Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tévé vagy unoka?

Tévé vagy unoka?

Figyelt kérdés
Megkérdeztük anyósomtól, tudna-e vigyázni a 10 hónapos fiamra. Azt mondta igen, csak kapcsoljuk be neki a tévét arra a két órára (a férjem beszélt vele). Az én szüleim most sajnos nem érnek rá. Hogyan mondjam meg neki tapintatosan, hogy nem szeretném, ha tévézne, miközben vigyáz az örökmozgó, mindenre felmászó, mindent megkóstoló picire? Arról nem is beszélve, hogy nem szeretném, ha ennyi időt a tévé előtt töltsön. Vagy inkább maradjak vele, és ne hagyjam így rá? Tényleg nem akarom megbántani.

2012. dec. 6. 01:04
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
51%
Nálunk aztán bajban lenne a nagyi, se tévé, se rádió, a számítógép kóddal védve :D Na de komolyan, megmondanám, hogy nem a tévére kell vigyázni, hanem a gyerekre, ha ebből nem ért, ne bízzad rá.
2012. dec. 6. 01:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
32%
hadd nézze már a szappanoperáját, attól a purdénak semmi baja nem lesz. te kérsz tőle szívességet és még ezt is sajnálod tőle, hogy az átévét vagy az eszmeraldát nézze...
2012. dec. 6. 03:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim válasza:
2%
Gyereket egyedül hagyni nem jó. Példa erre, hogy egy 2 hónapos gyereket egyedül hagyott az anyja. A gyerek pedig magára rántotta a forró leveses tálat, és a fél teste megégett.
2012. dec. 6. 04:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
35%
miért baj az ha közbe tv-zik az öreglány? örülnél neki, hogy van aki vigyáz a gyerekedre ha te már csak megcsinálni tudtad
2012. dec. 6. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
92%
utolsó előtti áruld el, hogy egy 2 hónapos gyerek hogy tudja magára rántani a levest?
2012. dec. 6. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
81%

Hát ne haragudj, én sem vagyok tv párti, de azért nem vagyok annyira fanatikus, hogy a nagyi sem nézheti két órát. Főleg,ha már én kérek tőle szívességet!

Semmi baja nem lesz a tv-től a gyereknek két óra alatt, pláne nem 10 hónaposan!

Attól még,hogy a háttérben esetleg megy a tv, simán tud játszani is a gyerekkel!

2012. dec. 6. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
70%

Most ennyire utálod az anyósodat, hogy nem tudod miben kritizálni vagy mi? Te egész nap ülsz és nézed a gyereket?


Különben sem azt mondta, hogy két órát a tv előtt fogok ülni és rá se nézek a gyerekre, csak megkért titeket, hogy kapcsoljátok be. Nyilván úgy van vele, hogy nem akar megkukulni, hadd duruzsoljon ott valami, még az is lehet, hogy a gyerek elalszik, aztán ülhet ott magában a csendben, elnyomkodni meg biztos nem akarja a tv-teket, az én anyósomnak sincs halvány fogalma sem, hogy minálunk hogy kell bekapcsolni a tv-t sok neki a sok távirányító, hogy beltéri egység, tv, erősítő, azt se tudná mihez nyúljon.

2012. dec. 6. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
76%

Saját példám kb. 1 éves koromból: Nagymamám vigyázott rám életében egyszer kisgyerekként. Mikor anyámék hazajöttek, kerestek, de nem tudta, hol vagyok, mert épp kötögetett nekem - hát az asztal alatt aludtam a konyhakövön.

Szerintem nincs baj azzal, ha háttértévézik (még ha ellenkezik is az elveitekkel, ilyen piciként nem okoz maradandó "sérülést" vagy függőséget egy egyszeri két óra), ha közben tényleg figyel a gyerekre.

Én a helyedben, ha még nem volt rá lehetőség, csinálnék egy "főpróbát". Lehet olyan indokkal, hogy elmagyarázd, mi hol van vagy megmutatni, mit hogyan szoktál.

2012. dec. 6. 05:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
77%
Ha már megkérted, hogy vigyázzon a gyerekedre engedd már meg szegénynek, hogy ne teljes csöndben kelljen lennie 2 órán át. Anyu is meg szokott kérni, hogy magyarázzuk el, hogy működik a TV (3 távirányítót kell használni), eszembe nem jutott megtiltani, hogy tévézzen. Milyen problémák vannak, te jó ég!
2012. dec. 6. 07:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
79%

"nem szeretném, ha tévézne, miközben vigyáz az örökmozgó, mindenre felmászó, mindent megkóstoló picire"


Miért? Miért ne mehetne közben a tv? Jaj, nem kell ennyire biokölesgolyós, tévémentes maminak lenni, mert ez nagyon erőltetett! Különben is anyós majd jól megsértődik (jogosan, h neki felnőttnek miért is van megtiltva a tv) és többet sose vállalja el. Akkor majd maradhatsz te otthon vele, csakis kikapcsolt tv mellett. Ofkorsz.

2012. dec. 6. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!