Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Help! Extrém rossz alvó baba...

Help! Extrém rossz alvó baba vagy én vagyok alkalmi 0 anya!?

Figyelt kérdés

Kisfiam 7 hetes és extrém rosszul alszik. A helyzet a következő: este fél 10-10 körül szokott elaludni cicin, fél 1 és fél 2 között kel, eszik, aztán alszik tovább. Aztán kel 3 óra körül, megint eszik és jó esetben alszik tovább, rossz esetben minimum 1 órát ébren van. Nem sír, nézelődik, de igényli a törődést, néha szív a cicin, ringatni kell. Ha elalszik, akkor is kel fél 5 körül pocifájás, pukik miatt. Ha szerencsém van, 6 óra körül még le tudom rakni aludni egy másfél-2 órára. Délelőtt abszolút nem hajlandó aludni, max a pihenőszékében szundikál, sziesztázik, de ha megmozdítom, hogy betegyem az ágyába, azonnal felébred. 1 óra körül eddig le tudtam tenni aludni és 1 evés megszakítással aludt délután 5-6 óráig, (ez tegnap óta nem megy, ma is fél 3kor aludt el, és negyed 5-kor már ébren volt) aztán az esti cicizésig megint ébren van. Ez összesen, jó indulattal is csak 10-12 óra alvás, ha az 5 perces szundikat nem számolom. Én már hulla vagyok és ötletem sincs, hogy mivel próbálkozhatnék még! Ami nem vált be: berakom a kiságyba és elalszik, cicin elalszik (napközben), ringatás, éneklés, kendőben hordozás, hajszárítózás, hintáztatás. Pedig látom rajta, hogy álmos. Ha el is alszik, 5 perc múlva már sír.

Sajnos nagyon sok levegőt nyel, sokszor fáj a pocija. Már arra is próbáltunk kb. mindent, ami létezik. Talán már enyhül a hasfájás, de a hajnali az mindig menetrendszerűen jön!

Van egy Lányom is, aki már 2 éves elmúlt, ő is extrém rossz alvó volt, de akkor itt volt Apa segítségnek. Apa most is itt van, de ugye mostmár 2 csemeténk van:o)

Ha valakinek van esetleg valami mentő ötlete, kérem ossza meg velem, mert félek, hogy így a nagy fáradtság a Fiam és a tejem kárára megy!


2012. nov. 26. 17:15
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Több helyen leírtam már, de szívesen teszem, mert én is a tapasztalat alapján "világosodtam meg" Kisebbikem születésétől fogva azt csinálta, h délután 5ig kb. tök jól elvolt, utána etetés, fürdetés, altatás....LETT VOLNA, csakhogy sírás, nyöszörgés, puki-böfi minden lett belőle éjjel 1ig is akár. Minden egyes nap. Apa segített, dehát volt h elaludt a nyöszörgő babával a hasán...stb. :) Infacol, ringatás, bugyolálás....mindent kipróbáltam/tunk, amit javasoltak. Semmi.

ez ment kb. 3 hónapos koráig.Kezdtem önmaga árnyéka lenni, az volt a napom fénypontja ha fürödni eljutottam. Egyik este elaludt 9 körül. Arra vártam, h felkel, nem is bírtam aludni. De nem kelt fel, hajnal4ig szépen elalukált. Akkor megetettem, és visszsaludt 7-8ig is. Szóval ahogy jött ez nála, el is múlt-csak ezzel tudlak "vigasztalni"! Hogy ennek mi z oka? Az egyik fő, hogy csak nekünk természetes az anyatejes (tápis) étrend úgymond, nagyon sok babának pedig át kell állnia erre, hiszen odabent nem ez volt a "menü", illetve össze vannak zavarodva, h most hogy is van ez, hol világos-hol sötét???? Tulajdonképpen, eddig ők egy teljesen más helyen, rendszerben éltek, nekik minden új, nehezen megszokható, az idegrendszerük most érik, tökéletesedik.ÉS g náluk így is kijöhet.

2012. dec. 1. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

Az én fiam talán még ennyit sem aludt ennyi idősen mint a tiéd.Volt olyan egész nap ébren volt,este 9-10 körül elaludt és hajnal 5-6 körül kelt.Ha napközben elaludt akkor is csak 1-2x fél órára.

Jelenleg 1 éves és még mindig szopizik.Nappal kb 1-2 órát alszik.Este 8-tól reggel 6-ig szokott lenni az alvás millió ébredéssel...

Tanácsot nem tudok adni,csak kitartást kívánok!

2012. dec. 1. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!

Megoldódtak az alvás gondjaitok azóta?

Én írtam ki ezt a kérdést veled egy időben, nem tudom emlékszel e ;)


http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Nalunk azota is küzdelem az alvás.

Továbbra is keveset alszik, rosszul, sokat ébred közben.

Remélem egyszer megváltozik majd!

2013. febr. 25. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!