Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha naponta kiforralom a baba...

Ha naponta kiforralom a baba cumisüvegét, akkor napközben minden alkalommal elég sima vízzel kiöblíteni, vagy mosószeressel csináljátok?

Figyelt kérdés
2012. dec. 10. 10:29
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:

Kérdező, nem akarlak megbántani, de nem érted...


Pont hogy akkor jön a szájpenész, ha az "agyonsterilizálást" csinálod sokáig.

Te dolgod, meg minden, de a válaszokból egyértelműen ez derül ki.

2012. dec. 10. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
Szia! Kisfiam április végén született az első 6 hétben minden nap kiforraltam a cumi,cumisüveget,melltartó hozzávalóit,bimbóvédőt stb. Utána már csak 2-3 naponta egyszer forraltam ki,és vegyszer nélküli mosószerrel mostam el,a nyár miatt kellett legalább hetente kétszer forralni,mert ugye gyorsabban romlik aztán ahogy letl az idő már csak heti 1,havi 1 forralás volt,mire féléves lett már nem forraltam,csak mosószeres forróvízzel mostam el,kb 10 hónapos koráig saját mosogatószivacsa volt,utána már együtt mosom a cuccait a többivel vagy kézzel vagy a mosogatógéppel,sosem volt semmi baja,nem kaptam szívbajt ha a lakásban a földön landolt a cumi és Ő bekapta utána csak akkor forraltam ki ha az utcán esett le,ma már meg csak vízzel leöblítem lassan 2 hónapos.
2012. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:
*mellszívó bocsánat elgépeltem
2012. dec. 10. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
*20 elnézést a 0 alig működik
2012. dec. 10. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
Szia! 8 hónapos múlt a kislányunk de még mindig sterilizálom mikrós sterilizálóval. Mosogatószert nem használok, csak dörzsi szivacsot, azzal jól elmosom. 1 éves koráig biztos sterilizálom az üvegeket, mert a testvérénél is így volt. De amúgy érdekes, mert a cumit van, hogy 2 naponta sterilizálom, pedig sokszor leesik otthon a földre.
2012. dec. 10. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Az én lányom ugyan nagyrészt szopott, de használtam bimbóvédőt, és tápszer is kellett időnként.

Nekem eléggé túlféltésnek tűnik, amikor 8-12 hónapig olyan gyakran sterilizáltok. Valóban, pont attól lesznek a gondok...

Az elején én is nyilván gyakran főztem ki a dolgait, de nem minden etetésnél, hanem mondjuk naponta egyszer, közben pedig mosogatószeres vízzel elmostam, majd forró vizet folyattam bele, szóval nem maradhatott benne semmi.

Pár hónapos korában már csak heti 1-2 alkalommal sterilizáltam, nagyjából 6 hónapos kora után, mikor mászott, már nem is csináltam.

Nem volt szájpenésze sosem. Beteg sem.

2012. dec. 10. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
Én a cumisüveget mosószerrel és egy külön a picurnak fenntartott szivaccsal mosom el, és minden alkalommal sterilizálom. De a kis cumiját 8-16 órán keresztül is a szájába adom, sterilizálás nélkül úgy, hogy az idő java részében csak a kiságyában van, nem a szájában. Nincs problémánk belőle. Szerintem sterilizálni is elég lenne egyszer a cumisüvegét naponta.
2012. dec. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
Én napi egyszer sterilizálom a cumisüveget, előtte saját szivaccsal mosogatószerrel elmosom, de napközben csak kiöblítem jól sima vízzel. Mióta megszületett így csinálom, most 5,5 hónapos. Nem volt semmi gond belőle, hogy csak napi egyszer sterilizálok.
2012. dec. 10. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:
Első babánál nem tudtam hogy ennyire szigorúan kell venni így első 3 hónap után fokozatosan elkezdtem ,,csak tisztán" tartani napi 1 sterilizálás mellett. Egy év alatt kb 5x volt szájpenészünk ami szőrnyű volt. Aztán a második lányomnál minden nap szigorúan 1 éves koráig sterilizáltam aztán egyik napról a másikra szülinapja után elhagytam a sterilizálót. Semmi baja nem volt így tőle. Azt az egy évet végig kell sterilizálni rendesen. Persze volt olyan rágóka és hasonló amit nem tudtam teljesen így volt némi átmenet. De a cumit vagy a sterilizálható rágókákat minden egyes alkalommal sterilizáltam ezerrel. Az elsőnél 3 hónapig ha nem is minden alkalommal, de elég sokszor naponta kifőztem a cumisüvegeket és a cumit. Aztán már csak napi egyszer szerettem volna. Nekem senki nem mondta akkor, hogy minden használat előtt ki kell sterilizálni. Én pedig azt hittem elég napi 1x mert már nagyobbacska. Sajnos nem volt elég és már másfél éves volt mire volt olyan kedves a doktornénink, hogy miután 5 szájpenészen túl voltunk és fél éve nem jött vissza megemlítse, hogy ,,igen egy éves koráig oda kell bizony figyelni hogy mindent kifőzzünk mielőtt a szájába venné". Környezetemben pedig nem volt más anyuka. Meg volt olyan is, hogy divatba jött a sterilizáló folyadék (fél percre kellett benne hagyni). Nem tudom még ugyan azok-e de nekünk az után is kijött rendesen. Szóval főzd ki minden alkalommal. Én a 2.-nál vettem nagyon szigorúan és ezért meg is úsztuk a dolgot pedig egyik napról a másikra tettem el a sterilizálót utána.
2012. dec. 12. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
Ne főzd , ott a gyerek immunrendszerével lehet gond ahol ennyiszer kap el szájpenészt.
2012. dec. 12. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!