Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan altatjátok a babátokat?...

Hogyan altatjátok a babátokat? Már cicin sem tudom elaltani, mert nyújtózik utána és erre felébred.

Figyelt kérdés
ötleteket várok, mert nagyon szenvedek az altatással. 6 hetes a kisfiam és nagyon keveset alszik, ráadásul van amikor 3 órán keresztül próbálom elaltatni, mert ha nem tudom elaltatni sír. én is sírni tudnék emiatt, mert nem normális hogy ennyi ideig altassak. már mindent kipróbáltam, magától meg esze ágában sincs elaludni. válaszokat előre is köszi!
2009. aug. 18. 14:55
 1/4 anonim ***** válasza:

Szia nekem 9 hetes a kislányom.

Mikor látom, hogy fáradt, beteszem a kiságyba, és hasra fordítom. Kb 3 hete alszik csak hason, eleinte azért raktam hasra mert jobban tudott pukizni,most meg már megszokta.

Nagyon szokott tiltakozni, most az előbb pl sikoltozott, mintha nyúznám. Kis cseles, mert eleinte mindig azt hittem, a hasa fáj. Nem veszem ki a kiságyból, ott maradok mellette, simogatom a hátát, és próbálom a cumit a szájába tenni. Egy idő után elfogadja, és vadul cumizni kezd. Majd kiköpi, megint sírás, simi, stb. Egy idő után egyre jelzésszerűbbek a sírások, majd végül álomba cumizza magát. Olyankor kiköpi, még egy kicsit tekereg, nyöszörög, majd elalszik rendesen.

Ha már nagyon pipa vagyok a sikítozás miatt, 1-2 percre ki szoktam jönni mellőle, és nagy levegőt veszek, mert ha én pipa vagyok, attól ő is feszült.


Cumit próbáltál már? Ilyen piciknek nagyon nagy a szopásigényük, a kislányom egyszer lila foltott cumizott az alkarjára, mert elalvásnál kiesett, de nem sírt hanem megtalálta a karját és azt cuppogta.

2009. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekünk függőlegesen, arccal magam felé tartva sétálva aludt csak el. Most 10 hét körül váltott, és arccal kifelé kell vele sétálni.

Nagyon ritkán autósülést kézzel ringatva is elalszik. Na meg autóban menet közben, és kenguruban (fekve) cipelve is, de gondolom nem erre vagy kíváncsi :)

2009. aug. 18. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Szia. Nekem sikerült elérnem, hogy kislányom egyedül aludjon el, de mindez csak 3 hónapos kora óta van így. Addig Ő is cicin aludt el, aztán amikor cicin már nem, akkor is csak a kezemben, nem az ágyában. Én arra jutottam, hogy olyan picin még nem érezte biztonságban magát Nélkülem az ágyában. Aztán egyszer csak már nem kellettem az elalváshoz. Mindenesetre, szerintem a lényeg, hogy az első ásításnál/szemdörzsölésnél vidd aludni, mert ha túlpörgeti magát, akkor azért nem tud elaludni. Sötétíts be, simizd, énekelj Neki, de mindezt időben, ahogy feljebb említettem, nehogy átessen a ló másik oldalára. Vedd fel, ha sír, nyugtasd meg, aztán tedd vissza, és ezt annyiszor, ameddig meg nem marad az ágyban. Lehet, hogy eleinte 30szor is fel kell venned, de pár nap alatt kialakul a dolog. Én ezt csináltam, és bejött. Igaz, törni-zúzni tudtam volna az idegességtől, de hál' istennek kitartott a türelmem pont addig, mire elaludt egyedül is. Ez egy iszonyú türelemjáték, kétszer is feladtam, bevallom, de harmadszorra kitartottam. Amúgy 6 napig tartott, de megérte.
2009. aug. 18. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
próbáltam a cumit többször is, de repül jó messzire nem kell neki. a kezét keresné, de nem mindig találja meg. a hason altatást én is próbáltam. este elalszik úgy hason, és közben simizem a hátát, de fél óra múlva meg kell fordítanom, mert sír, és dühbe jön. nappal is kipróbáltam, iszonyat mérges tőle, hogy nem tud csadarni a kezével. tényleg türelem játék az altatás, volt, hogy annyra fáradt volt, hogy emiatt nem tudott már elaludni. köszönöm a válaszokat, próbálkozok tovább! sok türelmet, és jó egészséget nektek!
2009. aug. 19. 12:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!