Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki mennyit alszik az 1-2-3...

Ki mennyit alszik az 1-2-3 hónapos babája mellett? És a babátok mennyit alszik?

Figyelt kérdés
Én napi 3-4 órát alszom és már teljesen kimerültem, vagy lemerültem,de egész nap ordít a pici ha nem a kezemben van ha leteszem felébred és kezdődik előről megint minden. Ha van mégis egy kis nyugis idő akkor a lakást kell rendbe tennem.
2012. dec. 4. 21:21
 1/9 anonim ***** válasza:

Én is megküzdöttem az első hónapban.Szinte csak kézben aludt,ha letettem felkelt,elvette az egész napomat az altatása.Éjjel is nagyon nehezen aludt vissza evés után,hajnalba mindig kezdődött a hasfájás.Nem volt egyszerű.

A 2.hónap egy fokkal könnyebb volt,elmúlt a hasfájás.Az éjjeli alvást viszont úgy tudtam megoldani,hogy a hajnali etetésnél magam mellé veszem és velem alszik.Így én is kipihenem magam.Őszintén bevallom,nem bírom az éjszakai fentlétet,sokkal ingerültebb voltam,nem volt türelmem sokszor hozzá ha sírt.Viszont mióta velem alszik ő is kipiheni magát és én is.

Persze tudom,hogy nem lesz egyszerű leszoktatni róla,de majd erre is kitalálok valamit.

Most 3 hónapos.Addig eljutottunk már,hogy nappal babakocsiba el tudom altatni,mert 2 hónapig csak kézbe volt hajlandó elaludni.Éjjel 2x kel,de egyből vissza is alszik cicin

Kitartás,változnak a babák napról-napra,hétről-hétre!

Mennyi idős a babád?

2012. dec. 4. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

Jah egyébként a lányom nagyon keveset alszik nappal,van,hogy csak 20-30 perceket.Hosszabb alvása szinte nincs is.Napi 4-5 alkalommal alszik 30 perceket kb,éjjel viszont 3-4 órákat egybe.

1.voltam

2012. dec. 4. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én 7körül teszem le aludni este,10 és éjfél körül alszom el,a kicsi ha felkel 3-4kor megetetem és alszik még 4 órát.Sokszor csak reggel 5-6körül kel fel,akkor addig alszok,utána alszik még 3-4órát.Hagyd sirni néha.Nekünk is megszokta a kicsi,hogy mindig kézben van,és állandóan sirt.3hetesen végül hagytuk sirni és azóta megtanult elaludni(csendben ,nem sirva),alszik is rendesen napközben tápszer mellett 3-4órát,anyatejjel 1-2 órát(mert ő 2-3óránként megéhezik a tejtől és kaja után már 1órát legalább ébren van).Most 2 hónapos és csak este és hajnalban kap tápot.
2012. dec. 4. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az nagyon nem mindegy, hogy 1, vagy 3 hónapos.

Amikor 1 hónapos volt, akkor kb. 3-4 órát aludtam, most 4 hónapos és éjszaka alszik 9 órát én 7-et.

Nappal van 2 rövidebb és 1 hosszabb alvása, az az idő nekem mindenre elég és nem is vagyok fáradt.

2012. dec. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Kedves első! 7 hetes ás ugyan az van mint nálad. Nekem is nappal sokszor a babakocsi az utolsó lehetőség ,hogy pihentessem a kezem és tudjak mit csinálni. Hajnali evés után nálunk is kritikus a helyzet a ,pedig velünk alszik. A reggeli 6 órás evés után már nem akar visszaaludni,hanem kezdődik a nap.
2012. dec. 4. 21:44
 6/9 A kérdező kommentje:
Azért így kérdeztem ,hogy várható-e javulás és ha igen akkor kb mikortól .
2012. dec. 4. 21:46
 7/9 anonim ***** válasza:
Első hónapban 7 órát éjjel meg még nappal párat. 3 hónaposan 9-10 órát éjjel.
2012. dec. 4. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Az első 1 hónap az valami fantasztikusan fárasztó volt. Nappal állandóan aludt, ami nekem is ment vna, de költözködés kellős közepén vtunk, meg amúgy sem bírok 1-2 óránál többet aludni. De az éjszakák... 7 fele mindig megébredt, fürdött, majd 22-00 -ig aludt, majd hajnali 3ig fent volt. Utána óránként riadt, majd fél óra mire visszaaludt. Így kb úgy napi 3-4 óra alvást én is összebírtam hozni :( Aztán minden "szuper" lett, mert 2-3 hónapos korában 2x kelt éjszaka, éjfélkor és 4 -kor, evett, de már azonnal vissza is aludt, majd 7kor kelt. Tehát ha ügyes vtam, akkor 9-kor ágyba keveredtem és reggel 7-ig nyomtuk a szunyát, max 40 perc ébrenléttel. Tehát 9 órát minimum aludtam már akkor. Most 4 hónapos, de 3 hete megint nem alszok éjszaka(sztem fogzik, mindig felkel...), max 4 órahosszát, annyi a jó, hogy délután lefekszünk a picivel 2 órát, összebujva (este az ágyában alszik) és így szuperul alszik. De egyedül...max fél órát! Biztos érzi a közelségem, azért alszik velem ilyen nagyokat. Mivel már ráhagyta a sírókorszakot, így a házimunkát délelőtt és késő délután megbírom csinálni. Jobb lesz hidd el. Még reggel mindig úgy kelek, mint egy akkor született kismacska, mert nem látok ki a fejemből egyáltalán :(
2012. dec. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Fiam a héten 2 hónapos.


Az a szerencsém vele, hogy habár az első 3hétben 1,5 óránként felkelt enni, de amikor evett utána böfi és le tudtam azonnal rakni az ágyába. Akkor sem kelt fel mikor az ágyba raktam, hálistennek. Én ragaszkodom a külön szobájához, egyrészt hogy Apa tudjon aludni, másrészről azért, mert szokja meg, hogy van saját szobája, ágya és ott kell aludni. PErsze mindenki ahogy érzi.


Most 2 hónapos, éjjel 1x kel fel. Megmondom őszintén Én fél 9-kor fürdetek, és fél 10-kor lerakom. Van akinek ez késő, de fél 10-kor még Én is fent vagyok, amúgy se aludnék stb.

Fél 10-kor lerakom aludni és 3-fél 4 körül kel fel. Aztán utána már csak 7-fél 8kor. Ez így azért elviselhető.

De az elején Én is ki voltam bukva :)


Szóval azért tudok aludni. De a mai napig van olyan,hogy napközben mikor lerakom aludni Én is lefekszem :) Ha csak 1 órára de az is valami!

2012. dec. 5. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!