Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekorvos kontra Dévény....

Gyerekorvos kontra Dévény. Mégis melyik véleményében bízhatok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos lesz, nagy súlyú baba, jó kedélyű, vidám. Igaz, keveset eszik, de mozgásfejlődésben nem láttam problémát, minden irányban forog, szeret hason lenni, játszik, mindent megfog és a szájába vesz :)

Gyerekdoki szerint szépen fejlődik. Viszont egyszer a védőnő mondta, hogy nem ártana elvinni egy állapotfelmérésre Dévényeshez, mert mintha kissé feszes lenne az izomzata. (Sokat néz hátrafelé, és tekereg-ebből gondolta) Mi el is vittük, annak ellenére, hogy a gyerekdoki kiakadt, mondván, hogy ennek a gyereknek kutya baja, és ez szerinte inkább haszonlesés :/

Már 4. alkalommal voltunk Dévényen, szegény gyerek egyfolytában sír. Rossz hallgatni, komolyan...Nem tudom, kinek higgyek, hogy most tényleg szükség van-e erre a kezelésre? vagy a gyerekdokinak lehet igaza??

Én tényleg jót szeretnék a babámnak, de most teljesen meg vagyok lőve...egyébként is azt hittem, hogy akkor van szükség Dévényes kezelésre, ha valaki tényleg le van maradva a mozgásfejlődésben....

Kiváncsi lennék, mit gondoltok...


2012. nov. 29. 10:49
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
67%
Szia! Az ismerősünknek most ebből a dévényesből van a legújabb diplomája. Gondoltam megnézetem vele a babát,mert terpeszpelust kell hordania. Tök sok dologra felhívta a figyelmem,többek között arra is (amit én nem is gondoltam,hogy figyelnem kéne),hogy a buksijának a jobb fele laposabb,ez nem gond,ösztönözni kell arra,hogy balra is forgassa a fejét. Azt mondta,hogy nem lesz majd észrevehető,de ebből baj is lehet később,pl gerincferdülés. Megmutatta azt is,hogy hogy tornáztassam,mert az orvos csak nyögte,hogy ezt kell csinálni,de meg nem mutatta. Szóval én inkább hinnék egy dévényesnek,mint egy orvosnak..
2012. nov. 29. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Hát nem tudom.Ennyi erővel minden gyerekben találhatnának valami "hibát". Rengeteg gyerek jár már ezért azért dévényre. Nem tudom. De a mi korunkban nem volt ilyen. Mégse lett bajunk. Nem nézegették az izmunkat folyton stb. Persze egy koraszülött, oxigénhiányos vagy ilyenmértékű gonddal született babánál megértem. De aho síma szülés, egészséges a gyerek nem biztos, hogy szerencsés ez a nagyon aprólékosság. Persze vigyed ha úgy érzed, de én az az igazság nem figyeltem ennyire aprólékosan. Ha vittem volna, tutira találnak valamit. Mint minden ygereknél találnának ha akarnak. Mennyit is fizetsz a dévényesnek????

Félre ne érts nem ellene vagyok, mert sokszor óriási szükség van rájuk. De azért a ti esetetekben nem biztos.

Nálunk is az volt a kórházi papírra írva, hogy terpeszpelus kell. Kiderült ott mindenkinek ezt írják. A háziorvos azt mondta okés a baba, nincsen gondja. Tornáztunk ahogy kell. Jelenleg mindkét kisiskolás gyerekem aktív sportoló :)

2012. nov. 29. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Tudom ezek a tornák kemény pénzek, de megéri, ha gond van. A problémát sok esetben egy laikus (pl szülő) nem vesz észre. De a gyerek orvos sem mindíg megbízható. A mi dokink első pillanatban kibökte, hogy a gyerekkel gond van. A szomszéd gyerekére meg csak 9 hónaposan mondta ki a dokija, hogy most már nem ártana, ha forogna és kellene a torna, mert baj van. Ha hamarabb észreveszi kevesebb időre lett volna szüksége, hogy behozza a lemaradást.


(Mi a Petőt választottuk, nem D-t, nekünk az jött be, és van rá állami támogatás is. 1 éve hordjuk heti 2x, D-vel kiszámolva ez már nem kevés pénz lenne. Itt sokan vannak, akiknek nem segített az általad említett módszer, ezért váltottak, mert a gatyájukat is ráfizették, és a gyerek nem fejlődött olyan mértékben. Persze nem vonom kétségbe a módszer hatékonyságát, de szerintem ez a szakember és gyerek betegségének súlyosságától is függ). Ha 6-8 alkalom után sem veszel észre semmi változást, úgy hogy közben te is napi szinten otthon tornáztatod, át kell gondolni a folytatást. A sírásnak meg sajnos bele kell, hogy férjen. Tudom, hogy szívszorongató.

2012. nov. 29. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
A kérdező kisfia minden irányba forog, szeret hason lenni, megfogja a játékokat!!! Hol a gond? mit kellene csinálnia 5 hónaposan még?
2012. nov. 29. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy egy orvosnak hinnék és nem egy gyógytornásznak, meg egy védőnőnek. Ha nem bíznék a gyerekorvosban nem hozzá járnék. Ha felmerül valami akkor én esetleg még szakORVOShoz vinném el.
2012. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Kedves 3-as válaszoló!

A két módszer ég és föld, a Pető és a Dévény. Nem szabad úgy emlegetni őket mint egymás kiváltói, CSAK ÉS KIZÁRÓLAG egymás kiegészítői lehetnek.

Ha fontossági sorrendet kellene felállítanom, akkor kis korban az első a Dévény, majd utána a Pető.


