Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális viszonyulás az anya...

Normális viszonyulás az anya részéről ez egy kisbabához? Lehet ez depresszió?

Figyelt kérdés

Mindenki másképp éli át/meg az anyaságot,nyilván a hormonok tombolnak főleg szülés után közvetlenül.


DE van a környezetemben egy fiatal anyuka,akinek még csak 1 hós a picije,és minden héten 2-3 nap le-lepasszolja különböző indokokkal(bevásárlás,barátnőzés..)a kisbabáját,hogy ő kimozdujon férjével,barátnőjével.Akár el is utaznak,és családtagok vigyáznak az 1 hós babára.

Tápszeres,így könnyen megoldható a dolog.Ez is furcsa hozzáálása volt ,mert azt mondta nincs teje,ő nem fej,nem nyüstöli a mellét és kész.Ő döntése.

Ez laza hozzáállás a dolgokhoz,vagy egyfajta depresszió megnyilvánulása?Nincs túl nagy kötődés anya és kislánya között.Én mondjuk a másik véglet voltam mindhárom gyermekemnél,nem tudtak volna olyan programot felajánlani,ami miatt 1-2 éjszakára otthagytam volna a nagyival a fiaimat 1 hós korukban.Ha a baba nagyobbacska,simán,de egy pár hetes babánál?

Mi a véleményetek?


2012. nov. 26. 10:42
1 2 3
 21/22 anonim ***** válasza:
100%

"1.A Kérdező nem rokonáról, barátjáról írt, hanem egy anyukáról a környezetében. Nagyon nem ugyanaz a kettő."


Így van. Az ilyen személyt nevezik ismerősnek. Azonban, mivel a szülés utáni depresszió van, hogy a családon belül jól titkolható, így a környezetében élők hamarabb felfigyelnek rá, mint a közvetlen kör. (Tapasztalat.)


"2.Igen, nekem nem szokásom másokat kibeszélni, bizonyítandó, hogy én mennyivel jobb vagyok és eszembe sem jut megkérdőjelezni egy anya és gyermeke közötti kötődést azért mert máshogy csinál dolgokat, mint én. "


Szerintem - és bocsánat, ha tévedek - a kérdező sem kívánja megkérdőjelezni az anya és gyermeke között fennálló kapcsolatot, pusztán hangot adott azon kételyének, hogy az anya az alig 4 hetes csecsemőjével szemben különösen viselkedik. Jogosan. Most nem szeretnék belemenni mélyebben, a lényeg, hogy láttam már ilyet a közvetlen környezetemben én is, és nem lett szép vége. Válás, gyermekelhelyezési viták, anyuka gyógykezelésen, miután zacskót húzott a gyereke fejére, amiért az sírt, mert lázas volt. Az előzmények kb. ugyanezek.


3. Gondolom magad sem tudod, miért tetted idézőjelbe az anyák szót, mivel attól, hogy nem értünk egyet, még anyák vagyunk mindannyian. Esetleg nem tudod, hogy kell használni az idézőjelet.


Köszönöm, az idézőjel használatával teljesen tisztában vagyok, ahogy azzal is, mennyi szórakozó, unatkozó egyén jár ide, akinek gyereke sincs, sőt, némelyikük a nap egy részét középiskolai tanulmányainak szenteli, viszont viccesnek találja ezt a témakört. Ezért az idézőjel.


"4.Hidd el utolsó, az ilyen vérmes, mindenbe belekotnyeleskedő nőkkel, mint Te eszembe sem jutna barátkozni."


Hidd el, nálam ennek senki sem örül jobban. Mindenesetre megjegyzem, hogy ha én vagyok a vérmes, kotnyeles, akkor te miért is kezdtél el személyeskedni? Azzal, hogy kiállok a véleményem mellett, még nem vagyok vérmes, maximum öntudatos. A kotnyelesség sem ott kezdődik, ahol te gondolod, de mindegy, majd egyszer ráguglizol.

2012. nov. 26. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/22 anonim ***** válasza:
26%

"Nincs túl nagy kötődés anya és kislánya között" Szerinted ez mi, ha nem az anya és gyermek közötti kapcsolat megkérdőjelezése?


"Istenem sose legyenek ilyen barátaim" A személyeskedést nem én kezdtem, hiába értetted ezt itt többünkre.


Egyébként nem ér ennyit az egész. Van aki szeret kibeszélni másokat aggódás címszó alatt, van aki szemtől szembe beszéli meg ezt az érintettel. Ez a két fajta embertípus nem szokott egymással barátkozni és ez így is van jól.


További szép napot.

2012. nov. 26. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!