Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan oldottátok meg /oldjáto...

Hogyan oldottátok meg /oldjátok meg / oldanátok meg, hogy 4 hónapos babátokkal napközben elmentek 1-2 órára máshová autóval?

Figyelt kérdés
Itt arra gondolok, hogy nagymamához, ismerősökhöz stb. 2 körül ébred, eszik és utána 4-5 körül van még egy szundi a 8 órási fürdetés-evés-alvás előtt. Szinte mindenki 15-30 km-es távolságban van tőlünk és ez a kérdés aktuális lesz most karácsonykor. Az apai nagyinál ill. barátoknál nincs semmilyen babaágy vagy hely, ahová letehetném aludni, anyukáméknál egyszerűbb a helyzet.

2012. dec. 7. 09:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Utazóágyat érdemes beszerezni,mi is hasonló szitu miatt vettünk.

Én simán vittem ennyi idősen.Evés után indultunk,a kocsiban vígan bealudt.Aztán a rokonoknál ismét elaltattam,ha jött az alvás idő.Semmi gondot nem okozott.

2012. dec. 7. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szia, szerintem 4 hónaposan a picidnek az a fontos, hogy te ott vagy vele, mellette, bárhova elmehetsz, ne aggódj, hogy neki csak kizárólag otthon jó. Ha tele a pocakja időre és tud alukálni egy sima heverőn egy keveset, elégedett lesz, én azt csináltam, ha vendégségbe mentünk, mindig vittem a saját kis takaróját, feje alá egy textilpelust, ha álmos volt, nehezebben ugyan, de elaludt máshol is. Aztán felváltva vigyáztunk rá, nehogy lepottyanjon az ágyról, de kicsit lehetett lazítani, kikapcsolódni.
2012. dec. 7. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nekem még belefér a mózesbe, én addig abban altattom mindig ha máshova megyünk, 6 hetes kora óta úton vagyunk vele.
2012. dec. 7. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi is sűrűn járunk a nagyszülőkhöz hétvégente, már 1 hónapos korától. Evés után indulunk, útközben általában alszik, de ha megérkezünk felébred és játszik a nagyiékkal. Majd következő evés, büfi, és utána indulunk másik nagyiékhoz (egy városban laknak) itt is ugyan az a szitu, majd evés után indulunk haza. Ilyenkor már elalszik a kocsiban, és akkor sem kel fel, ha hazaérünk, majd csak fürdésre ébred/ébresztjük.

Ha szoptatsz, akkor az evéssel sincs gond, mi már cumisüvegezünk, így kicsit macerásabb, de megoldjuk.

A lényeg, hogy sok pelus, és csereruha is legyen nálad. Ezt csak tapasztalatból, mert az én kisfiam mindig lepisili a ruháját ha vendégségben vagyunk.

Aludni nem feltétlenül szükséges babaágy, simán a nagyágyon alszik, mint itthon, vagy ha visszük a babakocsit (nem mindig, pl. ha esik, akkor nem), akkor abban. Ha igazán álmos, bárhol el tud aludni.

2012. dec. 7. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!