Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van egy félelmem, segitenétek?

Van egy félelmem, segitenétek?

Figyelt kérdés
Kisfiam elég fejlett baba, 5 hósan már mászott, most 6 és fél hós, és feláll a kiságyba! A félelmem az, hogy kiesik, kitöri a nyakát. Szinte semmit nem merek itthon csinálni, csak ha viszem magammal, nem merem a kiságyban hagyni, mert az az első, hogy feláll. A kiságyunkat nem lehet teljesen letenni, igy állva a mellkasáig ér. Ki tud esni? Vagy alaptalan a félelmem?
2012. nov. 29. 11:39
 1/9 anonim ***** válasza:

Én pici koromban átmásztam az ágyrácson...szerintem nem esik ki, mert lejjebb van a súlypontja, de lehet, hogy majd át tudja dobni magát.

Esetleg babakarám? Vagy a szobát ahol van, nem lehet ajtóra szerelhető ráccsal elzárni?

2012. nov. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Babakarámnak sajnos nincs elég hely a szobába, attól félek csak, hogy a kiságyból kiesik fejjel..
2012. nov. 29. 11:46
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia, én biztos nem kockáztatnék, vagy próbáld elcserélni a kiságyat, használtan is pár ezer forintért már lehet kapni olyat, amit teljesen le lehet tenni, vagy vegyetek esetleg egy járókát, amiben biztonságosan ellehet és oda teszed, ahol éppen vagy. Ha nagyon kifárad, abban még szunyókálni is tud. Viszont az nem állapot, hogy semmit nem tudsz otthon csinálni ez miatt, meg benned van a félelem.

Mondjuk ennyi idősen az én kislányomat a nappaliba tettem le (egybe van a konyhával), leraktam 2-3 pokrócot, köré párnákat, játékokat és nagyon jól elvolt.

2012. nov. 29. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szerintem is járóka lehet a megoldás, ha már muszáj "becsukni" valahová.

Későbbiek miatt tényleg jobb lenne egy teljesen leengedhető aljú kiságy.

2012. nov. 29. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Én aggódós anyuka vagyok, én bizony félnék ilyen helyzetben. Amikor az én gyerekeim már fel tudtak állni a kiságyban, rögtön leengedtük teljesen, nem véletlen, hogy a legtöbb kiságy állítható. én a te helyedben lecserélném azt a kiságyat, vagy valamit alakíttatnék rajta, hogy teljesen leengedhető legyen. Ha van állókátok, abban is biztonságosabb tartani, akár alhat is benne. Napközben meg legjobb a játszószőnyegen.

Most még elég picike, szerintem könnyen kieshet!

2012. nov. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi. Sztem mindenképp beszerzek egy olyan kiságyat, amit teljesen le lehet tenni, mert ez igy nemállapot.
2012. nov. 29. 13:01
 7/9 anonim ***** válasza:
itt szerintem nem is a nappal a legnagyobb gond, hanem ejjel, nem hiszem hogy allandoan vele vagy, es ejjel felalomban a babak tobbszor fel is allnak, es mivel nekik a fejuk a legnehezebb, nekik teljesen mashol van a sulypontjuk mint egy felnottnek, igy bizony konnyen kieshet, nem alakithato at a kisagy? 4 lyukat lentebbre nem lehet furni?
2012. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is pont azért engedtem lejjebb a kiságyat, mert ha a mellkasáig ér az bizony veszélyes.

Szerintem nem alaptalan a félelmed.

2012. nov. 29. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen! Mindenképp vagy beszerzek egy uj kiságyat, vagy pedig kivesszük alul a fiókot, és oda furunk lyukat és lejjebb tesszük. Annyira félek. Az éjszakába még bele se gondoltam..bár átalussza az éjszakát, és mellettem a kiságya, nagyon félek! Akkor ezek szerint nem csak én reagálom tul.
2012. nov. 29. 16:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!