Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért ilyen agresszív és mit...

Miért ilyen agresszív és mit tehetnék vele?

Figyelt kérdés

A lányom 15 hónapos.Okos vagány kislány,de éjszaka brutál.Harap ,csíp karmol, szerintem a foga fáj-kap rá nurofent-. Most telt be a pohár mert még éjszakánként szopizik (konfort) és nagyon nagyokat harap a mellbimbómba vagy ép tép rajta.Van hogy tudom a foga miatt de van hogy úgy tűnik csak úgy.

Nem vagyok az agresszió híve de ha így viselkedik mit kéne tennem? Volt hogy meghúztam a haját egy picit ,mert érthetetlen miért ver minket.És komolyan fáj ,sérüléseket okoz :O Ha valamit nem engedünk és nem csíp rúg ,akkor a fejét veri valahova...

Napközben tündér okos kislány ...



2012. nov. 25. 23:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:

Szia!Nurofent csak 3 napig kaphat, ugye azt tudod. Bár nektek nem ez van, de hátha van benne pár jó mondat.


Van azonban egy igen speciális alvászavar, mely igazán drámai tünetekkel jár. Ez a pavor nocturnus, az éjszakai felriadás. A kisgyerek éjfél felé hirtelen felül az ágyában, nagyra nyitja a szemeit és hangosan, sikítva kiabál. Felgyorsul a szívverése, remeg, izzad. A sikítás után sírás következik, a szülő bármit tesz, nem tudja megvigasztalni. A gyerek nem alszik, de nincs is ébren. Amikor a roham elmúlik (lehet 15 perc is), akkor szépen visszaalszik, és másnap nem is emlékszik semmire.



Leginkább az különbözteti meg a rossz álmok okozta felriadásoktól, hogy a pavor rendszerint éjfél előtt jelentkezik, a mély alvásszakaszban. Ebben az alvásszakaszban nincsenek álomképek, azok a későbbi, felületes alvásszakaszban jelentkeznek. Így logikus, hogy a gyerek nem is tud semmi rossz álomról bezámolni.



Mit tehetünk? Mik lehetnek a kiváltó okok?


Kerüljük az olyan délutáni és esti tevékenységeket, melyek nagyon kifárasztják a kisgyereket. A kimerültség meghosszabbítja a mélyalvás szakaszát, így nő az éjszakai roham valószínűsége is.


Fontos, hogy időben kerüljön ágyba a gyerek. A szeparációs szorongását csökkenthetjük pl ha odafigyelünk az ébrenlét és alvás átmenetére. Hiszen egy óvodás kisgyerek már nem cumizik, nem szopik este, de még kicsi ahhoz, hogy az ágyban olvasson egy kicsit elalvás előtt, ezért nagyon fontos az esti mese, a szülővel való esti összebújás.


A pavor sokszor együtt jár az alvajárással is. Ezeknek a gyerekeknek a felmenői között többen is vannak, akik gyerekként küzdöttek az éjszakai felriadással vagy az alvajárással.


A felriadáskor nem tehetünk mást, mint a gyerek mellett vagyunk, öleljük, és várjuk, hogy elmúljon a roham. Az ébresztgetés hasztalan, a roham végén a kicsi szépen alszik tovább. Tehát nincs más dolgunk, mint kitartani, a serdülőkor végére rendszerint megszűnik ez a fajta alvászavar.


Illetve ha túl sűrűn jelentkezik, akkor érdemes gégeszakorvossal kivizsgáltatni, ugyanis az egyik kiváltó ok lehet a megduzzadt orrmandula okozta fulladásélmény is. De az is lehet, hogy a háttérben lelki okok állnak, pszichológiai kiváltó okok jellemzően az erős szorongás és a depresszió, ha a szülő erre gyanakszik, érdemes pszichológushoz (vagy kineziológushoz, ki mit szeret) vinni a gyereket.



opti


Szólj hozzá!



Ajánlott bejegyzések:

2012. nov. 26. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen az infót,minden hasznos dologra nyitott vagyok.
2012. nov. 26. 13:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!