Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 hetes kislanyom csak haton...

3 hetes kislanyom csak haton akar (na) aludni, de a környezetemben mindenki szerint ez meg tilos! Valoban, es miert?

Figyelt kérdés

Egyenlore azt csinalom, hogy hasra fektetem, es amikor elalszik, akkor visszaforditom a hatara. De ha ilyenkor felebred, maris ordit, es "követeli" a hasra fektetest...

Remelem mas anyukak is ismerik ezt a helyzetet, es tudnak praktikus tanacsot adni. Varom. Es köszönöm elöre is. :)


2009. aug. 17. 13:41
 1/7 A kérdező kommentje:

Jaj, bocsiii. Rosszul irtam ki a kerdest!!! Szoval a lenyeg, hogy csak HASON akarna aludni, es nem szereti ha a hatan fekszik.

Bocsanat a teves kiirasert, nem figyeltem jol oda. :)

2009. aug. 17. 13:43
 2/7 anonim ***** válasza:
baba válogatja, meg te mire szoktatod asszem. Az enyém 4 hónapos koráig hisztizett ha hason kellett lennie, aztán mikor már meg-meg fordult, egyszer csak úgy aludt el ...Nem lesz baja. ha sokat van a hátán jobban kikopik ott a haja, de megnő majd. Tornáztasd, mókásan,hátsimogatás,stb...
2009. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Én is sokáig aludtam hason mert megszoktam, de utána átvitt az idő a háton fekvésre kutya bajom 18éves vagyok most, sztem hagyd aludni hason majd érzi ha nemjó neki
2009. aug. 17. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Valószínű azért mondja mindenki, hogy hason nem szabad altatni, mert elterjedt, hogy úgy nagyobb az esély a bölcsőhalálra. Az én lányom 9 hetes múlt. Rögtön az elejétől mondta a gyerekorvosunk és a védőnő, hogy próbáljuk inkább hason altatni, mert úgy jobb neki. Persze tud ő is erről a 'hason-tilos-altatni' dologról, de elmagyarázta nekünk, hogy ez miért tévhit, és miből ered. Ebbe most nem megyek bele mélyebben, valószínű így is lesznek, akik leszólnak emiatt. :) Mindenesetre engem meggyőzött, pedig én sem akartam hason altatni egyáltalán. A baj nálunk csak annyi, hogy hason utál lenni. :) Ha a te kislányod úgy szeret aludni, hagyd neki. Nem lesz semmi baj.
2009. aug. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
9 hós a lányom, és fél éves koráig talán kétszer aludt hanyatt fekve.Lehet azért is mert hasfájós volt. Fél éves kora óta meg szinte ne is alszik hason, ő fordul már ahogy akar, de inkább oldalt. Én vettem légzésfigyelőt, még most is használom, és nem volt semmi gond amíg hason aludt csak. ÉS már talán nem is lesz ilyen.
2009. aug. 17. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Az én fiam 3,5 hónapos, csak hason tud aludni. Még a babakocsiba is hasra kell fordítani, ha elálmosodik, és elkezd nyűgösködni:)

Ne aggódj, nem lesz semmi baja, ha hason alszik, szerintem ne fordigasd.

2009. aug. 17. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Az én fiam 4 hetes kora óta hason alszik a hasfájása miatt. Azóta már több mint 4 hónapos, a hasa már nem fáj, de attól még hason alszik mindig. Háton egyből felébred. Nem lesz semmi baja, aludjon csak hason.
2009. aug. 17. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!