Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi ajándékot kap a gyereke...

Mennyi ajándékot kap a gyereketek a nagyszülőktől?

Figyelt kérdés

Kisfiam 14 hónapos, anyósomtól minden alkalommal kap ajándékot, pedig havonta többször is találkozunk. Nem apróságokat, mindig 1500 ft körüli értékben könyvet, plüss állatot stb. Én ezt egy kicsit soknak érzem, de nem akarok szólni érte, biztosan jó szívvel adja. De (eddig) egyetlen unoka, viszont jövő nyárra lesz még 2, akkor mi lesz? Anyósom nyugdíjas, nem kéne havi több tízezret kiadni az unokákra, akkor is,ha nincs szülinap,névnap stb...

Szívesen szólnék neki, hogy ne vegyen minden alkalommal ajándékot, vagy inkább csak valami apróságot, amikor találkozunk, de nem akarom, hogy megsértődjön...

Anyukámtól is mindig kap valamit, de csak apróságot, gyümölcsöt, bébiitalt, kekszet ilyesmit; számomra ez lenne a "normális" és bőven elég is.


2012. dec. 7. 15:47
 1/5 anonim ***** válasza:
Semmit sem kap, mert kiharcoltam. Féléves a fiam, és nem vagyunk nagyon eleresztve anyagilag, azt beszéltük meg, hogy szólunk, ha valamire kell, mert a sok kis dolognál csak elfolyik a pénzük, így meg értelmes nagyobb dolgokat veszünk, ami nekünk se nagy kiadás így. Pl. etetőszék, járóka stb... beszállnak, vagy megveszik.
2012. dec. 7. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
ha mondod neki kedvesen, nem hinném, hogy megsértődne
2012. dec. 7. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Szerintem örülj neki.

Az én anyósomtól soha nem kapnak semmit. De a többi unokája meg kap, szóval igazságtalan az egész.

2012. dec. 7. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát, nálunk eleve 3 nagyszülő gárda van, mert a párom szülei elváltak még gyerekkorában.

Anyósomtól az én lányom is mindig kap valamit, de ő is apróságokat vesz általában, pl. Túró Rudi, gyümölcs, stb. Apósoméktól általában játékot kap, de azt én is időnként soknak érzem - illetve nem akarom, hogy nekik megterhelő legyen.

Mivel az én szüleimnél lakunk, így tőlük minden találkozáskor nem kap valamit :) de időnként anyukám is szokott neki venni ezt-azt, amit épp meglát és nagyon édes. Néha plüss állat, néha valami ruhácska. Általában ezek a dolgok nagyobb értékűek, de ritkábban is csinálja anyukám. :)

2012. dec. 7. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat!

Persze, tudom, hogy örülnöm kéne, de nem akarom azt sem, hogy a gyerek csak ezért szeresse, mert Nagyi mindig hoz ajándékot. Mindegy, szerintem azért szólni fogok finoman, hogy nem kéne ennyire elkényeztetni...

2012. dec. 10. 08:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!