Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy tanitottátok meg egyedül...

Hogy tanitottátok meg egyedül elaludni a babátokat?

Figyelt kérdés
6 hetesek vagyunk, és csak kézben alszik el!Szeretném, ha egyedül elaludna a kiságyában!
2012. dec. 7. 09:17
 1/4 anonim ***** válasza:
Nekünk a cumi segített. Kb ilyen idő tájban, 6 hetesen egyszer leraktam aludni , de nem akart, kipróbáltam a cumit és elaludt. Nekünk is úgy volt, hogy ringatva aludt el, kiságyban nem szeretett, de akkor sikerült végre egyedül is elaludni, megnyugtatja. néha lelkiismeretfurdalásom van, de az sem jobb, ha úgy alszik el, hogy kikészül a sírástól. ja és a teljesen retro cumi jött be, latex, cseresznye.
2012. dec. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
3 hetes koráig egyedül aludt el, majd csak kézben... 6 hetes kora körül, bevittem a nagy ágyra, mellé feküdtem, cirógattam, puszilgattam és ő egyszer csak elaludt (kb 1 órahossza volt)... Eltelt pár nap és már fél óra alatt is eltudott így aludni. Megint pár nap elteltével már 15 perc volt, pakolásztam a szobában (halkan) és nem is igényeelt. Nézelődött, elvolt és bealudt, egyedül, minden "nyikkanás" nélkül. Persze így velem kellett hogy aludjon a nagy ágyban és apuka kiszorult, de nem bántam, mert tudtam, hogy nem fog sokáig tartani, de nem akartam egyből az ágyába belerakni, amikor szegénykém még olyan picike volt. Mivel már egyedül elaludt a nagy ágyban, 2-3 hét elteltével beletettem az ágyikójába és onnantól ott aludt. De szerintem észre sem vette :) Ugyanúgy viselkedett mint a nagy ágyon. Tehát kb 2 hónapos volt (max plusz 1-2 hét), amikor már az ágyában aludt és azóta is nagyon ügyes, most 4 hónapos. Javasolták nekem is, hogy rakjam be az ágyába és majd megszokja, hagyjam sírni. Ezt semmiképpen sem szerettem vna, így szépen fokozatosan hozzászokott, h egyedül is tudjon aludni, mert anyu minden nyikkanásomra bent van a szobában, vigyáz rám. Így van ez a mai napig, ha megszólal, vagy vmi problémája van, vagy éppen csak ninc még kedve aludni, bemegyek, adok puszit, jóéjt kívánok, odaadom a cumiját és kijövök. Van, hogy 100x vissza kell mennem, mert neki nincs kedve aludni, de szívesen teszem :) És nem is sír, tudja, hogy megyek :) De ez a ritkábbik verzió, mert újabban pontban 8kr már nem tudja nyitva tartani a szemét. Próbáld ki, hogy a kiságyba teszed (én a kényelmesebb verziót választottam) és adig puszilod, cirogatod, dudolsz neki, míg nem bealszik. De sztem mindenképpen készíts egy széket!
2012. dec. 7. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
6 hetes koráig velünk aludt,de nagyon féltettük nem mertünk aludni mellette,így akkor a suttogó módszerrel beszoktattuk az ágyába és az egyedül elalvásra,ez 4-5 nap alatt sikerült nagy sírások nélkül.Most 10 hónapos és az ágyában egyedül alszik el.
2012. dec. 7. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nálunk is ez volt az első hetekben! Már nagyon fájt a karom! Amikor már megvettük neki a kiságyra rögzíthető forgó-zenélő állatkáit, evés után betettem őt, egy darabig nézte őket, mosolygott rájuk és egy idő után elaludt. Ha álmos, akkor délután már magától is elalszik a kislányom közben, 4 hónapos. Csak éjjel altatom kézben.
2012. dec. 8. 00:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!