Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után mikorra tudtátok...

Szülés után mikorra tudtátok leadni a felesleges kilókat?

Figyelt kérdés

Mennyit hiztatok?

Tornáztatok vagy magátol lementek a kilók?

Nekem sürgősségi császárom volt,szoptatni is csak 6hétig szoptattam.Nehezen adom le a felesleget.


2012. nov. 26. 22:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

2 év kellett hozzá. Nem sportoltam, nem fogyókúráztam. Csak sétáltam a gyerekkel, később rohangáltam utána.

(53-mal kezdtem, szoptatással jöttek fel a + kilók, akkor 73 körül voltam.)

2012. nov. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Szerintem ez alkati dolog. Van aki ha megfeszül se tudja leadni, mert átrendeződik a szervezete, és van, aki semmit se tesz érte és úgy is lemegy neki pikk-pakk.

A lányom születése után kb 3 hónap alatt nagyjából visszaálltam a régi súlyomra (mondjuk alig híztam), aztán amikortól nem szopott, hirtelen felugrott két kilo és ezzel a plusszal kezdtem a tesóvárást, vele híztam kb 8 kilót. Nagyjából fél éves volt a kicsi, mikor kb-ra a régi súlyomnál lettem megint. De pl a csipőm szélesebb lett egy nadrágmérettel, mert szétcsúsztak a csontok, illetve nem is tudom, plötyibb lettem itt-ott pl mellem meg a hasam.

Nem tornáztam (csak intimtornát :D), lehet, hogy kéne valamit komolyabban de mostmár 4 és 2,5 évesek a kölkök, szülések előtti súlyomnál vagyok két éve (a fentebbi kitételektől eltekintve a régi vagyok kb). annyira nem vagyok elégedetlen a külsőmmel, hogy strapáljam magam érte :)

2012. nov. 26. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Szia. Ahogyan azt az elottem valaszolo is irta, ez nagyon alkati dolog.

En pl. 58kg voltam amikor teherbe estem, 68kg-mal mentem szulni. Szoptattam 2 honapig, es megis lefogytam pedig nem csinaltam semmit, es odafigyeltem a szoptatas miatt arra hogy mit eszek, es hogy tartalmas legyen. En sajnos drasztikusan lefogytam aminek viszont nem orultem, mert meg a szules elotti ruhaimbol is kifogytam. Kisfiam most 8 honapos, de mar jo par honapja csak fogyok-fogyok. Jelenleg 48kg-ra fogytam le. Amikor kisfiam 2 honapos volt, mar a regi sulyom megvolt, es azota csak jonnek lefele. En mar hizo kuran vagyok, mert mar annyira drasztikusan latszik a fogyasom hogy kint vannak a bordaim, es a szegycsontom is latszik.

En csak azt tudom neked tanacsolni hogy legy boldog, es a kilok majd lejonnek. Ne aggodj a sulyod miatt. Tornazni is tornazhatsz ha van ra energiad, de en csak azt tudom javasolni hogy ha olyan az alkatod ugy is lejonnek majd a kilok ha viszont nem akkor ugy is megmarad.

2012. nov. 26. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

8 hónapos koráig szoptattam, akkor lefogytam 70re. Szülni 78-al mentem. Tudom, hogy lehet szoptatás alatt is diétázni meg tornázni, de nem akartam kockáztatni, amúgy sem volt sok tejem.


Azóta tornázok, figyelek az étkezésemre és most 75 vagyok :-) Ki érti ezt??

Most belekezdtem egy durva diétába, hátha az segít.

2012. nov. 26. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
2 hét alatt, de nem fogyókúrával, hanem keveset híztam a terhesség alatt (17 kiló, de hármasikrekkel). A szoptatás alatt még lement 5 kiló, de akkor alig ettem, alig aludtam. Ezt tartottam még pár hónapig, majd visszaálltam a szülés előtti eredeti súlyomra, pedig nem csináltam semmi extrát, sokat kell rohangálni, hajolgatni a gyerekekhez. Most már "vigyázni" kell, sport heti 1x (sajnos nincs több időm), étkezés, szénhidrát-bevitel. Szóval tudom tartani, de figyelni kell. (56 kg vagyok 165 centihez).
2012. nov. 26. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

50 kilóval lettem terhes, szülés után két héttel már csak 53 kiló voltam, senki meg nem mondta volna hogy szültem. Igaz, az a 3 kiló leginkább a hasamon volt, de még így sem vészes.

Nem tornáztam, de terhességi diabéteszem volt és diétáznom kellett, emiatt várható volt hogy nem fogok elhízni.

2012. nov. 26. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

86kilóval mentem szülni(szintén császár),lányom másfél éves és 64vagyok,(68-cal kezdtem a terhességet)még szoptatok.(kórházból ki 72-vel jöttem,majd 8hónap alatt 80lettem,ekkor kezdtem életmódváltásba...)

Én nem vagyok szerencsés,amíg nem figyeltem a kajára és nem mozogtam legalább heti 4szer egy órát,csak híztam.

A kajára figyelés az ch csökkentését jelenti nálam(tulajdonképpen a norbis kódok alapján főzök,nem eszem kenyeret,krumplit,rizst,tésztát..)

2012. nov. 26. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

alapvetően duci vagyok :-)

de egyik szülésnél sem híztam 6kg többet

mindegyiknél kevesebb voltam szülés után mint terhesség elején pedig soha nem figyeltem rá mit eszek :-)


kb 6 hónap volt mire visszahíztam a terhesség alatt lement kilókat :-((

pedig bíztam benne h nem fogom ....

2012. nov. 27. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Én mindegyik gyerekkel 18-22 kilót híztam gterhesség alatt. Mivel szoptattam, nem diétáztam és nem mozogtam túl sokat, amíg nem evett rendesen. Szopival az első hónapokban csak úgy folytak le rólam a kilók. Utána se diétáztam, de elkezdtem tornázni (kb. 9 hónaposan) és még szopiztak másfél éves korukig. És lement minden. De már nem akarok nagyon vékony lenni. megcéloztam a 61 kilót. 5 hónapos a kicsim, és 4 kiló van rajtam. De inkább csak tornáznék, hogy ne ciciből menjen le.
2012. nov. 27. 01:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
92 kilóval mentem szülni (20 kiló ment fel a terhesség alatt), 82 kilóval jöttem ki a kórházból! Felment 86-ra, amíg szoptattam (2 és fél hónapig), és akkor mondtam, h elég volt! Elkezdtem tornázni, nagyon odafigyeltem arra,hogy mit eszek (cukor, fehér kenyér kilőve), vacsora valami egyszerű volt, na meg persze napi 2 óra hossza séta...Most 13 hónapos a lányom, én meg 60 kiló! Én császáros voltam! Egyébként nem vagyok egy vékony alkat, nagyon oda kell figyeljek, h tartsam a súlyom!
2012. nov. 27. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!