Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milyen idős kortól lehet...

Milyen idős kortól lehet Mei-Taiban hordozni a babát (liliputi-gyártmányú)?

Figyelt kérdés
2009. aug. 20. 22:53
 1/9 anonim ***** válasza:

A babaközelben honlapján egész jól levannak írva, hogy mikortól hogy lehet hordani a babát a mei taiban. Ott azt írják, hogy akár már 1 hónapos kortól. Képekkel egész jól megmutatják, hogy hogyan kell megkötni. A Liliputi úgysem ad hozzá vmi bő használati útmutatót.

[link]

[link]

[link]

2009. aug. 21. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A Liliputi oldalon az van írva: Gyermekem hány hónapos korától használhatok Mei-Tait? És meddig?

Születésétől több éves koráig. Amíg önállóan nem tartja a fejét, addig elől hordozd, később a hátadra kötve célszerű hordozni Őt.

Több kutatás egybehangzóan bebizonyította, hogy újszülött korban elkezdett hordozás sincs semmilyen negatív hatással a baba gerincének fejlődésére. Sőt, a csontok és az izomzat fejlődése szempontjából kifejezetten előnyös. A csípőficamot nem csak megelőzi, hanem korrigálja is ez a hordozási forma.

Kb. 15 kilóig kényelmes a hordozás (háton), de az elméleti súly bírása ennél jelentősen több.

2009. aug. 21. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van mei tai-om és kb 1 hónapos korában rendeltem és azóta cipelem benne, nagyon megvagyok vele elégedve. Az elején kb 2 hónapos koráig elől és maamfelé raktam bele, majd 2 hónapos kora után szintén elől, de kifelé fordítva vittem, hogy hadd nézelődjön. A kislányom imádja.

3 hós anyuka

2009. aug. 21. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia! Én is egy hós korában kezdtem el használni. Egyelőre csak elől, magamfelé fordítva és a lábacskája még nem lóg ki két oldalt, hanem "békapózban" (Most két hónapos). Utolsót kérdezem, Neked babádnak már kilógatva van a lábacskája? ... Ez a kifelé fordítás jó ötlet, lehet megpróbálom én is :D
2009. aug. 21. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Igen most már kilóg a lába, most kb 56_57 cm-es a kislányom. Az elején nálam sem lógott ki a lába.

Azért fordítottam meg mert már nem alszik annyit és a babakocsiban is nagyon szeret nézelődni, így gondoltam , hogy szeretni fogja így is. És szereti nagyon, most már nem nagyon alszik benne eleinte mindig elaludt.

2009. aug. 21. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
bocsi elfelejtettem odaírni 8:59-es vagyok, válaszul írtam a fentieket!
2009. aug. 21. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
nagyon köszönöm a válaszokat
2009. aug. 22. 15:23
 8/9 anonim ***** válasza:
61%
Itt is találtok infókat: [link]
2009. okt. 3. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

A Mei Tai oldaláról:


"Miért fordítják kifelé a babát a hordozókban? Hogy a kicsik többet lássanak. De sajnos ez a hordozási mód számos egészségkárosító hatással jár. A kifelé fordított testhelyzet több okból is káros a babának: ha a hasa nem ér a szülő testéhez, akkor "lóg a levegőben", folyamatosan hátrafeszíti a gerincét, homorításra kényszerül ahelyett, hogy a gerinc a baba fejlettségének megfelelő fiziológiás helyzetben lenne megtámasztva. A kifelé fordított baba lábai nincsenek terpeszben, hanem csípőben ki vannak nyújtva, ami a csípőízület fejlődése szempontjából káros. Ha ebben a testhelyzetben éri a babát ijedség, esetleg túl sok számára az inger, és elfárad, nem tud biztonságot keresve a hordozójához bújni. Ráadásul ez a póz a hordozó személynek is nagyon fárasztó és kényelmetlen.


Ha kisbabánk, gyermekünk többet szeretne látni a világból, kössük a hátunkra. Hozzá tud bújni a hordozójához, és szélesebb a látótere, mint az elöl hordozásnál.



forrás: 2008-as Nemzetközi Babahordozó Hét védőnőknek szóló anyaga

"

2010. máj. 12. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!