Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3hete szültem, és depressziós...

OSLANSZKI ORSOLYA kérdése:

3hete szültem, és depressziós vagyok, hogyan tudnám legyőzni?

Figyelt kérdés
2012. dec. 1. 11:30
 1/8 anonim ***** válasza:

A pároddal beszélgess nagyon sokat. Ha ez sem segít, akkor menj el orvoshoz.

Gratula a babóhoz:)

2012. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Gratulálok a babához!

Magnebéhat + kalcium, és nekem nagyon sokat segített a halolaj kapszula!


Plusz ahogy írták előttem: apa-apa-apa ezerrel. És persze gyönyörködés a babában :) Sok-sok bőrkontaktus a picikével szintén nagyon jó!

2012. dec. 1. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

ha szereted a védőnődet, akkor beszélgess el vele a problémádról, nekem segített, meg a férjem is meghallgatott.

én az első 10 napot bőgtem végig, de elmúlt...

lehet neked sem szülés utáni depressziód van, csak át kell állni anyának :)

írjál bővebben arról, mi a probléma, akkor biztos többen megosztják veled a tapasztalataikat.

2012. dec. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Szia.Egy nagyon,nagyon jó tanács!!!!!Kérlek menj el orvoshoz ezen sem a párod sem más nem tud segíteni az orvoson kívül ,hidd el én évekig szenvedtem mire elmertem menni és akkor azt mondtam magamban,hogy MIÉRT NEM HAMARABB !Sok,sok szenvedéstől megmentettem volna magam .Üdv:Zsuzsa
2012. dec. 1. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A védőnővel beszélj először, mint szakemberrel, nálam is ez volt. Szerintem 3 héttel a szülés után még nem lehet ezt így kijelenteni. Optimum Omegát szedtem, mert én is nagyon sokat olvastam arról, hogy a babák fejlődésük során elveszik tőlünk az Omega3 -a, és ennek hiánya is vezet szülés utáni depresszióhoz.
2012. dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Amennyire én tudom (és ezt tapasztaltam magamon is) az első 6 hétben még nem depresszióról, csak a hormonok hatásáról ún. "baby blues"-ról beszélünk.


Most kicsit úgy érzed, hogy mást kaptál mint vártál? Mintha nem lenne már saját életed? Ez csak a fáradtságtól van. Kérj segítséget, amiben csak tudsz (házimunkában, vagy rendelj kaját stb). Fél órára menj el sétálni egyedül naponta-két naponta, addig apával is maradhat a baba. Nézz valami vidám sorozatot, olvasgass a neten bármi másról, csak nem babás témáról. Beszélgess sokat a pároddal, a nagymamákkal, barátnőkkel. Esetleg hívj egy barátnőt és csacsogjatok, közben könnyebb a babát is ellátnod, nem érzed úgy hogy csak ez a dolgod és mást nem is tudsz csinálni. Hidd el napról-napra könnyebb lesz. A baba ellátása rutinná válik és egyre jobban fogod élvezni az egészet. Ez egy nagyon nehéz, de szép korszak! Szívesen írok neked privátban arról, hogy nálam ez miként zajlott.


Ha nem múlna ez a rossz érzés, akkor pedig keress szakembert mindenképp!

2012. dec. 1. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
egyetértek a 6-ossal! én 5 és fél hete szültem, az első 1-2 hétben én is sírdogáltam, fel kellett dolgoznom a szülésemet is ami nem egy könnyű kategória volt, plussz azóta sem aludtam egyszerre 2-3 óránál többet egybe ki vagyok merülve. aztán jól voltam csak folyamatosan fáradt és pl pont tegnap este voltam megis depis hanulatban de érzem a fáradtság miatt. amikor tudok aludni vagy párommal beszélgetünk, jön barinő, kimozdulok, veszek egy rucit újra úgy érzem minden a régi csak be vagyok most szűkülve mivel csak baba, pelenka, lakásban vagyunk stb. leírnád te miket érzel?
2012. dec. 1. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
pontosan ezt érzem
2012. dec. 8. 17:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!