Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Altatás » Nappal nagyon nehezen megy az...

Nappal nagyon nehezen megy az Aludj jól gyermekem módszerrel elaltatni a kisbabámat. Mit rontok el?

Figyelt kérdés

Egy hét alatt megtanult a kisfiam este egyedül elaludni, csak szopizik, leteszem az ágyába és már alszik is.

Nappal viszont még mindig sokat sír, pedig van elalvás előtti rutinunk, és elég fáradt már, mire beteszem az ágyába. Mi felkelés után szopizunk, ezért napközben nem tudom a cicin ellazítani.

Elringatni nem akarom, mert ezt akartam elkerülni, másképp viszont hogy lazíthatnám el?



2012. aug. 28. 14:56
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

azért mert lefekvéskor eszik, cicire teheted lefekvés előtt, nyugodtan szoptass igény szerint, gondolom nem 10 perc telik el a kettő között.

a tejed első része úgy is csak szomjoltó, híg, vizes tej, attól "túletetni" sem lehet ha esetleg ettől félsz

2012. aug. 28. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
65%
Mennyi idős ez a baba?
2012. aug. 28. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
5 hónapos
2012. aug. 28. 15:08
 4/8 anonim ***** válasza:
86%

Nem értem hogy miért lenne baj ha kicsit ringatnád a babádat. Úristen, hiszen még csak 5 hónapos, nem egy kétévesről beszélünk, aki dacból csak azért se akar lefeküdni!

A babák nem gépek amiknek azt mondod hogy márpedig most leraklak és aludnod kell egyből. Ő még kicsi, rád van szüksége!!!

2012. aug. 30. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
74%

Ott rontod el, hogy használod ezt a módszert. Szegény baba, olyan pici még, segíts neki, ha arra van szüksége. Ha neki ringatás kell vagy melléfekvés vagy cici, akkor legyen az.

Barom módszerrel meg nem kéne foglalkozni, hanem vedd elő az anyai ösztöneidet. Feltetted a kérdést, tehát ez foglalkoztat téged, de mégis ragaszkodsz ehhez a módszerrel. Inkább a babád jelzéseire figyelj.

2012. aug. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Azt nem nevezném egyedül elalvásnak este, ha cicin alszik el. Azt inkább cicin elalvásnak nevezném. Ennek semmi köze nincs ehhez a híres módszerhez (amit én nem tartok jónak).

Nappal azért nem alszik el a babád, mert nem tud még egyedül elaludni, segítségre van szüksége hogy ellazuljon.

2012. aug. 30. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Én sosem alkalmaztam ezt a módszert, de nekem este mindig elalszik cicin, ahogy te is írod. Nem is tervezem alkalmazni, én mindig megnyugtatom a babámat, ha vmi baja van. Szerintem kegyetlenség ez a módszer, sírni hagyni a babát egy könyv által meghatározott ideig (!) holott lehet hogy 1 perces öleléssel megnyugodna a baba és el is aludna.

Hol vannak itt a mama és a baba egyéni igényei?

2012. aug. 30. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Nem ismerem ezt a módszert, viszont nem értem, miért rossz a ringatás?Szerintem az anyák több ezer éve ringatják a kisbabáikat.Az én kisfiam most egy éves,amíg szopizott nem bántam ha úgy alszik el, aztán betettem az ágyába, s reggelig aludt, s mivel tudta, hogy reggel úgyis ott vagyok, általában mosolygó kisbaba ébresztett.Ebben a korban az anya közelsége a legfontosabb.A ringatás erejéről pedig csak annyit, hogy az ágybapisilés egyetlen orvossága az anyai ölelés, ringatás.
2012. aug. 30. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!