Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Most kezd rá szokni az ujjszop...

Most kezd rá szokni az ujjszopásra. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
4 hónapos a kis babánk és eddig sem a cumi sem semmi más nem kellett neki a cicin kívül, de a napokban észre vettem hogy úgy alszik el hogy szopizza az ujját nappal. Éjjel ugye cicin alszik. Szóval hogyan szoktassam le? Vagy ez nem gond majd magától leszokik?
2012. szept. 26. 11:50
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom teljesen magától szokott le.
2012. szept. 26. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 gabszem ***** válasza:
100%
ilyenkor kezdik felfedezni a saját testüket és elsőnek az ujjaikat találják meg. Nálunk is kb. ekkor kezdte szopni az ujját és azóta is szopizik ,de csak elalváshoz (7 hónapos). Majd leszokik róla, jobb mintha cumizna.
2012. szept. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
anyukám mondta hogy volt olyan ismerőse akinek a gyermeke még 1 évesen is szopizta az ujját és nem nagyon sikerült vele megértetni hogy nem szabad, ezért mondta hogy inkább cumizzon mert azt ellehet venni tőle ha eljön az ideje. de ha az én kislányom egyáltalán nem akar cumizni csak az ujját szopizni akkor mit csinálhatnék? :/
2012. szept. 26. 11:58
 4/8 anonim ***** válasza:

Múltkor le lettem pontozva ezzel a válasszal egy hasonló kérdésre de én azt mondom még MOST próbáld meg cumira szoktatni inkább vagy cumisüveg vízzel vagy valami más!!

Épp itt ül a lányom mesét néz szopja az ujját 3 éves!!! A fogai már MOST előre állnak elöl, jártunk fogorvosnál ő is a sürgős leszoktatást javasolta (persze nem tudom leszoktatni hiszen hiába is kenegetném bármivel okos nagylány, megy és megmossa...)

A cumit el lehet ásni, el lehet "hagyni" oda lehet adni a nyuszikának/télapónak tudomisén...de az ujja mindig ott van neki!!! Akármit ígérek...

Ja és igény szerint szoptattam pici korában adtam neki cumit eleinte de nem kérte és mivel 4-5 hónapos kora óta egyedül alszik el a kiságyában ezért eleinte fel se nagyon tűnt hogy szopja az ujját vagy hogy rendszerességgel tenné, mire észrevettem meg már nem tudtam mit tenni. Olyan 6-7 hónaposan kapott rá teljesen.

2012. szept. 26. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Igen most írtam pont ezt hogy anyukám is ezt mondta...én is azért vettem észre mert együtt alszunk, vagy a kezemben alszik el vagy mellettem, viszont próbáltam tegnap hogy kivettem a cicit és gyors be a cumit ( van nuk-os hagyományos végű, aventos szilikonos, mamos ) de fintorgott fel kelt és sírt hogy át mertem vágni :) szóval akkor most hogyan tovább?
2012. szept. 26. 12:07
 6/8 anonim ***** válasza:
az enyém 3 hós korától volt ujjszopós, 6hósan átállt a cumira, 19hósan meg le sem tudom tenni aludni cumi nélkül, már megbántam hogy annyit kínálgattam vele, h nehogy ujjszopós legyen:-S
2012. szept. 26. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 timike26 ***** válasza:
nekem 3 honapos a kislànyom,ès az ujjàval alszik el..èn is feltettem hasonlo kèrdèst,ès ugy dontottem hagyom hagy cumizza az ujjàt.egyetlen logikus magyaràzatom van rà,mert ugye minden gyerek màs,attol hogy az egyik gyerek nem birt leszokni rola,lehet hogy o lefog.a magyaràzat pedig a kovetkezo:ha majd eljon az ido amikor màr jàtszani fog,ès megbirja fogni a jàtèkot,akkor mivel akeze foglalt lesz,nem fog eszèbe se jutni hogy kène az ujja aszàjàba,viszont a cumi benne lehet a szàjàba jàtèk kozben is....(èn ezzel nyugtatom magam.)
2012. szept. 26. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

de attól még ha nagy ujjszopis lesz tényleg akkor amikor épp nem játszik (fáradt álmos stb.) ugyanúgy szopni fogja, én lányom se játék közben szopja nyilván...

kívánom hogy ne így legyen persze de én utólag nézve a mi helyzetünket inkább a cumit erőltettem volna. Cumizós 5-6 évest még nem láttam (persze biztos lesz aki írja hogy de ő már igen) viszont a férjem tesója pl. még 10 évesen is úgy aludt el hogy szopta az ujját...

És egyébként volt (van) cumizós gyerekem is. de biztos vagyok benne hogy egyszercsak ottfelejtjük valahol és kész ennyi volt a cumi téma.

2012. szept. 26. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!