Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tapasztalt Anyukák! Valami...

Tapasztalt Anyukák! Valami nagyon nem stimmel a babámmal?

Figyelt kérdés

Kislányom 4,5 hónapos, csak anyatejes. 3 hónapos kora óta szinte minden nap nyűgös (ez lehet attól, hogy jön a foga, mert erősen folyik a nyála, mindent a szájába tömköd), óránként eszik és napközben max 2x fél órát alszik, azt is nagy nehezen cicin (ilyenkor már le se teszem, mert ha egyet moccanok felébred és inkább hagyom aludni rajtam).

Nem tudom, hogy így miként lesz a hozzátáplálás, bár csak 6 hós korától tervezem, de semmi rendszer nincs így.

A múlt hónapban 600 grammot hízott, a védőnő szerint ez jó.

Kérdésem, hogy szerintetek adjak neki tápot, mert bár sok tejem van mégis úgy kap a cicire mint aki 4-5 órája nem evett. Azt mondják, hogy az anyatej mindig jó és tápláló, de ez nem állapot!

Bocsi, ha hosszú voltam, első baba.


Köszönöm a válaszokat előre is!


2012. nov. 30. 11:06
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
a gond szerintem a napirend hiánya.ha 600g-ot hízik nincs gond a tejeddel.a fogacska kibújása néhány nap,lehet előtte nyűgös néhány nappal,de nem hetekig!az én kisfiam már 6 hetesen nyáladzott,szintén tömött mindent szájába.5 hós és még nincs fogacska most se...szerintem inkább attól nyűgös hogy napközben keveset alszik és fáradt.
2012. nov. 30. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
...jajj és még annyi hogy szopik is mikor cicin van?vagy csak cumizik.mert ha cumizik csak, inkább tegyél a szájába cumit,nehogy később cicifüggő legyen.
2012. nov. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

köszönöm, hogy válaszoltál. szopik is rendesen, a cumit meg vmiért utálja.

sajnos elaltatni sem hagyja magát napközben, nagyon nehéz így vele!:(

2012. nov. 30. 11:14
 4/12 anonim ***** válasza:
51%
szerintem tápszert ne adj neki mert jól hízik, lehet a fogzástól van a nyűgösség arra lehet neki adni panadolt vagy egy nurofent
2012. nov. 30. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
65%

Az én lányom ugyanezt csinálja, nem alszik napközben, de már megszoktam. (5hós)

Cicire kb 2 óránként teszem, ahogy igényli, még éjjel is.

Belefáradtam én is hidd el, de kitartok, mert ez a legjobb neki!

Örülj, hogy van anyatejed, engem is sokan irigyelnek érte.

Ez a legjobb!

NEEE adjál neki tápot!

Az még az emésztésébe is belezavarhat!

Szerintem szépen gyarapodott!

Én is azt gondolom, hogy kezd cicifüggő lenni a lányod, az meg nem túl jó, a bimbódnak sem, meg tartogatni sem lehet egy álom.

Én azt csináltam, hogy rászoktam a fekve szoptatásra, és amikor elaludt, akkor csak a bimbómat kellett óvatosan kicsempészni a szájából, vagy volt, hogy el is engedte a vákumot, és akkor meglógtam mellőle. Kislisszantam az ágyból. Óvatosan :D:D

Kitartást kívánok, és úgyis elmúlik ez az időszak tudod...

2012. nov. 30. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

szia,


nálunk is ez van. Fiam fél éves és 3 hónapos kora óta fogzik, ma már ott tartunk, hogy levadássza a családot egy-egy finom ujjért, amit a szájába szokott tömni és azt rágja.

Az éjszakák pocsékok, a nappalok is ugyanolyanok, mint nálad. Én a hozzátáplálást már elkezdtem apránként, de nem éhes, szóval nem az éhség miatt nyűgös.

Szerintem ne adj még tápit neki.

2012. nov. 30. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
67%

Én nem tenném mellre óránként, mert egyáltalán nem biztos, hogy az éhségtől sír. Már nem újszülött, némi rendszert be lehetne vezetni az étkezésekbe is. A rendszertől még nem lett baja gyereknek, a rendszertelenségtől inkább.

A sírástól sem kellene ennyire félni, mert sok minden a szoktatáson múlik. Ha elalszik, vagy félálomba kerül, akkor be lehet tenni az ágyába. Ha sír, felveszed, dajkálod, majd újra leteszed. Ez egy darabig így fog menni, amíg szépen megszokja, hogy az ágyában alszik.

Az is jó, ha elkezdtek kialakítani valamiféle napirendet. Itt fontos, hogy mindennek a sorrendje mindig ugyanúgy történjen. Ez biztonságot ad neki. Szeretgetni kell, de nem kell engedni, hogy ő irányítson teljesen.

2012. nov. 30. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat! Akkor nem adok neki tápot és újra fekve szoptatom majd!:)

A cicifüggőségről hogyan lehet leszoktatni egy babát? A cumit nem szereti és ha el is fogadja mindig kiesik a szájából.

Mindenkinek kitartást kívánok és boldog babázást!:)

2012. nov. 30. 12:22
 9/12 anonim ***** válasza:
A nagyobbik fiam volt ilyen. Ő mondjuk cicifüggő volt születésétől fogva, de az éjszakákat átaludta. Mikor elkezdett fogzani, akkor jöttek a gondok. Éjjel mikor megébredt, én is cicit adtam neki, amitől ugyan visszaaludt, de ahogy fájt neki, újra kérte a cicit. Így szépen hozzászokott az éjszakai cicizéshez és akkor is kelt már, amikor nem fájt semmi. 1 évesen már ott tartottunk, hogy 3/4 óránként kelt! Na, akkor már én is kikészültem és elkezdtem szépen leszoktatni róla. Így utólag jöttem rá, hogy nem a cicit kellett volna a szájába dugni, hanem a fájdalmát enyhíteni. Csak ugye úgy voltam vele, hogy minek adjak orvosságot, amikor a cici is elég... Szóval szerintem a te babád is azért lóg a ciciden, mert nem érzi jól magát, és az megnyugtatja. Egyáltalán nem arról van szó, hogy éhes lenne, mivel szépen gyarapszik, úgyhogy szerintem felejtsd el a tápszert és a hozzátáplálást, mert az nem fogja megoldani a gondodat. Inkább próbálkozz valami fájdalomcsillapítással. A Nurofen és egyéb ilyen azért nem jó, mert nem lehet folyamatosan használni. Én azt javaslom próbáld ki a Dologélt, az egy homeopátiás kenőcs az ínyére, vagy egyéb homeós szereket. Esetleg hűthető rágókát. Nyilván egyből nem fogja elfogadni, mivel a cicihez van hozzászokva, de néhány napig érdemes próbálkoznod és cicit csak végső esetben adni. Kitartást!!! :)
2012. nov. 30. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Sajnos a Dologél nem használt, de nézek vmi homeós csodaszert, hátha...!:)

2012. nov. 30. 12:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!