Sajnos sejtem, hogy Te is átestél a Petős agymosáson, ezek szerint még mindig tart az "utáljuk a Dévény módszert". Sajnálom, mert sok anyuka elhiszi.:((


Ha nem vált be a gyógytornászotok, keress másikat, de mindenképp folytatnotok kellene a Dévény kezelést.


Kedves Kérdező!

Ártani nem ártasz a Dévény tornával, de elmondásod szerint valóban nem biztos, hogy intenzíven kellene hosszú ideig járnotok, viszont pár hónap nem árt, és Te is nyugodt leszel.

Ahogy növöget a baba, úgy lesz egyre feszesebb, már amelyiknél tényleg van némi spazmus. Ami most bagatel dolognak tűnik, az lehet fél év múlva már látható problémát okozna.


(Egy nagyon sokat tapasztalt anyuka sok év Dévényes és Petős múlttal)

2012. nov. 29. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

3-as vagyok, én is azért írtan, "ha gond van".


Én nem vagyok szakember, nincsenek telepatikus képességeim sem, mint itt senkinek, hogy látatlanban megmondja, kell e torna. Főleg, ha anyuka maga is bizonytalan, pedig minden nap látja a babáját. Azért ezeken kívül más feltételeket is néznek, mint hogy forog-e. Nyilván ez egy olyan szakma, amit évekig tanultak és gyakoroltak. Én soha nem merném kijelentei, hogy valakinek szüksége van-e rá, vagy nincs csak azért mert nekem is vannak egészséges gyerekeim, és van olyan is, akinek kell a fejlesztés,vagy mert általa sok beteg babát is láttam.

Agymosásnak nem nevezném, ami ott van, főleg mert a konduktorok soha nem tettek említést róla. Amit hallottam, azt az anyukáktól hallottam, akik megjárták már a másik utat is. Így nyilván van ennek ellentéte is Dévényes tornán foglalkoztatott Petőt megjárt gyerek. A két módszert eszem ágában nincs összehasonlítan, főleg mivel én csak az egyiket ismerem.

2012. nov. 29. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

hát látom, megoszlanak a vélemények. A környezetem is sokféleképp vélekedik erről a témáról. Nem is igazán a pénzről van szó, mert ha tudom, hogy valóban szükség van erre, akkor persze, hogy szorgosan elviszem a babámat. De két teljesen ellentétes véleményt hallok a gyerekdokitól is, meg a dévényestől is. Nehéz eldönteni. PErsze, nem ártani nem árt a dévény kezelés, de azt az egy órát végig sírja. És sajnálom. Persze, olvastam, hogy ez nem fáj, de akkor is a szívem szakad meg, ráadásul eddig mindent szépen produkált a kisfiam, ami a mozgást illeti. Nálunk úgy fest, minden 2. babát elküldenek dévényre egyébként. NEkem ez is egy kicsit gyanús. Hogy lehet, hogy ennyi babának gondja lenne??? Furcsa mindenesetre.

Amúgy a szülés sajnos nem volt egyszerű, fél napnyi vajúdás után császározni kellett, hatalmas baba volt, és ráadásul a fájásaim is leálltak -csak hogy válaszoljak az egyik válaszoló kommentjére...

2012. nov. 29. 11:47
 9/14 A kérdező kommentje:
Egyébként meg igen, minden nap látom a babámat, ez igaz. Mégis bizonytalan vagyok. Hogy miért? Mert én nem gondoltam volna, hogy bármi mozgásfeljődési baja lenne a babámnak, védőnői unszolásra elvittem állapotfelmérésre, és ott mondták, hogy feszes, és hogy kellene kezelni. De mondom, látszólag semmi baja nincs!!! A gyerekdoki egyenesen kinevetett, hogy "ugyan már, ez a gyerek kicsattan az egészségtől", a dévényes meg mondja, hogy óóó, ha nem kezeljük akkor nagy bajok lesznek...Pl szerinte az is baj, ha repülőzik a baba...a környezetemben lévő anyukák mindig erről számolnak be, tehát más baba is csinálja, mégsem viszik dévényre...Laikus vagyok, azért a bizonytalanság. Jót szeretnék, kezelni a bajt, ha van egyáltalán, vagy megelőzni...
2012. nov. 29. 11:54
 10/14 anonim ***** válasza:

6. vagyok.

Én már nem bízom kizárólagosan az orvosok véleményében. Egy gyerekorvos/háziorvos általában belgyógyász, és nem neurológus vagy ortopéd orvos. Mind külön szakma.


Volt alkalmam megtapasztalni az első gyerekorvosunk véleményét és a hozzá nem értését. 9 hónapig mondogatta nekem, hogy semmi baja a gyerekemnek, minek hordom ide-oda, különböző tornákra, fejlesztésekre, stb, csak le van maradva.

Engem marhára nem érdekelt, hogy mit mond, sok véleményt kikértem, sok helyre elvittem a lányom és a saját megérzésemre hallgattam.

Amúgy maga Dévény Anna is megvizsgálta a lányomat, ős is azt mondta, hogy semmi baja.


Most kerekesszékben ül, viszont bottal jár úgy ahogy, hála annak, hogy az első perctől hordtam Dévényre, úszásra, korai fejlesztőbe, talpmasszázsra, Pető baba-mama csoportba.


Kérdező! Szó nincs nálatok ilyen szintű problémára, ha van egyáltalán problémája a babádnak, ezt nem tudhatom. Én csak azért írtam le az esetünket, hogy érzékeltessem, nem mindig kell vakon bízni a szakemberekben.

2012. nov. 29. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!