Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyóskérdés! Tele lett a...

Anyóskérdés! Tele lett a hócipőm anyósomékkal, okok lent, de nem akarom megbántani a férjemet, mit tegyek, hogy simán rendeződjenek a dolgok?

Figyelt kérdés
Hónapok óta a szokásos feszkó húzódik anyósom és köztem: szerintük nem látják elég gyakran az unokájukat (vidéken élnek, 2 hetente családi ebédelünk náluk, én mondtam, h jöhetnek gyakrabban, h egyeztetünk időpontot, nekik ez így nem jó, nekünk kellene még gyakrabban menni), aztán nem értünk egyet a gyereknevelésben sem, ugyan nem szól bele erőszakosan, de a véleménye megvan mindenről, stb. stb. Mostanában kezdett feltűnni, h a férjemnek több munkája lett, és betegeskedett is sokat, fáradt, kimerült, szabadidejében alszik, sokszor el kellene mennie nagybevásárolni v beszerezni vmit, és képtelen rá, minek következtében egy rakás mindent a kisboltból kell megvennem dupla annyiért... Felmerült, h anyósomék, akik amúgy is hetente járnak Auchan-ba, Cora-ba kocsival, miért nem segítenek annyiban, h néha egy-két-tíz dolgot megvegyenek nekünk (természetesen mi kifizetjük), vagy elmenjenek mondjuk megvenni a gyereknek egy pár csomag pelenkát, ha éppen akciós? Férjem mismásol össze-vissza, aztán nagy nehezen kiböki, h meg se meri őket kérni, és főleg azért nem, mert tudja, h az anyja pikkel rám, és 99%-ban visszautasítaná a kérést, vagy csak nagy lelkifröccsök kíséretében tenné meg. (Mindezt úgy, h közben mindenki (anyósom is) tudja, h az anyám szinte naponta, de 2 naponta biztos segít valamit, beszerez, ételt hoz, ha kell, néha el is mosogat, ha nagyon fáradt vagyok v nyűgös a gyerek. Csak épp nincs kocsija, h Auchanba menjen.) Na ekkor gondoltam, h ennek itt és most van vége, ha ő így, hát én is így, és vége a 2 hetente való családi ebédnek náluk, többet nem megyek, sem én, sem a gyerek, aki még baba, úgyhogy nélkülem nem lehet el órákig. Ha ezt nem teszem meg, sosem veszem rá sem a férjemet, sem anyósomékat arra, h átgondolják, valami probléma van itt. Nem azok a típusok amúgy, akikkel csak úgy mély témákról el lehet beszélgetni. Nem tudnék odaállni, h nekem ez és ez a bajom anélkül, h én legyek a nevetség tárgya. Konok, makacs, önfejű emberek, akiknél robbantani kell ahhoz, h valami megváltozzon. Csak attól félek, nehogy még jobban eldurvuljon a helyzet, és a férjem legyen a célpont. Mit tanácsoltok, hogyan vessek véget ennek a hidegháborúnak?

2012. aug. 12. 13:34
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
70%

Szia!


Figyelj ide! Valami nagyobb bolt csak van a közeletekben, mondjuk buszra felszállva. Ne várj a za nyósodék kegyére, én azt csinálnám (és csinálom is), h fognék egy hátitatyót meg két nagy szatyrot, aztán indulás!

Van h az én párom is fáradt, noszogatni kell 2 sárgarépáért is, akkor fogom magam, "itt vannak a gyerekek, vigyázz rájuk! "És elindulok. Vagy viszem a nagyobbat.

És akkor ki van védve és el lehet menni a nagy közös családi ebédre, ami roppant hasznos, mert addig se kell főznöd .) Nálunk is volt ilyen, csak összebalhéztam anyósommal, de már nem is érdekel, annyira nem főz jól:)))

2012. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
50%

húha, én nem látom ezt hidegháborúnak :S

ti hárman vagytok egy család, nektek kell megoldanotok a gondjaitokat, bajaitokat. nagyon kedves anyukádtól, hogy segít, de ezért cserébe miért kéne anyósodnak is segítenie? vagy egyáltalán, nem feladata elintézni a ti bevásárlásotokat, mondjuk miért nem azt csináljátok, hogy mikor a mamától jöttök haza, bementek az auchanba?

magamnak nemrég vettem csak autót, előtte a picivel ketten, babakocsival intéztük a bevásárlást és havonta 1x a férjemmel mentünk, autóval, akkor előre megvettük a tejet, üdítőket, pelusokat, mosószereket, hogy ne kelljen cipekednem, azért ezt meg lehet oldani.


anyósod mikor nevelési tippeket ad, ne szólj be neki, hogy hülyeség, csak hallgasd meg majd köszönd meg, nem kell megfogadni, de biztos számít a hozzáállás is. ha meg nem megy, akkor menjetek csak havonta és ha akarják ltni a picit akkor majd mennek ők is

2012. aug. 12. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
te miert nem tudod nyiltan megkerni az anyosekat,miert kell hadakozni??? nem ertelek. tehat ok laknak videken es ti varosban, feltetelezem hogy ezek a hipermarketek nalatok is megvannak (vagy nincs kocsitok?) tehat magyarul a gyerekkel akarod zsarolni anyosodekat, ha nem vasarolnak be nektek akkor nem is lathatjak a gyereket...szep kis viszonyotok lesz a jovoben.
2012. aug. 12. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:

Én is azt gondolom, hogy ezek nem olyan nagy dolgok, hogy ezen harcolni kelljen.


És szuper, hogy anyukád segít, de hát ez nem kötelessége a nagyszülőknek, nem nekik szülted a gyereket. Jó, ha segítenek, de csak ha ezt szívesen teszik.


