Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak-altatás, alvás...

Mit csináljak-altatás, alvás gondok?

Figyelt kérdés

Lassan 16hós a lányom.a héten valamiért elkezdte,hogy éjjel felsír és nem lehet visszafektetni a kiságyába mert ordít.Ilyenkor csak úgy nyugszik meg ha közénk rakjuk az ágyba.Úgy nyugodtan alszik tovább.

Gondolom hosszabb távon ez nem olyan jó,mivel megszokja..de akkor mit tegyek???


2012. nov. 30. 14:47
1 2
 11/13 Disi ***** válasza:
100%
Hát én ma drasztikus voltam és kimaradt a délutáni alvás. Kb fél 6 fele bukott ki, addig bírta, néztünk még egy kis mesét, apa polcot szerelt. Fél 7 után mentünk fürdeni és most alszik. Karácsonykor a nagy vendégeskedésben volt hogy ugyanígy alakult, akkor átaludta az éjszakát. Most mondjuk nem vacsizott rendesen, de ha már csak egyszer kel és vissza is alszik már jók vagyunk. Nem akarom így csinálni de szükségünk van olyan éjszakára, mikor mi is pihenhetünk.
2013. jan. 17. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%

hat nincs konnyu dolgotok. Tudom mit jelent, mert en is sokat ejszakaztam a lanyommal. Az elso 3 honapban felcserelte a nappalt az ejszakaval, barmit csinaltunk nem tudtuk megvaltoztatni. Utanna volt 2 honap beke, aztan elojott a refluxa ezert keltunk fel orankent.majd ismet jobb lett a helyzet orvosi kezelessel.

de sokaig jart at hozzank az agyba aludni ejszaka. Nekunk nem olyan nagy az agyunk 160szor200-as, igy nyomor volt, meg persze ahogy irjatok kiterpeszkedik, rug, keresztbe fekszik. aztan egyszer az apja nem engette at mondvan ha apa itt van, neked a kicsi agyban a helyed. 2 ejszakat virrasztottunk igy at, 3. ejszaka mar nem probalkozott.

azota nem mer atjonni. Szeptemberben volt 2 eves es tobb mint fel eve beke van.

Viszont egyedul nem hajlando elaludni es akkor csak en kellek. Apaval orditas van, meg ki is maszik az agybol. Es este 10-nel hamarabb nem tudjuk lefektetni, kiveve ha ugy teszek mint az elottem valaszolo, hogy delutan nem teszem le aludni, akkor fel 9-kor mar alszik este.

az altatas is sokszor beletelik egy oraba, hamarabb elalszom en.

Mar kezdem azt hinni, hogy soha nem fogjuk elerni, hogy egyedul elaludjon.

2013. jan. 24. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Disi ***** válasza:
Hát nem jött be, hiába próbáltam, ugyanúgy felkelt. Most van hogy az ő szobájában alszom, az első ébredésnél odaköltözik mellém, de ugyanúgy felkelünk még kétszer amikor elindul a másik szobába. Akkor utána szólok és visszajön. Tényleg csak ő tudná megmondani hogy mi játszódik le a kis agyában... Ráadásul most azon gondolkoztam hogy belátható időn belül ez nem is fog változni, mert tavasszal-nyáron el akarom kezdeni a szobatisztaságra nevelést, szeptembertől megy bölcsibe, az lehet annyira visszadobja hogy ha nem fogja megtűrni magán a pelust éjszakára sem, akkor amiatt kelünk majd mert bepisil. Vagy már csak én készülök a legrosszabbra... Mi az elején ki voltunk kímélve, 2hetes korától 4,5 hós koráig átaludta az éjszakát. Azóta hol a mozgásfejlődés, hol a fogzás vagy szeparációs szorongás, front vagy ki tudja mi miatt állandóan ez van. Egy ismerős mesélte régebben hogy a kislánya már 2 èves elmúlt de 3 óránál többet nem aludt egyben mellette és akkor el voltunk szörnyülködve rajta. És most mi is itt tartunk :( Persze mindenki segíteni akar, csak az ami az ő gyerekénél működik az az enyémnél nem feltétlenül fog. A védőnőm azt mondta hogy hát ő nyilván nem az a gyerek akiről a nagykönyvben ìrnak :-) Amúgy nem panaszkodom mert már 2 napja úgy aludtunk hogy nem lökdösött, már ez is haladás ;-)
2013. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!