Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le van maradva a kisfiam a...

Le van maradva a kisfiam a mozgásban?

Figyelt kérdés
Kisfiam 8 hónapos. Előre nem kúszik, csak körbe és egy kicsit hátra. Néha négykézlábra áll egy pillanatra. A körülöttem lévő babák ilyenkor már másznak vagy kúsznak. Le van maradva vagy még ráér? Még foga sincs.
2012. dec. 1. 20:31
 1/9 anonim ***** válasza:

Az hogy még nincs foga semmit sem jelent. Az egyik ismerősöm kislányának 1 évesen sem volt még... aztán szép sorban kibújtak.

Az én fiam ennyi idősen már mászott. De ez nem jelent semmit, ő minden elég hamar csinált. Vidd el egy szakemberhez aki megmondja, hogy szükséges-e valamilyen fejlesztés, torna (mert mondjuk feszes vagy túl laza az izomzata), de simán lehet hogy csak "lusti".

2012. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Saját példámhoz képest nincs. Én későn tanultam meg járni, de korán beszélni. Egyénfüggő.
2012. dec. 1. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
14%
én amikor a fiam ennyi idős volt breaktánc bajnokságra neveztem be.. sajnos az első fordulóban kipontozódott - mert "az egyedi stílusa miatt"
2012. dec. 1. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

MIntha én írtam volna!! :))

Pont ez volt az én fiammal is, néha egy-egy pár másodpercre négykézláb állt, és nem is kúszott, csak iránytűzött körbe-körbe. Meg hártrafele kepeszkedett, ugy haladt. Foga sem volt.

A kúszás határideje 9hónap. :) Nekem egy nappal azelőtt kezdett kúszni a fiam, hogy betöltötte a 9hót. Foga az első 9,5hósan jött, rá egy hétre a második. MOst itt tartunk, mert egy hét mulva lesz 10hónapos. :)

Négykézláb halad mostanában hátrafele, felül- egyedül és nem döl semerre, ülésből is vissza tud menni négykézlábállásba, vagy Z ülésbe. Talán két napja előrefele is haladta a mászással kb 2 lépést.

NEM vagytok lemaradva!!!!


De tény, hogy engem is frusztrált, hogy a körülöttünk lévő babák mindent hamarabb csináltak- de ne őhozzájuk mérd a te fiadat. A kúszást tényleg 6-9hó között kell produkálni- tehát még van idő.

:))

2012. dec. 1. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Így van! Van olyan baba aki 8 hósan már áll és lépeget (pl.az enyém) Meg van olyan aki 8hósan még csak nem is kúszik (pl. a nővérem lánya.Viszont Ő meg már tapsol.) Ez van , nem egyforma a tempójuk. :)
2012. dec. 1. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Szia! Az én kisfiam is 8 hónapos mult pár nappal. És annyi a tudománya mint a te babádnak. Mi járunk dévény tornára és voltunk neurológián. Mostanában sok ilyen kérdést olvasok, hogy később indul meg a baba a mozgás fejlődésben mint az én babám is. Aminek kicsit örülök, mert eddig csak a szuper gyors gyerekekröl olvastam és kétségbe estem, hogy csak az én babám ilyen.

Viszont az én babám sokmindent mond. Tegnaptol mutat az órára és mondja, hogy ti-ta. Tik-tak akar lenni. Ő meg ebben ügyes. Ja 4 foga van.

2012. dec. 1. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Teljesen megfelel a korának a fejlettsége. A hátra kúszás is kúszás,vannak babák akik előre nem is kúsznak, hanem egyből másznak.
2012. dec. 1. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

a fiam ugyanezt csinálja,8 hós múlt 24én,csak neki van két foga.ők nem olvasták,hogy mikor mit "kell" tudniuk,ilyenek.

már ez is hihetetlen fejlődés,hiszen még annyit sem voltak kint mint bent:)

2012. dec. 2. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A kislányom 8 hónaposan fordult át először, hozzá képest nincs lemaradva a kisfiad. :) Ne idegeskedj ezen, minden gyereknek megvan a maga kis fejlődési üteme.


Tehát kislányom 8 hósan fordult át először, 12 hónaposan meg már el is indult. :) Behozta a lemaradását.

2012. dec. 2. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!