Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak hogy több tejem...

Mit csináljak hogy több tejem legyen?

Figyelt kérdés
Lassan 6 hónapos a babám. Reggel és este még elég neki a tejcsi. Napközben tápszer és napi 2szert már eszik főzeléket is. Iszok sok folyadékot és pihenek. Most van 2-jára a menzeszem. Most iszok tejszaporító teát is. Ha esetleg úgy érzem, hogy több a tejem, hogy csináljam? Mondjuk délben fejjem le? (Ha napközben adok neki cicit és nem ugye nem lakik jól, akkor már nem kell neki a tápszer. Ezért gondoltam, hogy fejném. Minden ötlet érdekel. Ha vmit még kihagytam, kérdezzetek nyugodtan. Előre is köszi a válaszokat.

2012. dec. 10. 12:39
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2012. dec. 10. 13:52
 12/14 anonim ***** válasza:
Igen, nem csak egy trauma, hanem a tartós stressz is vezethet a tej csökkenéséhez. Legyen az a tej miatti aggodalom, vagy valami más "kellemetlen családi helyzet", sokszor a kettő együtt is fennáll.
2012. dec. 10. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Szia!

Én fejtem minden szoptatás után, elektromos mellszívóval, és csak köménymagteát ittam. Nagyon sok tejcsim lett tőle, és a kislányom hasa sem fájt, mert szélhajtó hatása is van. Emellett lehet fillérekért kapni vény nélkül Ricinus Communis homeopátiás golyócskákat, amit 5 napig kell alkalmazni. ( a miligrammot figyelni kell, hogy milyet veszel, mert az erősebb az nem jobb, sőt! apadást is okozhat). Emellett nézda babát szoptatás közben, mert ez vizuálisan segít a tejbeindulásban. Remélem tudtam segíteni, mert nálunk olyannyira sokat segített a szoptatás, hogy 1éves koráig abszolút nem volt beteg, most 16 honapos, és 2szer volt kisebb megfázása. Jó egészséget!

2012. dec. 18. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Minél többet fejed, annál több fog termelődni. A lefejt tejet le is fagyaszthatod, és készíthetsz belőle főzeléket is. :) Kereslet kínálat szabály érvényesül, minél több tejet adsz le (akár fejéssel, akár szoptatással) annál több fog termelődni. Ha stresszes vagy, találj nyugalmat a picurban, öleld át, játsz vele, boldoggá fog tenni.
2012. dec. 18. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!