Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! 11hós kisfiamnak...

Anyukák! 11hós kisfiamnak szeretnék tejet forralni kakaójához. Lehet? Vagy adjak neki kakaós tejpépet táppal?

Figyelt kérdés

Babám 11hós és már nem lakik jól a tápszertől, hamar éhes lesz, pedig még babánosat is vettünk, amit csak 9hótól lehet adni.

Kakaót már kevertem hozzá és ízlett neki, de olcsóbb a tej kakaóval, szerintetek?

Mindenkinek előre is köszi a választ... :D


2009. aug. 18. 22:16
 1/5 anonim ***** válasza:
50%
Én nem adnék neki még tejet. Az én dokim pl. 3 éves korig nem javasolja. Bár szerintem nem gáz, ha 1 éves kor után adod, csak óvatosan. De előtte szerintem ne. Kakaót se. Az koffeinel is felér.(azthiszem)Próbáld a tápszer előtt nem sokkal a vacsit. Mi úgy szoktuk, hogy fürcsi után vacsi, kicsi játék és rá egy jó fél-egy órára tápszer.Attól függ mikor alszik. Azóta nem is kel fel egész éjjel és most 14 hónapos már reggel sem a kaja az első.
2009. aug. 18. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
50%
Nekem is 11 hós a kisfiam, és én semmiképp nem adnék neki még tehéntejet. Úgy tudom, hogy a gyerekorvosok 3 éves kor alatt nem javasolják, ami lehet, hogy túlzás, de én még biztos várok vele legalább két éves koráig.
2009. aug. 18. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Én is most kezdtem el 11 hónaposan adni neki a tejet, mert én hamarosan szeretném abbahagyni a szoptatást. A védőnővel megbeszéltük, hogy szép lassan bevezetjük, mivel minden más tejterméket már 7 hónapos kora óta eszik (joghurt, sajt, tejföl, túró). Először fél dl-t kapott 4 napig, most már 1 dl-t kap, nagyon pici cukorral. Először furcsa volt neki, de már tetszik neki. Szerintem megpróbálhatod adni neki, de fontos, hogy először csak nagyon keveset adj neki pár napig, és figyeld, hogy nincs-e baja tőle, kiütések, hasmenés. Ha valamit észreveszel, inkább várj vele kicsit.
2009. aug. 18. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát az én babám 8 hónapos, amikorra akkora lesz, mit a tiéd én is szeretnék már neki tejet adni. Igazából arra gondoltam, hogy termelői tejet és nem boltit adnék neki forralva-felezve, persze óvatosan bevezetve, ő is eszi már a tejtermékeket, ha nem érzékeny fajta a te babád szerintem próbáld meg. Ezen a fórumon ne áruld el hogy adsz, mert a fejed veszik. :)

A tejet nem csak kakaóval és cukorral tudod ízesíteni, hanem gyümölcsöt is turmixolhatsz hozzá, az úgyis ismerős íz neki.

Jó egészséget és jó étvágyat a babádnak.

2009. aug. 19. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Már nyugodtan bevezetheted, forrald fel és teheted bele a kakaót. Utánna vájr 1-2 napot és ha nincs semmi baja akkor athatsz neki annyit amennyi jólesik. Én 10 hós korától adok neki kecsketejet. De ha tudsz én is inkább háztól venném a tehéntejet is.
2009. aug. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!