Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Meddig normális, hogy a babám...

Tundecske kérdése:

Meddig normális, hogy a babám háton fekve mindig behajlított lábbal fekszik és alszik? Tegnap volt 3 hónapos. Valahol azt olvastam, hogy ez nem elfogadható. De mikortól?

Figyelt kérdés
2012. nov. 27. 10:59
 1/7 anonim ***** válasza:

Amíg így érzi jól magát. Napközben megpróbálhatod hasra fektetni, de semmi baja nem lesz, ha a hátán alszik.

Csak mostanában mindenre van "előírás".

2012. nov. 27. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Hason fekve hogyan tartja magát, hogyan alszik?

Ha kézbe veszed, akkor hogyan tartja magát?

Ha kiegyensíted, akkor azonnal visszahúzza? Fáj esetleg neki ez?

2012. nov. 27. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Hason fekve is egy picit be van hajlítva lába. Ha kézben van akkor is. Teljesen nyújtott lábbal talán még sosem láttam. Pedig nem hasfájós baba. Ha kinyújtom nem fáj neki, de 1-2 másodperc és visszahúzza.
2012. nov. 27. 11:07
 4/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy icipicit "feszes" a babád.

Mert az igaz, hogy az újszülöttek természetes reflexe, hogy "béka" pozícióban kényelmes a lábtartás, hiszen ez a póz az, amiben az izomzat és az izületek a tehermentes, ellazult állapotban vannak. De három hónapos korban a térdfelhúzás általában csak karba vételkor illetve hason fekve szokott reflex- szerűen történni.

Hogyan született a kicsid?

Más tartásbéli sajátosságot fedeztél fel?

HOmorítani szokott?

2012. nov. 27. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Hát még annyi, hogy nagyon nehezen vagy egyáltalán nem sikerül jobb oldalra fordítania a fejét hason fekve. Gyűlöl hason lenni. Császáros volt, de ott minden rendbe zajlott. Eddig nem figyeltem, de szerintem nem szokott homorítani. Tornáztatom minden nap, de nem változik semmi.
2012. nov. 27. 11:21
 6/7 anonim ***** válasza:

A fejfordítási problémával együtt sajnos egyre valószínűbb, hogy feszes izomtónusú a babád:(. Ezt a hason fekvés elutasítása is alátámaszthatja.

Milyen tornát, és ki javasolt?

Mindenképp elmennék hipertónia gyanújával(ezt a nyaki féloldalasság miatt leginkább) gyermek- neurológushoz, illetve a házi gyermekorvossal mindenképp alaposan mégegyszer megnézetném.

Nem megijeszteni szeretnélek, elnézést ha mégis"sikerült", csak azt gondolom, hogy a nyaki féloldalasság, "kényszeres" lábfelhúzás okot adhat alaposabb vizsgálatra.

2012. nov. 27. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat! A doktornéni azt mondta, hogy ez a normális testtartás, és minden rendben.
2012. dec. 3. 15:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!