Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Gyerekorvos kontra Dévény....

Gyerekorvos kontra Dévény. Mégis melyik véleményében bízhatok?

Figyelt kérdés

Kisfiam 5 hónapos lesz, nagy súlyú baba, jó kedélyű, vidám. Igaz, keveset eszik, de mozgásfejlődésben nem láttam problémát, minden irányban forog, szeret hason lenni, játszik, mindent megfog és a szájába vesz :)

Gyerekdoki szerint szépen fejlődik. Viszont egyszer a védőnő mondta, hogy nem ártana elvinni egy állapotfelmérésre Dévényeshez, mert mintha kissé feszes lenne az izomzata. (Sokat néz hátrafelé, és tekereg-ebből gondolta) Mi el is vittük, annak ellenére, hogy a gyerekdoki kiakadt, mondván, hogy ennek a gyereknek kutya baja, és ez szerinte inkább haszonlesés :/

Már 4. alkalommal voltunk Dévényen, szegény gyerek egyfolytában sír. Rossz hallgatni, komolyan...Nem tudom, kinek higgyek, hogy most tényleg szükség van-e erre a kezelésre? vagy a gyerekdokinak lehet igaza??

Én tényleg jót szeretnék a babámnak, de most teljesen meg vagyok lőve...egyébként is azt hittem, hogy akkor van szükség Dévényes kezelésre, ha valaki tényleg le van maradva a mozgásfejlődésben....

Kiváncsi lennék, mit gondoltok...


2012. nov. 29. 10:49
1 2
 11/14 nittababy ***** válasza:
Mi kb ugyan így jártunk csak avval a küllömbségel hogy én észre vettem hogy a gyerekemnek gondja van a doki meg nem!!én a te helyedben inkább a Dévénynek hinnék!!mi kilenc hónapig oda jártunk és a kislányom teljesen rendben van már pedig ő még 10 hónaposan csak feküdni tudott semmi mást nem!!
2012. nov. 29. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
Na jó, de a te gyereked 10 hónaposan csak feküdni tudott!!!!! Ott csak a hülye doki nem látja a bajt. Nálunk is én vettem észre amikor baj volt, de észrevettem. Nem mások ültették a fülembe a bogarat, nem a védőnő okoskodott. Egy anya észreveszi ha valami nincs rendjén.
2012. nov. 29. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Az én fiamnak feszes volt a nyaka!

Maradjunk annyiban, hogy a dokink erre csak annyit mondott,hogy talán picit hipotón (ami ugye lazát jelent), de majd kinövi.

Én, mint 0 tapasztalattal rendelkező első gyermekes észrevettem,hogy nem normális,hogy a gyerek homorít!

Elvittem Dévényeshez, és igazam lett. Feszes volt a nyaka. Kezelés hatására pár hónap alatt rendeződött.

9 hónapos státuszon voltunk,amikor ott volt egy baba, aki a fiamnál egy héttel hamarabb született. Kérdezte a doki,hogy mit tud. Anyuka mondta,hogy forog és hasán meg tud pördülni, tehát iránytűzik. Még rá is kérdezett a doki,hogy felül-e, próbál-e kúszni. Nem!

Erre közli,hogy jaj, hát nem gond, kicsit lusti. Még erre is azt mondom,hogy lehet,hogy csak lusta, de miért nem mondja,hogy anyuka, legalább csak egyszer mutassa meg a gyereket tornásznak!

Mert azért, ha egy 9 hónapos baba csak forogni tud, akkor elképzelhető,hogy a lustaságon kívül van más gond is.

Tehát ennyit erről,hogy a dokink mennyire figyel ezekre.

A Dévény meg sajnos ilyen sírós. De én úgy voltam vele,hogy inkább sírjon most, minthogy később nagyobb baj legyen!

2012. nov. 29. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én gyerekorvosom neurólogus és mégsem vette észre hogy a bal karját nem úgy mozgatja ahogyan kellene!Ennyit az orvosokról!Bízz a megérzésedben...
2012. nov. 29. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!