Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukak 6 honaposan atkell...

Anyukak 6 honaposan atkell aludnia az ejszakat a gyereknek?

Figyelt kérdés
Itt mindenki azt mondja hogy jaj mar lassan 6 honapos ne addj neki enni ejjel hagyjad had orditson majd megszokja....ezektol en mar kivagyok.Persze szeretnem en is ha nem kelne fel enni de probaltam mar adtam neki inni hatha nem is ehes csak szomjas de nem alszik vissza.Szoval van hogy 1szer de van hogy 2szer is eszik a lanyom.

2012. nov. 28. 16:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Nekem a gyerekorvos és a védőnő is azt mondta, 6 hósan kell, hogy annyi kalória jusson nap közben a szervezetőbe, hogy a gyomra ne ébressze fel. Illetve ha már nem ad neki elegendő energiát ad az anyatej, akkor el kell kezdeni kiegészítést adni. Én sinlacot adtam.


Nekem amúgy a nagyobbik 10 hetes, a kisebbik 6 hetes korától aludta végig az éjszakákat. Magától hagyták el az éjjeli evést. Mindkettőnél 6 hónapos kor körül jött elő, hogy éjjel felébredtek, enni; így kaptak esti szopi után sinlacot, így újra végigaludták az éjjeleket.


16 és 34 hós gyerekek anyukája.

2012. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 gabszem ***** válasza:
Nincs ilyen hogy kell. Az én kislányom 6 hetes kora óta átalussza az éjszakákat, persze néha neki is vannak rossz éjszakái. van akinek a 3 éves gyereke is még ébred éjszaka...
2012. nov. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Még annyi, hogy kizártnak tartom, hogy bárki így mondaná, hogy hagyd, had ordítson!

Az, hogy nem rögtön mész be, hanem vársz egy kicsit, hátha visszaalszik, az nem ordítani hagyás.

2012. nov. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

A babam tapszeres de nekunk mindig is gond volt az alvassal a nappalival is.Azt mondta a vedono hasfajos azert nem akar aludni de egyebkent meg sose sir csak nyoszorog.Mar elkezdtem neki adni sutotokot, almat, krumplit,repat, eszik tejpepet is.Este 7-kor eszik es van hogy csak 4-kor kel fel enni de most par napja mar ejfel fele fennt van es hiaba adok neki inni vizet nem alszik el.Tegnap is masfel orat volt fennt aztan csak adtam neki enni es igy aludt el.Volt hogy nem mentem be hozza hatha elalszik de sajnos nem.

Szerencses az az anyuka akinek a babaja ilyen jol alszik!! Anyum kerdeztem azt mondta en is ilyen rossz alvo voltam.Raadasul a parom meg csak hetvegen jon haza egesz heten egyedul vagyok vele es a hetvegere mar teljesen kimerit!!

kosznom a valaszokat!:)

2012. nov. 28. 16:53
 5/16 A kérdező kommentje:
Egyebkent a parom szulei mondjak h had sirjon majd megszokja meg az idosebbek akik jo tanacsokkal akarnak ellatni engem mint kezdo anyukat.Persze orulok neki ha tanacsolnak valamit de en nem vagyok hive annak h sirjon a baba.
2012. nov. 28. 16:57
 6/16 anonim ***** válasza:

Nem kell, de 6 hónaposan már én sem etettem volna meg a gyereket. A fiam hamar átaludta az éjszakát,a lányom hozzá képest sokáig húzta, ő néha még 5 hónaposan is kelt enni (ekkor már tápszeres volt) én is vakaróztam, hogy mi legyen.

Nálunk úgy lett végül, hogy 6 hónapos kora körül, ha éjjel felsírt, nem rohantam rögtön a cumiért, hanem megpróbáltam megnyugtatni, és mindig visszaaludt, reggelig. Így arra jutottam, hogy valszínű nem is volt éhes, megszokásból kelt.

Ha nem alszik vissza, persze megetettem volna:)

2012. nov. 28. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
A kisfiam 7 hónapos és 6 hónapos koráig általában átaludta az éjszakát.2 hétig kínlódtam vele, mert 7-kor már alszik, viszont 10 körül mindig felébredt, megitattam de fél óránként felkelt.Már nem bírtam és megkérdeztem a védőnőt, hogy mit tegyek mert már az egész család nem alszik.Mondta próbáljam megkínálni este 10-11 körül amikor ébred először, tápszerrel. Kipróbáltam és lám azóta átalussza az éjszakát, reggel 6-ig.Szegénykém csak éhes volt és azért nem tudott aludni.Adj neki nyugodtan majd leszokik róla.Azért itattam én is mert a kislányomnál ez bevált.1-2-szer felkelt, megitattam és vissza is aludt egész reggelig.Ebből látni, hogy minden gyerek más még tesók közt is van különbség.A lánykámnak elég volt este 7 kor a 160-180 ml, a fiamnak a tízes etettessél együtt kb.280 ml kell hogy átaludja az éjszakát.
2012. nov. 28. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

Kell vagy nem, nekem egyik sem aludta át 6 hónaposan, sőt, akkor kezdődött a neheze. Igaz, mindketten anyatejesek voltak (vagyis a kicsi még mindig az). Akkor kezdődik a fogzás, az is kelti, és a szeparációs szorongás miatt is kezdi rosszul érezni magát egedül.

A nagynál még nekem is tanácsolta a védőnő, hogy zárjam rá az ajtót, majd megszokja. Most már senki nem mond semmit. Igaz, én meg nem említem meg, aztán kész.

2012. nov. 28. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az en lanyomnak is jon a foga sztem mert nagyon folyik a nyala meg mindent betom a szajaba de nem latom h piros lenne az inye vagy fel lenne dagadva neki de attol o biztos erzi!

koszonom a valaszokat!! remelem majd valtozik nalunk is a helyzet!

2012. nov. 28. 17:26
 10/16 anonim ***** válasza:

Dehogy kell :)

A babák sem egyformák!

2012. nov. 28. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!