Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Dühös vagyok! Nem kicsit!?

Dühös vagyok! Nem kicsit!?

Figyelt kérdés

Van egy 9 hónapos fiam, aki napok óta nyűgös, mindig megviseli az időjárás változás, a frontok, lehet fogzik is megint. Nehezen nyugszik meg most, a kezemben is sír. Szokott még aludni délelőtt. Megcsináltam a szokásos rutint, h na akkor leteszem aludni, ő persze kikéredzkedik, h vegyem föl, ringassam, pedig eddig símán elaludt magától is. Kiveszem, ringatom, de csak sír..... kb 3-4 perce sír már szegénykém, de nem az az ordítós sírással, hanem olyan nyöszörgősen, fáradtan, erre valamelyik ÁLLLLLLLLAT szomszéd elkezd dörömbölni a falon (12 lakásos társasházban lakunk)!!!!! Gondolom ZAVARTA A GYEREK SÍRÁS!!!De kérdem én: mit csináljak???? Ragasszam le a 9 HÓNAPOS GYEREKEM SZÁJÁT, MERT ZAVARJA A SZOMSZÉDOT?????!!!!! Emberek!! Ennyi tolerancia nincs már?????!!!! Hogy ha egy baba sír, akkor nem kell átdörömbölni??? Persze ha bármelyik szomszéddal összefutunk, akkor jópofiznak. Sajnálom, nagyon felhúztam magam!! Ez a suttyó azt hiszi, h direkt hagyom sírni? Vagy bántom, vagy mi?????

ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ!!!!!!!!!!!!!!!!


2012. dec. 5. 09:47
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz vele, bunkó és kész...vagy dörömbölj vissza és akkor levezeted a feszültséget.
2012. dec. 5. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Intelligens ember gyereksírás miatt nem dörömböl, mert felfogja, hogy a babák néha sírnak és erről senki nem tehet. Tudom, hogy bosszantó, de ne foglalkozz vele.
2012. dec. 5. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

nem akartam dörömbölni én is, nehogy megijesszem a babámat. De most teljesen kiakadtam, és már nem csak dühös vagyok, hanem szomorú is. Hogy lehetnek ilyenek az emberek?? Szerinte mit kellene a babámmal csinálni?? Ragasztó szalagozzam be a száját??

Pö.fej.....:((((

2012. dec. 5. 09:56
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Én megértem a szomszédot is.

Nekem is van kisbabám, ennek ellenére úgy gondolom, igenis zavaró az állandó, monoton zaj, egy kisbaba sírását pedig egyáltalán nem kellemes dolog hallgatni, ha pihenni szeretnénk.

Ha a szomszédnak nincs még gyermeke, úgy még kevésbé tolerálhatja a hangot, hiszen ő maga nem élte át a nyűgös korszakot a babájával.


Ennek ellenére sz*rd le, hiszen mást nem tehetsz, vagy max. átmégy (ha van) a másik szobába, ami nem közvetlen falszomszédságban van.


Tudom, egy babasírás nem olyan zaj, ami ellen nagyon lehet tenni (mint pl. üvöltő TV, kalapácsolás stb.), de ha módom van rá, én is próbálok tekintettel lenni a szomszédokra.

Ha orrszívó porszívózni kell éjszaka, kimegyünk a fürdőszobába, ahol nincs a szomszédnak szobája, vagy ha huzamosabb ideig sír, a konyhában ringatom, mert ott sincs falszomszéd.

2012. dec. 5. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezt mond el nekik aztán többet nem kell felhuznod magad..
2012. dec. 5. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

4-es! A fiam NEM ÁLLANDÓAN SÍR, nem is sírós baba. Csak néha ritkán sír, és soha nem az éjszaka közepén.

Alattunk, mellettünk, felettünk laknak.

Elmondanám én ennek az unintelligensnek is, csak ugye nem tudom ki dörömböl.

Csak nem mehetek át minden lakásba!!!

És én NEM tudom megérteni azt, aki egy kisbaba/gyerek sírás miatt már rögtön veri a falat, pláne hogy a fiam ritkán sír!!!! de még hogy ha sírós fajta is lenne, akkor se érteném meg, mert egy babáról beszélünk, aki így kommunikál! Amíg nem volt babánk, igen is, én is hallgattam, h másnál üvöltött a pici, éjjel nappal. Akinek nem tettszik, nem kell társasházban laknia, menjen tanyára lakni!!! Sajnos együtt kell élni, ez az együtt élés szabálya szerintem egy társasházban.

2012. dec. 5. 10:05
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha tudnám hogy ki az, akkor a helyedben átmennék és megmondanám neki hogy elnézést, de ugatni nem tud, úgyhogy törődjön bele hogy sír, és nem azért hogy direkt zavarja őt, hanem azért mert valami baja van, amin nem mindig lehet segíteni. Ha a szemedbe jópofizik, akkor ettől tuti annyira elszégyellné magát hogy többet nem dörömbölne ez a sötét marha.


Mi egy végtelenül utálatos öregnénik lakta házban laktunk a gyerkőc fél éves koráig. Szinte az összes szomszéd amint hangot hallott belekötött a hangadóba, mindig azt lesték mit csinál a másik..., de a gyerek miatt (pedig nagyon hasfájós volt, és 3-4 órákat sírt -nagyon hangosan- délelőttönként egyhuzamban) soha, senki nem szólt.


Teljesen jogos a felháborodásod.

2012. dec. 5. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

Húú sajnálom hogy így jártál mindazonáltal megértem mindkét felet, nekem 3 gyerekem van szerencsére földszinten lakunk így a szaladgálás annyira nem baj, de a sírás kiabálás bizony előfordul nekem is a legkisebbem most fogzik első 3 hónapjában pedig iszonyú hasfájós volt igen, sokat sírt, bármit próbáltam szoptattam, már nem ettem semmit nehogy az legyen a baja hogy attól fáj, minden létező szert végigpróbáltunk , vittem sétálni amikor csak tehettem, dehát sírt na, be kell lássam. Mégse szólt semmit szegény szomszéd pláne nem így hogy dörömbölne...sokszor vittem át sütit ilyesmit és sűrű elnézést kérve de egy ekkora bunkóval aki veri a falat mit tudsz csinálni??? :(((

Meg hát igen a gyereksírás az az amivel nem tudsz mit csinálni mert más zajok rajtad múlnak (fúrás faragás mosógép stb.) de a sírással nem tudsz mit csinálni, tényleg nem ragaszthatod le a száját..

2012. dec. 5. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:

szólnék én, elmondanám én, h mit verjen legközelebb, de sajnos nem tudom ki dörömbölt át.

Nem is értem néha az "ilyen embereket"...

2012. dec. 5. 10:11
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
Ha van a lépcsőházatokban üzenőfal,írj egy pár sort az anonim dörömbölőnek,hogy máskor legyen toleránsabb,és tedd ki.Mi a liftben szoktunk üzengetni a lakókkal.Van aki felújjítás előtt kiragaszt egy lapot,amin leírja ,hogy ekkor és ekkor felújjítás lesz előre is elnézésüket kérjük a zajok miatt,de volt olyan is aki a házibuliját írta ki.
2012. dec. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!