Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Száraz, ekcémára hajlamos...

Száraz, ekcémára hajlamos baba bőrének milyen fürdetőt ajánlotok?

Figyelt kérdés

A gyerekorvos felírt egy olajat,amit kúra szerűen lehet alkalmazni.

Viszont én szeretnék fürdetőt váltani,ami kimondottan az ilyen érzékeny bőrnek van kitalálva,hogy biztosan ne legyen probléma.

9 hónapos babának kell.


2012. nov. 26. 16:31
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
10 hónapos ekcémás a kisfiam ,natúr szappannal fürdetem és finomítatlan shea vajjal kenem be,így nagyon szép a bőre.Most beteg volt így kezdett előjönni,de többször bekentem és el is tűnt.amúgy neki nem használok öblítőt sem.Nekünk ez vált be.
2012. nov. 27. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Helyesbíteném a 8-as választ. Az én kisfiamnál kiütésekkel (piros, pattanásszerű pöttyökkel) kezdődött az ekcéma. Amúgy nekem is szokott így kezdődni. Néha csak 1-2 "pattanás" jön ki, ami viszket és ha megvakarom, fáj és még jobban viszket. A terjedés is változó, pl. a kezemen van egy ekcémás folt, ami már 2 hónapja ugyanakkora. A kisfiamon az ekcéma egyik napról a másikra elborította a hajas fejbőrét (még elég kevés haja van csak), és a homlokát. Addig csak az arcán volt. Valószínű, hogy nála a Babé atópiás dermatitiszre való fürdető gél váltotta ki, mert feketeribizlit is tartalmaz, és úgy néz ki, hogy arra allergiás a picim. Egyszer megmostam vele a haját, erre belobbant az egész feje :(

Én azt javasolom, hogy csak természetes anyagokat használj, és azt is minimális mennyiségben. Gyors, langyos vizes fürdetés, az se baj, ha csak kétnaponta. Ne hagyd kiszáradni a bőrét, kend bio shea vajjal. Gondold végig, mi válthatta ki az ekcémát, volt-e valami új dolog, amit evett, volt-e sokáig kint hideg, szeles időben, ha szoptatsz még, te ettél-e valami újat.

Ja és a Babé fürdetőt ettől még kipróbálhatod, szerintem elég jó (a másik fiamnál sokat használtuk), elég belőle egy borsónyi, de bio szappant is használhatsz.

2012. nov. 28. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Köszönöm a helyesbítést! :)

amiről Te írsz kedves utolsó,az egészen más,mint amiről itt beszéltünk..

A te kicsidnek akkor minden bizonnyal kontakt ekcémája lett a használt szertől,míg az athópiás dermatitis egy egészen más tészta....

persze ez nem zárja ki,hogy a Kedves Kérdező babájának is kontakt ekcémája van....

Voltatok orvosnál Kérdező?

2012. nov. 28. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!