Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Rengeteg tejem van mégsem...

Rengeteg tejem van mégsem hizott a babám az elmúlt másfél hónapban. Mitől lehet? 6hónapos.

Figyelt kérdés
2012. dec. 4. 17:16
 1/9 anonim ***** válasza:
67%
Nálunk is ez volt!El kellett kezdenünk a hozzátáplálást.Csak nekünk 4 hónaposan.Most 800grammot hízott egy hónap alatt.Nem elég már neki az anyatej.(mielőtt a szuperanyák lepontoznak,orvos mondta nem a hasamra ütök,és nem vagyok semmilyen ügynök.)
2012. dec. 4. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
74%

Csatlakozom, nálunk is ugyanez volt. Rengeteget mozgott már akkor a kicsi, valószínűleg a tej nem volt elég.

Elkezdtük a hozzátáplálást, és újra hízni kezdett.

2012. dec. 4. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
51%
Az én fiam is 6 hónapos, ma voltunk a védőnőnél, múlt hónap óta alig hízott. (300gr) Meg kell kezdeni a hozzátáplálást. Mondjuk az én fiam már 2 hete kap gyümölcsöt uzsira, úgyhogy mi már a főzelékkel folytatjuk. A hízás csökkenése pedig a mozgásfejlődés miatt lehet. Lemozogja a baba amit megeszik! Nekem is sok tejem van, mégis kevesebbet hízott a fiam mint szokott. Azt is mondta a védőnő. hogy egyek én is többet, tartalmasabbat, hogy a tejem is "jobb" legyen!
2012. dec. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
4hónaposan volt 7.9kg most 6 hónaposan meg 8kg.10dkg 2 hónap alatt nem valami sok.Igen a mozgásfejlődése már beindult egy ideje,fordul már régóta és 2hete mászik,de 10dkg-nál azért többet kellett volna hiznia,főleg amennyit megeszik.Én is figyelek az étkezésemre és már lassan 2 óránként eszek,mert állandóan üresnek érzem magam.
2012. dec. 4. 17:43
 5/9 anonim ***** válasza:
Vagy ledolgozta a plusz dekakat a mozgolodassal, vagy hosszanti novesre hasznalta fel. Mennyit nott hosszban ez ido alatt? Ha van eleg tejed akkor egy ekkora baba kaloriaszuksegletet teljesen kielegiti, a hozzataplalas (ha elkezded 6 honposan) csak az izek es az esetleges allergiak elkerulese miatt kell. Az lehet meg, hogy egy betegsegnek ez az egyetlen tunete. Pl vesemedence-gyulladasnak lehet a gyarapodas megallasa az egyetlen tunete.
2012. dec. 4. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Hosszra 4cm-et nőtt most ebben a 2 hónapban.Most 70cm.
2012. dec. 4. 18:06
 7/9 anonim ***** válasza:
A hossznövekedése nem kiugróan magas, de 100% jó! Ha egyébként jó kedvű, nem faj sokat a pocakja, mosolygós, akkor nincs min aggódnod :) Az is lehet az ok, hogy sok anyatejes babához hasonlóan az első hónapokban sokat hízott, ezután teljesen normális a hízás lassulása.
2012. dec. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Nem írtad, hogy hogy álltok a hozzátáplálással. Ilyenkor már el kellene kezdeni. Tejpépet adsz neki? Én úgy vettem észre, hogy a tejpép az, amitől rendesen hízásnak tudnak indulni. Keverhetsz hozzá gyümölcs pürét is.
2012. dec. 5. 04:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Elkezdtem neki 2hete lassan.Voltunk az orvosnál.Azt mondta,hogy 2-3 hét múlva újra kell mérni és mindenképpen gyorsitsam fel egy picit a hozzátáplálást,mert már nem elég neki a tejem,de azért beutalt a kórházba mivel még mindig hasfájós a fiam és arra is kiváncsi megfelelően felszivódik a táplálék vagy nem.
2012. dec. 5. 18:51

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!