Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyobb babatok hogyan viseli...

Nagyobb babatok hogyan viseli az oltozkodest, pelenkazast?

Figyelt kérdés

Nyolc es fel honapos a fiam, nagy novesu, eros baba es nagyon utalja mindket emlitett muveletet. Most mar nekem is ezek lettek a mumusok, mar lassan rettegek, ha pelenkazastol, mert egyszeruen nem marad kozben nyugton, kiforog, rug, vag, visit, elmaszik, egyszeruen nincs anelkul pelusozas, hogy a vegere a vernyomasom ne lenne az egekben.

Mas sem bir vele, a ferjemnek sem marad nyugton, ha mindketten itthon vagyunk, akkor az egyikunk tartja a gyereket, a masikunk pelenkazik, oltoztet.

A figyelemeltereles mar nem mukodik (ket honappal ezelottig meg ment), neha bejon az, hogy odaadom neki a vizet es kozben iszik, de ez is max fel percig jo, ha addig nem vegzek, akkor kezdodik a harc.

Meddig tart ez a korszak?

Mit tehetnek ellene?


2009. aug. 19. 07:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 11 hónapos és még csinálja, és szerintem csinálni is fogja egy ideig. Pisis pelus csere állva történik, így nincs hiszti. Állva tudom öltöztetni. így ez megint jó. Kakis pelus, hát..... idegölő. Nem szeret feküdni. Jár, és mászik, nem tud nyugton maradni. Ha egyedül pelusozok nekem is felmegy a pumpám.

Szerintem ez ellen sajnos nincs mit tenni. Egyszer kinövi...... remélhetőleg :)

Üdv

2009. aug. 19. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Az én babám még csak 5 és fél hónapos, de már ő is kezdi szabotálni a tisztábatevést. Azonkívül, hogy egyfolytában mozog, mostanában nem lehet hanyatt fektetni a pelenkázón, egyből fordul hasra. (Sőt, még a babakocsiban is addig tekeri magát, amíg megengedem, hogy hasraforduljon.)

Én úgy szoktam, hogy valamelyik zörgőjét rázogatom, arra odafordul, de azt is csak egy másodpercre. Így valahogy feladom rá a tiszta pelust, de öltöztetni már hason öltöztetem. Egyelőre még jót nevetek a dolgon, de elgondoltam, hogy jobb lenne zöldágra vergődni vele, mert később rosszabb lesz.

Ne keseredj el, szerintem ez csak egy ilyen korszak, majd lesz más korszak is. :) Próbáld játékosan kezelni, akkor téged sem készít annyira ki.

2009. aug. 19. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én is mindent kipróbáltam már és az üres fogkrémes tubus vált be. Ezt csak pelenkázáskor kapja meg és mindig nagyon örül neki. Nem csak úgy odaadom neki, hanem elővarázsolom a hátam mögül, amíg meglepődik azzal is nyerek pár másodpercet!
2009. aug. 19. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!

A figyelemelterelés sajnos már nem nagyon működik, voltak dolgok, amiket még múlt hónapban be tudtam vetni, mint a távirányító, vagy a törlőkendő csomagja, de ezek most már nem működnek.

Kipróbáltam az állva pelenkázást, ez egész jó, csak még kicsit béna vagyok benne, hozzászoktam a fekve pelenkázáshoz. Így legalább csak annyi ideig kell fekvésre kényszerítenem a gyereket, amíg letakarítom a kakit, már amikor van. Tényleg jó így, sokkal jobban viseli!

Köszönöm a segítségeket!

2009. aug. 23. 07:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!