Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fiam nem akarja megenni a...

Fiam nem akarja megenni a tápszert, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Januárban munkába kell álljak, különben éhen halunk, és muszáj vagyok hozzátáplálni a fél évesemet, idáig csak szopott. Felírtak nekünk tápszert, de nem kell neki, pedig állítólag a babák szeretik, de az én fiamnak csak a cici kell.

Eszik már banánt, almát, répát, de legalább egy tápszeres étkezésre szükség lesz, ha én távol leszek.

Ötlet, hogy hogyan tudnám vele megszerettetni?


2012. dec. 8. 07:37
 1/9 anonim ***** válasza:
25%
Adj neki tejet, még ha mostanában nem is javasolják. Délben pedig valamilyen főzeléket.
2012. dec. 8. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Nem lehet, mert az egész család laktózérzékeny, a tej valószínűleg őt is kiütné.
2012. dec. 8. 08:12
 3/9 Jégtánc ***** válasza:
100%
Kanállal,vagy itatós pohárból adtad már neki?
2012. dec. 8. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy félét próbáltatok?

Én vennék másfélét is, hátha az jobban ízlene neki.

Amúgy anyatejjel nem tudod keverni vagy gyümölccsel? Mert úgy fokozatosan hozzá tudnád szoktatni az ízéhez.

2012. dec. 8. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Megpróbálom most délben a gyümölcsös keverést. Meg a poharas megoldást is.


Nem tudom megtenni, hogy több ezerért több félét vegyek. :( Valami banános ízű laktózmentest kapott.

2012. dec. 8. 10:59
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én kislányomnak sem kellett a tápszer, amit a dokinőnk felírt. Aztán kipróbáltam neki olyan dobozos tejpépet (kanállal), azt nagyon szereti, persze, ha teszek bele gyümölcsöt.
2012. dec. 8. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

BEBA 2 tápszer íze hasonlít legjobban szerintem a tejcsiéhez, sok próba után nekünk az vált be. Én is megkóstoltam és tényleg nem rossz.

De egy darabig miért nem próbálod lefejni a tejet és azt adni neki cumisüvegből?

2012. dec. 8. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:

Mert már dolgoztam úgy, hogy közben fejtem és borzalmas volt. Sose sikerült steril maradni, a főnökség nem nézte jó szemmel. :(


Kipróbáltam a gyümölcsös megoldást, teljes siker. :)

2012. dec. 8. 14:02
 9/9 A kérdező kommentje:
Pohárból sem akarja inni a tápszert, úgyhogy marad az összekeverés. Köszönöm a hasznos ötleteket
2012. dec. 9. 07:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!