Bevásárlást meg meg lehet azért oldani, én hárommal is megoldom, ha nem tud elmenni párom. Nagyobb dolgokért elmegyünk 2 hetente/havonta, a többit meg be tudom szerezni közeli üzletekből is.


Az meg természetes, hogy megvan a véleménye a gyereknevelésről, mindenkinek megvan :) Örülj neki, hogy nem erőszakos, és egyik füleden be, másikon ki...

2012. aug. 12. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
50%

Én nem úgy látom, ahogy a többi anyuka, szerintem igenis segíthetnének, miért ne, ha az én gyerekem lenne ebben a helyzetben, miért ne segítenék, vagy ha megnősült/férjhezment, akkor már leveszem róla a kezem és csinálja ahogy tudja? Nem hiszem, hogy ilyen anyós leszek, igaz addig még sok van, de én így látom. Ha nem bírom a menyem/vejem akkor kellene majd annyi erőm legyen, hogy ezt mind fére tegyem a gyerekem és unokámért, persze, ez lenne a szép és a helyes.

Nem fognak segíteni, mert anyósodék magukkal foglalkoznak, ti pedig szépen szerepet játszotok az ő életükben. A szülőnek jót kellene akarnia, kívánnia a gyerekének és az is jó, ha 1200ft megtakarítást csinál egy csomag pampersnél! Ne veszekedj és ne haragudj az okoskodásért, én is a te cipődben járok és nem tudom megoldani, mert anyósomék nem látják a próblémát, a férjemet pedig nem érdekli, úgyhogy sok sok türelmet és minden jót!

2012. aug. 12. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
54%

Hát látom eddig mindenki "beszólt", én meg megértelek...sajnos nekünk is hasonló gondjaink vannak, és én szreintem rosszul jött le eddig mindenkinek, hogy azért itt nem a bevásárlásokról van főképp szó, hanem hogy mindenbe beledumál, csomó elvárásuk van felétek, de semmiben nem támogat, segít Benneteket. Jól értem?


Nálunk hasonló a szitu, nem tudok jót mondani, a lányom mostmár 2 éves, és lassan 10 hónapja nem megyek hozzájuk, a férjem viszi a gyereket kb. hetente, vagy 2 hetente, ahogy van rá energiája, én nem bírtam ezt idegileg már a gyerek mellett. Eddig is ilyen volt, ismerem, de az anyaság alám is lovat adott, a gyerekem érdekeit nézem, és én úgy látom, hogy ez a fajta "családi összetartás" nem jó minta gyerekemnek, én nem akarom, hogy Ő ebben nőjön fel, így ezt kerek perec meg is mondtam relatíve udvariasan anyósomnak, majdnem rohamot kapott, mert 15 éve nyelem a marhaságait.

Ilyesmi konok fazonúak Ők is, nem lehet velük vitázni, soha még be nem látta, hogy Ő hibázott volna, próbáltam neki mondani párszor 15 év alatt de csak állati nagy sértődés lett belőle, meg hogy én egy taknyos vagyok...én ezt már nem bírtam tűrni, nincs rá erőm, így megszakítottam velük a kapcsolatot...:-(( Nem jó így se, nagyon nehéz, és lelkiism.furdim van csomószor a férjem miatt, szóval ha bírsz próbálj vmi kompromisszumot kötni magaddal mert ha nem mész, az sem jó...:-((

remélem Neked sikerül, minden jót!


Bocs, ha kusza lett...

2012. aug. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
Nem-nem , nem köteleségük segíteni! aTól h angyszülők lettek, még ugyanolyanok maradtak. Aki segítőkész volt előtte is, az utána is az marad, aki nem, az nagyszülőként sem lesz az. Továbbá az anyós-meny viszony nagyon rossz tud lenni, mert anyós mindenbe bele akar dumálni, ő mindent jobban tud, kérve-kéretlenül írányítani akarja a menyét; mi menyek meg ezt baromira nem akarjuk.Ebből mindig volt, van és lesz is konfliktus. Ja, és a csattanó, anyósomnak ugyanolyan anyósa volt, mint nekem ő, belevakkantott neki mindig mindenbe...Ő mégsem lett jobb, nem tanult az esetből :D
2012. aug. 12. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
78%
Nekem tudod mit mondott egyszer a "drága" anyósom? Azt, hogy más anyukának is gurul a babakocsi. Hát pedig én még csak boltba sem akartam küldeni, hanem csak úgy megkaptam. Amúgy szokott is gurulni a babakocsi, csak épp nem feléjük. :)
2012. aug. 12. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
35%
Utolsó: Undorító nő az anyósod!!:/
2012. aug. 12. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:

Ha nekik semmibe sem kerül hogy együtt menjetek a boltba autóval ez elvárható. De ezt neked el kéne mondanod hogy szükséged van ilyen segítségre. Ha azt mondja hogy nem ,akkor még meg lehetne kérdezni miért. De nem kell tovább bogozni. Pont.

Ellenben nem vinném a gyereket ,és meg is mondanám hogy azért mert Ők nem segítenek Te sem fogsz fáradni ,ennyire egyszerű.Ha szeretnék az unokájukat viselkedjenek úgy .Pl ne kelljen 2xannyit költeni mert akkor az a gyerekre marad.

Persze ha van érthető indok hogy miért nem visznek el és alternatívát ajánlanak alkalmazkodnék.

De Te az unokájuk anyja vagy ,nem a férjeddel kéne üzengetni,lehet jobban is tisztelnének.

2012. aug. 12. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!