hogy tud segíteni, hogy hol vannak bölcsik a környéketeken, de mindenképpen látogasd végig az összeset, már ha van választék.

2009. aug. 17. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Én bementem a bölcsibe (ami a legközelebb esik a lakásunkhoz és jó híreket hallottam róla) és feliratkoztam a 2010 szeptemberi csoportba. Még elmegyek januárban is és a hivatalos beiratás májusban lesz.

Kedves első, honnan veszed magadnak a bátorságot, hogy azt mondd valakinek, ha nem tud 3 évig otthon lenni, akkor miért vállalt gyereket.... Ki vagy te? Sajnos a pénz nagy úr, még akkor is, ha esetleg nálad nem az. Levegőből élsz vagy annyit keres a férjed, hogy otthon tudsz maradni? Nem mindenki tudja megcsinálni ezt. És mi az, hogy akkor ne vállaljon gyereket? Azt hiszem az emberek nagy része nem úgy vállal gyereket, hogy előtte számolgat, hanem mert vágyik rá és tervezi vagy becsúszik. Nálunk becsúszott, de kikérem magamnak, hogy valaki egyszer is nekem azt mondja, hogy "nem kellett volna gyereket vállalni, ha nem tudsz 3 évig otthon maradni vele". 15 hós kislány anyukája.

2009. aug. 17. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Én ugyan lemaradtam az első válaszról (nem látom, törölték...?), de a többiek reakciója láttán, sejtem mi lehetett benne....

Tisztázzuk, 2 éves kora után szeretném (kell) bölcsibe adni. Mert sajnos, nem tehetjük meg, hogy egy fizetésből éljünk. Örülök, hogy van aki ezt megteheti....


Tehát akkor csak elmegyek most szeptemberben a kiszemelt intézménybe, közlök mikortól szeretném a gyereket beadni, ők pedig felírnak egy várólistára...? :)

2009. aug. 17. 13:55
 5/6 A kérdező kommentje:

Na sikerült láthatóvá tennem az első válaszolót is.

Azt kell, hogy mondjam, nagyon buta valaki írta. Hogy lehet ilyet mondani, hogy a pénznek mellékesnek kell lennie...?! Mégis mi a fenéből adjak enni annak a gyereknek vagy miből ruházzam? Mert a 3. évben ha jól tudom 30 e ft körüli összeget kapunk. És a pénz ami addig elég volt, onnantól már nem az. Gondolkozz el amit mondtál, mert nagy hülyeség volt. Remélem neked nincs gyereked,mert csak sajnálni tudom szegényt.

2009. aug. 17. 13:58
 6/6 anonim ***** válasza:
3. válaszoló vagyok: igen menj be a bölcsibe és kérd írjanak fel a várólistára.
2009. aug. 17. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!