Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 4 hónaposom mindenáron fel...

4 hónaposom mindenáron fel akar ülni. Mit csináljak vele?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy még nem szabad ültetni, de addig üvölt ameddig fwel nem veszem és mindenhol erőlödik, hogy felhúzza magát. Lassan ott tartunk, hogy a babakocsiba se tudom berakni.
2012. nov. 28. 14:36
 1/5 anonim ***** válasza:

Ilyen korban már élénken érdeklődnek a külvilág felé, szeretnének minden függőlegesben látni, hiszen ez a "természetes" irány az emberi egyensúly- és látásrendszernek.

Ültetni azonban valóban nem szabad még, ezért a problémára megoldás lehet a hordozás.

"Ennek a helyzetnek a kezelésére a megoldás, ha kisbabánkat csípőnkön, vagy hátunkon hordozzuk tovább. Ezen hordozási formák kendővel is mindenki számára könnyen elsajátíthatók és a továbbiakban is lehetővé teszik az optimális testtartás elérését. A csípőn illetve háton való hordozás továbbá segíti a kicsiket abban, hogy a gyakorlatban csak később kialakuló mozgásformákat a hordozó személlyel együtt mozogva agyukban leképezzék. Valamint jótékony hatással van a szem fejlődésére is, hiszen így a közeli és távoli dolgokra való fokuszálást gyakorolhatják." innen: [link]


"A babák izomzatának fejlődésére is nagyon jó hatással van a hordozás. A hordozó személlyel függőleges helyzetben való együtt mozgással az izomzatot, a mozgásszerv- rendszert, egyensúlyozó rendszert stimuláljuk, valamint az agyi, idegi összeköttetések kialakulását is elősegítjük. Ennek fontos szerepe van a mozgásformák leképezésében, így nemhogy hátrányos, hanem kifejezetten előnyös lehet a hordozás a gyermek mozgásfejlődését tekintve." innen: [link]

2012. nov. 28. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Ha felveszed, akkor nem fog megmaradni soha az ágyában. 5-10 perc üvöltéstől nem lesz semmi baja. De amikor felveszed, se engedd ülni. Akkor üljön, ha már egyedül is feltud ülni.

Ha van a kiságyában rácsvédő, azt vedd ki! Ekkora baba már nem szereti csak a plafont nézegetni. Érdekli a környezete. Nem lesz semmi baja, ha a rácsba néha bekoppan a buksija. Legközelebb vigyázni fog. A babák okosabbak, mint gondolná sok anyuka.

A babakocsit is emeld meg úgy, hogy kiláthasson belőle.

Akkor nem fog az üléssel erőlködni.

2012. nov. 28. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

5- 10 perc direkte' üvöltéstől ha baja nem is lesz, azt tuti megtanulja, hogy anya tojik a fejére. Nyilván a kényszer- sírásokról beszélek, olyan van, hanem a módszeres stressz- tréningről...

És ha tudja, hogy anya felveszi=segít megoldani a problémáját, amikor szüksége van rá, akkor nagyobb eséllyel lesz el az ágyában, vagy akárhol, hiszen nem kell attól "félnie", hogy nem reagálnak az igényeire.

2012. nov. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Minden gyerek ezt csinálja ennyi idősen, de nem szabad állandóan felvenni iylenkor.
2012. nov. 28. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát ha csak 5 perces üvöltéseket produkálna, akkor annak még örülnék is. Az a bajom, hogy nagyon akaratos. Napközbe pedig egy percig sincs az ágyába. Játszószőnyeg, habtapi, pihenőszék, meg persze én is sokat játszok vele. A kenguruba se marad meg + még én se tudom megcsinálni a dolgomat.
2012. nov. 28. 16:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!