Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Egy nagyszülő különbséget...

Egy nagyszülő különbséget tesz aközött az unokája között, akit a saját lánya szült, és aközött, akit a fiának a párja?

Figyelt kérdés
Illetve egy dédszülő, akinek a saját unokája szüli a dédunokáját, vagy a fiú unokájának a párja? Tudom normál esetben nem kellene különbségnek lennie, de tapasztalt már valaki ilyet?

2012. júl. 19. 10:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Csúnya és igazságtalan lenne, hiszen mind a két unoka a saját gyermekem csemetéje. Nekem hét unokám van, 5 a lányomnak, kettő a fiamnak, szóba sem jöhet a különbségtétel. Én inkább olyat tapasztaltam másoknál, hogy az első unoka volt a világ közepe, vagy ismertem olyan nagymamát, akinek a lány unokák álltak az érdeklődése középpontjában.
2012. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
68%
Még egy szülő is különbséget tesz a saját gyerekei között, nemhogy egy nagyszülő.
2012. júl. 19. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem hiszem, anyósom imádja az (igaz egy szem) unokáját, de olyannyira, hogy ezt szerintem már fokozni se lehet.
2012. júl. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Hát, én nem a tapasztalatomat, csak a véleményemet írom, szerintem ahogy van olyan, hogy valaki az egyik gyerekét jobban szereti, mint a másikat, úgy miért ne lenne ugyanez az unokával?

Nekem csak egy gyerekem van, így nem tudom, mitől alakulhat ki a különbségtétel két vagy több gyerek közt, illetve sokáig el sem hittem, hogy van ilyen, azt gondoltam, épeszű szülők mindkét saját gyereküket ugyanúgy szeretik, hiszen bár nyilván mások, az övéik, és mindkettőnek más-más csodálatos dolgai vannak. Aztán sajnos láttam pár ismerősömön, hogy a szüleik igenis nem szerették őket annyira, mint a testvérüket, vagy folyton hasonlítgatták őket, amitől felnőttként is meg vannak reccsenve.


Szóval miért ne lehetne ilyen?

Persze, ahogy te is írtad, „normális” nagyszülő (dédszülő/szülő) ha érez is ilyet, igyekszik nem mutatni azt.

2012. júl. 19. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
100%
Én hál'Istennek semelyik oldalról nem tapasztaltam különbség tételt.
2012. júl. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
80%
Nálunk az ugyanattól a fiától származó két gyerek között is különbséget tesz a nagymama. És ezt nem azért írom, mert az anyósom, hanem mert tényleg így van. Amikor a nagyobbik fiam megszületett, akkor jött, ha kellett, ha nem, már-már erőszakosan, most a másodiknál egyáltalán nem akart jönni, csak akkor ha könyörögtünk neki. Ezenkívül még most is a nagyobbik áll az érdeklődése középpontjában, a kicsi mintha nem is létezne. És nem azért, mert a kicsivel nem tud mit kezdeni. Igaz, van már egy jóval nagyobb unokája a másik fiánál, de nála is ez volt, az elején nagyon érdekelte, aztán már nem.
2012. júl. 19. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
100%
Anyósomjobban szereti a fiamat mint a lányától az unokáját,vagy mint a párom bátyjától az unokáját..Amint megszületett már a nevére iratta a házat..Kicsitkellemetlen nekem a többiekkel szemben..de mindig is a párom volt a "kedvenc" gyereke..elsőszülött..ugyhogy az Én anyosom ilyen..de anyukám pl. egyáltalán nem tesz különbséget az unokái közt..mindet egyformán kényezteti!
2012. júl. 19. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%
Edesanyam nekem azt mondta, hogy erzelmileg van kulombseg akozott, hogy a sajat lanya szul gyereket vagy pedig a finak a parja szul gyereket. VISZONT az nagy bunkosag lenne ha ezt nyiltan ki is mutatna es megsertene vele mindenkit. O ugyanugy vigyaz mindket unokara, mindket unoka ugyanolyan ertekben kap ajandekot karacsoyny, szulinap, mikulas... alkalmaval es ha az egyiknek vesz csokit vagy barmit akkor a masiknak is. Ugyanugy besegit nallunk mint a fiu tesomeknal amiben csak tud (ertem ezelatt gyerekfelugyelet ha menni szeretnenk valahova vagy dolgunk van) Jatszora is szivesen viszi el barmalyik unokajat. Tehat nyiltan nem fogja kozolni, hogy ahoz az unokahoz erzelmileg kozelebb all amelyiket a sajat lanya szulte. Mindkettot nagyon szereti es odavan erte de o azt mondta, hogy megis mas valahogy erzelmileg.
2012. júl. 19. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
75%

