Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Melyiket tudjuk kihasználni?...

Melyiket tudjuk kihasználni? Játszószőnyeg vagy pihenőszék? Ti mit választanátok? 8hetes a babám

Figyelt kérdés

2012. dec. 10. 14:00
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Én maximálisan a pihenőszékre voksolok.Nálunk a játszószőnyeg nem volt kihasználva,nem maradt meg 2 teljes percig rajta (és sehol másutt sem)a kisfiam.Viszont a pihenőszéket újszülött kora óta használjuk.Most 10 hónapos és napközben csak abban tud elaludni.Mi szerencsére pont olyan fajtát vettünk,ami nagyobb az átlagosnál,így még pár hónapig tuti jó lesz neki.

Játszószőnyeget elajándékoztuk,mert nem volt értelme tárolgatnunk feleslegesen.

2012. dec. 10. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
Én játszószőnyeget vettem a picinek. Elméletben azzal akkor is fog tudni játszani, ha már ül/mászik, ha még érdekelni fogja. Viszont nem hiszem, hogy a pihenőszékben megmaradna, ha már egyedül is fel tud ülni. Belerakom a hordozóba, ha esetleg szükség van rá és abban is ugyanúgy el tud játszani magának, mint a pihenőszékben.
2012. dec. 10. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
mi mindkettőt használjuk,5 hónapos a kisfiam.pihenőszéket már csak akkor ha eszik,egyébként feszeng benne,már kúszna mindenfelé.játszószőnyegünk pedig olyan hogy lecsüngenek róla a játékok,és azzal nagyon imád játszani,ha épp a higgadtabb perceit éli.
2012. dec. 10. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
A pihenőszék születéstől 5-6 hónapos korig volt jó, a játszószőnyeget mi csak 3 hónapos korában vettük meg.(névnapjára) Már előbb is jó lett volna, viszont ezt is eltehettük 8-9 hónapos korában, már nem érdekelte, csak az az 5 db játék, ami leszedhető róla. Azokkal játszott még 1, másfél éves korában is néha.
2012. dec. 10. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Nekünk a játszószőnyeg sokkal hasznosabb volt, a pihenőszéket alig használtuk, mozgásfejlődés szempontjából is sokkal hasznosabb a játszószőnyeg. De igazából ezt is babája válogatja. Az én fiam a játszószőnyeget szerette.
2012. dec. 10. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom mindkettőt szerette.

De mindkettőt másra használtuk.

A pihenőszékben mellettem lehetett pl. a konyhában ha főztem, a teraszon ha teregettem stb...

A játszószőnyegen pedig játszott.

2012. dec. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Volt pihenőszékünk, kb pont semmire sem használtuk. Bocsi mindenkitől, de még mindig nem látom az értelmét. :) Biztos azért, mert a fiam inkább ölben alvós volt, ha ébren volt akkor meg inkább a játszószőnyegre, kisebb korában a kinyitott kanapéra tetettem és ott mókáztunk.

Tehát én a játszószőnyegre szavazok.

2012. dec. 10. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekünk mindkettő van. Szerintem mindegyiknek meg van az ideje mikor használja szívesen. Mikor még nem tudott forgolódni nagyon szerette a pihenőszéket, jól kilátott belőle, lehetett hintáztatni, rezgett, lógtak a játékok, órákat el volt benne, míg a játszószőnyegen nem. A pihenőszékben aludt el, így tanítottam meg vele, hogy este egyedül alszik el, azóta már a kiságyban alszik el este. Most a játszószőnyeg nagyobb sláger, azon tud mozogni, forgolódni, és amikor hisztisebb akkor váltogatom, szőnyeg, pihenőszék... Szerintem minden baba más, és mindegyik korszak más, hogy éppen mi érdekli jobban. A mi pihenőszékünk olyan amit újszülött kortól még akár 3 évesen is tud használni, mert át lehet alakítani hintaszékké, így végülis nem csak pár hónapra kapta.
2012. dec. 10. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Nekem is 8 hetes lesz a kisfiam.Most volt hasonló kérdés csak ott hinta és pihenőszék volt.

Beilleszteném amit írtam és még kiegészítem.

Én először használtan vettem fisher rezgőszéket 4000ft-ért,még nem volt meg a baba ,gondoltam majd ha hasfájós lesz akkor jó lesz. Hát ha fáj a hasa bele nem tudtam tenni csak a kezembe volt el, vagy a babakocsiba altatva. Most lesz 8 hetes már nem hasfájós,a székbe megmarad egy 20 percre kb. Addig fel tudok porszívózni és letörölgetni mindent.


Ma vettem fisher elektromos hintát használtan (3x használták)10 ezerért.(karácsonyi ajándék) Még nem próbáltuk ki,mert a huzatot kimostam ,de remélem tetszeni fog neki és el lesz benne egy darabig :) majd megírom este ,hogy tetszik e neki :) Én arra tippelek ,hogy jobb lesz mint a rezgőszék mivel a babakocsit is imádja ha oda vissza tologatjuk.Jah és ezeket is magaddal tudod vinni a lakás egyik pontjából a másikba.


Van játszószönyeg is azon is elvan egy 20 -30 percig (hangulatfüggő) ,rúgdos ,próbálja elérni a kezével ,gügyög, de ugyan ez van a kiságyon lévő forgóval is.


Szóval nálam minden csak 10-20 percekre köti le, de hát még olyan pici ,hogy hamar elfárad,meg inkább az ölembe lenne. Csak hát ugye a háztartás...

2012. dec. 10. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az én lányomnak egyik sem volt. Így utólag úgy gondolom, a pihenőszéket biztos ki tudtuk volna használni.

Egy hintát (FP) kaptunk kölcsön, azt viszont nagyon szerettük. Hátránya annyi volt, hogy csak később tudtuk használni, mert fektetni nem lehetett benne.

2012. dec. 10. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!