Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hozzá fog szokni a hálózsákhoz?

Gabszem kérdése:

Hozzá fog szokni a hálózsákhoz?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hónapos lesz nemsokára. 25 fok van a szobájában, de hajnalban húz kicsit a hideg és úgy vettük észre mintha fázna. Arra gondoltunk veszünk neki hálózsákot, valami nyári vékonyat. Csak attól félek hogy nem fog benne aludni, mert úgy alszik hogy ezerszer körbejárja az ágyat, kúszik mászik, forog. Betakarni éppen ezért nem is tudjuk mert kb. fél perc alatt már le is esne róla a takaró.
2012. nov. 28. 08:45
 1/10 Mara Acoma ***** válasza:
25fok??? Az nem igazán egészséges... 21foknak kell lenni, max 22. Vegyétek lejjebb a fűtést, sokkal nyugodtabban fog aludni, normális szobahőmérsékleten. Hálózsákot vehetsz neki, de szerintem vékony béleltet és rá egy babapléd.
2012. nov. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Jégtánc ***** válasza:
Lányom szintén most lesz 10 hónapos,már születése óta hálózsákban alszik.Egyáltalán nem gátolja a forgolódásban,mászásban,tekergésben.Szintén panelos központi fűtéses.Kikapcsoltam nála a fűtést,mert nagyon meleg van.
2012. nov. 28. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Kisfiam szintén örökmozgó éjszaka is, sosincs rajta takaró, ezért vettem neki hálózsákot. 2 éjszaka volt rajta, mind a ketten szörnyen aludtunk, nem tudott benne mozgolódni úgy ahogy szeretett volna. Így vettem neki vastagabb pizsamát, nagyon jókat alszik, ha fázna akkor szerintem nem aludna jól, ja és nálunk 21-22 fok van. Miből gondolod, hogy fázik a babád? Szerintem 25 fok az elég meleg, de egy próbát megér a hálózsák, lehet nektek bejön. Amit tanácsolni tudok, hogy ne új zsákot vegyél, én is bababizományiban vettem egyet kipróbálni így csak 2000 Ft-om bánja.
2012. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Tényleg nagyon sok a 25 fok, 21 fokban alszik jól ég baba, vagy max. 22.

Akkor a hálózsákot is elviseli majd magán, mert úgy lesz neki kellemes a hőmérséklet!

Ugyan úgy tud hálózsákban forogni, sőt még járni is!

2012. nov. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Az én Fiam nem szokta meg sajnos, viszont ahogy vándorol a kiságyban, a taki is vándorol vele :)


Off: szerintem is sok a 25 fok.

2012. nov. 28. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nekem kezdetektől zsákba alszik,szeretem,mert nem kell 10x felkelnem,h betakargassam,nekünk van vékony-vastag,de nem szereti a nagy meleget,25 fokban biztos nem aludna..Sztem meg fogja szokni,mert az enyém abban is tud forogni,kúszni,ne legyen nagyon nagy,széles fazonú a zsák,akkor nem csavarodik annyira bele.
2012. nov. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
nem tudjuk lentebb venni, mert panelban lakunk, 27 fok is szokott lenni a nappaliban, pedig el vannak zárva a radiátorok. A gyerekszobában állandósult a 25 fok, de érezhetően húz a hideg, pedig az ablak le van szigetelve. Múlt héten leszigeteltük a radiátorcsöveket is, így most kb. 25 fok van a nappaliban is. Amikor pici volt vékony rugiban aludt és raktunk a derekára textilpelust, de most annyira mászkál éjszaka hogy nem maradna rajta a takaró
2012. nov. 28. 08:57
 8/10 Mara Acoma ***** válasza:

Első vagyok:


Ez esetben viszont az a javaslatom, hogy a rácsokat pakold körbe rácsvédő párnával, így a hideg huzat nem éri a babát.

Hálózsákot nem sok értelme van venni szerintem, mert 10hónaposan (örökmozgó) bele fog gabalyodni a vékony pamutba, inkább pizsit adj rá és jó nagy méretű, hagyományos lepedővel takard be. Arra a jóféle vászon lepedőre gondolok, amit még nagyanyáink használtak. Az kellemes és 100% pamut, nem izzad bele és ha elég nagy akkor kizárt, hogy lerúgja magáról.

2012. nov. 28. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Az ágya körbe van párnázva rácsvédővel és törölközőkkel teljesen. Szerintem nincs az a takaró ami rajtamaradna :) Ugyanis egy mozdulattal keresztbevágja magát az ágyban... Ma megpróbálok egy melegebb pizsit ráadni, ha ez se jó akkor pedig megpróbáljuk a takarót.
2012. nov. 28. 09:34
 10/10 A kérdező kommentje:

Egyébként tisztában vagyunk vele hogy 21-22 fok az ideális... De ő már ezt szokta meg, nem tudunk mit tenni, ő így nő fel.

Emiatt nem is adtunk neki hálózsákot elejétől, akkor hozzászokott volna, de ahhoz meleg van szerintem.

Köszi a válaszokat!

2012. nov. 28. 09:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!