Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Normális viszonyulás az anya...

Normális viszonyulás az anya részéről ez egy kisbabához? Lehet ez depresszió?

Figyelt kérdés

Mindenki másképp éli át/meg az anyaságot,nyilván a hormonok tombolnak főleg szülés után közvetlenül.


DE van a környezetemben egy fiatal anyuka,akinek még csak 1 hós a picije,és minden héten 2-3 nap le-lepasszolja különböző indokokkal(bevásárlás,barátnőzés..)a kisbabáját,hogy ő kimozdujon férjével,barátnőjével.Akár el is utaznak,és családtagok vigyáznak az 1 hós babára.

Tápszeres,így könnyen megoldható a dolog.Ez is furcsa hozzáálása volt ,mert azt mondta nincs teje,ő nem fej,nem nyüstöli a mellét és kész.Ő döntése.

Ez laza hozzáállás a dolgokhoz,vagy egyfajta depresszió megnyilvánulása?Nincs túl nagy kötődés anya és kislánya között.Én mondjuk a másik véglet voltam mindhárom gyermekemnél,nem tudtak volna olyan programot felajánlani,ami miatt 1-2 éjszakára otthagytam volna a nagyival a fiaimat 1 hós korukban.Ha a baba nagyobbacska,simán,de egy pár hetes babánál?

Mi a véleményetek?


2012. nov. 26. 10:42
1 2 3
 11/22 A kérdező kommentje:

"szoknyám mellé kötöm gyerekeimet"

Na ja,bocsi én 1 hónaposan,sőt még két hónaposan is "szoknyám mellé kötöttem a gyerekeimet".

De ahogy olvasom a hozzászólásokat,itt mindenki "szoknyája mellé köti"vagy kötötte a 4 hetes babáját!És szerintük is ez a normális ennyi idős korban.

2012. nov. 26. 11:32
 12/22 anonim ***** válasza:
39%
9. vagyok. Én sem hagytam ott a fiamat 1 hónaposan, de 2 hónaposan 1 éjszakát anyukám vigyázott rá egy családi esemény miatt. Akkor most engem is leszólsz? Értsd meg, hogy nincs jogod mást a háta mögött idegenekkel kibeszélni. Ez egész egyszerűen jellemtelenség.
2012. nov. 26. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
Kedves 9.!Akkor ezt meg is beszéltük!Ment is a kezecske.Szép napot!
2012. nov. 26. 12:11
 14/22 anonim ***** válasza:
41%
Kedves kérdező! Te hogy jössz ahhoz hogy kívülről megítéld hogy milyen a kötődés egy anyuka és a kisbabája között? Jó turkálni mások életében? Törődj a saját gyerekeiddel! Vagy unatkozol?? Ha ennyire untat biztos nem neked való a babázás. Szerintem depressziós vagy, sürgősen kezeltesd magad!!!
2012. nov. 26. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
56%

És ti akik a kérdezőt osztjátok ti is unatkoztok?

Vagy csupán nem tudtok egyetlen kérdésre sem érdemben válaszolni és így élitek ki magatokat?

2012. nov. 26. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
63%

Annyira szeretem, hogy vannak ezek az idegbeteg "mé' szólsz bele mások életébe" anyukák itt, de komolyan.

A kérdező legalább kíváncsi arra, hogy az ismerősével, családtagjával mi van, és jogos a kérdése arra vonatkozólag, hogy lehet-e ez az anyuka részéről a szülés utáni depresszió jele. Ugyanis, ha ezek a nagyszájú-mellényű "anyák" nem tudnák, a depresszió egy igen komoly dolog, és figyelni kell rá, mert súlyos következményei is lehetnek.


De ti azért csak hajtsátok nyugodtan, hogy f*sni kell mások fejére, nehogy véletlenül az ember már segíteni tudjon. Gondolom, ha majd a legjobb barátnőtök/ismerősötök/családtagotok dugja frissen született gyermekét a fagyasztóba a depresszió következményeként, akkor is ilyen oltári tanulságos hozzáállással fogjátok megvonni a vállatokat.

Istenem, sose legyenek ilyen barátaim!


"Modern önvédelmi fegyver:

Vállról indítható rándítás."

/Fodor Ákos/

2012. nov. 26. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
16%

1.A Kérdező nem rokonáról, barátjáról írt, hanem egy anyukáról a környezetében. Nagyon nem ugyanaz a kettő. 2.Igen, nekem nem szokásom másokat kibeszélni, bizonyítandó, hogy én mennyivel jobb vagyok és eszembe sem jut megkérdőjelezni egy anya és gyermeke közötti kötődést azért mert máshogy csinál dolgokat, mint én.

3. Gondolom magad sem tudod, miért tetted idézőjelbe az anyák szót, mivel attól, hogy nem értünk egyet, még anyák vagyunk mindannyian. Esetleg nem tudod, hogy kell használni az idézőjelet.

4.Hidd el utolsó, az ilyen vérmes, mindenbe belekotnyeleskedő nőkkel, mint Te eszembe sem jutna barátkozni.

2012. nov. 26. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
Az én ismeretségi körömben is van ilyen sajnos, és ott is óriási a korkülönbség. A nő mondjuk, már 35, a pasi viszont 60. Itt is gyakorlatilag születésétől kezdve lepasszolta a gyereket! Én nem szóltam rá semmit, ő viszont az anyjával osztotta az észt, hogy én nem tudom elvágni a köldökzsinórt. Bár megjegyzem az anyja a háta mögött kibeszélte, hogy nem áll a toppon anyaságban, és nem törődik a gyerekkel, állandóan menőkéje van. Én szerintem ez nem szülés utáni depresszió lehet, csak ő egyszerűen ilyen tipus, és erre rápakolt szerintem az is hogy bepánikolt, hogy egy öreg pasi mellett nyugdíjas évei lesznek!
2012. nov. 26. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
43%
Az ő élete, az ő dolga. Ha nekik így jó, akkor senkinek sincs joga elítélni, beleszólni. Ennyi.
2012. nov. 26. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:

14.06-os nálad a pont!


Többiek,akik "savazzák" a kérdezőt!

Még csak nem is negatívan,vagy bunkó módon érdeklődik itt és

én azt érzem ki a szavai mögül,hogy tényleg aggódik és nem csak "kibeszélni" akar!


Kedves Kérdező!

Tudod elsőre mi jutott eszembe azon túl,hogy nagyon fiatal még és valószinüleg nem készült fel a babára!?

Az,hogy fél!!!Az egésztől a babától,a felelőségtő...próbál úgy élni ,mint "előtte" nem tud mit kezdeni ezzel az egésszel.

Ebbe nyilván beleszólni nem lehet,max segiteni nekik valahogyan.

Azt gondolom,hogy az anya-baba közötti kötődés egyre inkább fog erősödni és ideális esetben fel fog tudni oldódni az anyaságban !

Idő-idő idő...

2012. nov. 26. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!