Nálunk ez a helyzet. Vagyis nem tudom ez-e a kimondott oka, de az én ikreim úgy látszik nem olyan fontosak az anyósoméknak. A lányáék ott laknak helyben, velük nyilván adott is,hogy többször találkozzanak, (amúgy ott 2 gyerek van), de hozzánk pl. van, hogy 2 hónapig be sem jönnek. Budapesetn élünk ők meg nem messze innen, sárga busz meg hasonlók közlekednek ill. apósomnak kocsija is van, ja meg a férjem nővérének is. Apósom amúgy a nevelőapja a férjemnek, rajta látszik is,hogy nem kötődik úgy a gyerekeimhez. Na de a párom nővére sem a saját gyereke, az ő gyermekeihez viszont kötődik...

Sokáig bent laktunk a szüleimnél, akkor az volt az indok,hogy nem akarnak zavarni, azért nem jönnek. (Ritkán voltak csak bent, azt is csak ha esemény volt) Már elköltöztünk, közelebb is vagyunk hozzájuk, mégis ezalatt a 2 hónap alatt nem voltak képesek bejönni. Mindig nekünk kéne menni, amikor csecsmők voltak a fiaim, akkor is inkább mi jártunk ki! Aztán már megelégeltem, mondtam,hogy nehogy már mi menjünk állandóan 2 egykorú gyerekkel, nekünk nyilván nehezebb bárhova is elindulni. Néha ad anyósom 5000 ezer forintot, pl. ha névnap vagy szülinap van, azt ennyi. Meg nem kérdeznék,hogy van-e mit enni adni a gyerekeknek,pedig tudják,hogy nem úgy állunk anyagilag. Most már ha megkérdezik, hogy nem megyünk-e ki, azt mondjuk,hogy nincs pénzünk benzinre. Ami sokszor igaz is, azt a pénzt, amit tankolnánk, inkább elköltöm kajára vagy amire kell.

Elnézik,hogy az én szüleim segítsenek mindenben, ha arra van szükségünk,hogy ők oldjanak meg mindent.

Engem nem is érdekelne, de a férjem sajnálom , meg a gyerekeimet is. Csak ne legyen majd késöbb baj, amikor már nagyobbak,hogy nem ők lesznek a legkobb nagyszülők. Azt is mondtam már,hogy az apósom ne hívja az unokáinak azén gyerekeimet, hisz úgysem érdeklik őt meg nem szereti őket.

Bocs a hosszúságért, de ez a téma elég kifejtős.

2012. júl. 19. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ahol különbség van, az abból fakad, hogy a meny is másképp áll az anyóshoz, mint a saját anyukájához. (99%-ban, de persze itt is van kivétel). A meny, általában szívesebben viszi az anyukájához a gyereket, így jobban ismerik egymást, és jobban kötődnek, a lány anyukájához, és viszont. Emellett ott van az is, hogy a fiú feleségéhez, valószínüleg közelebb áll a saját anyukája nevelési stílusa, és ezért is jönnek ki jobban a saját édesanyjával, és a gyerekek is ahhoz a stílushoz vannak hozzászokva, és ugyanez igaz az anyós és saját lánya gyerekei között. Összetett dolog ez. De még ha jobban kötődik is valamelyik unokához, ezt nyíltan kimutatni bunkóság.
2012. júl. 19. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!