Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Alvás kérdés (10 hetes kisfiú)?

Alvás kérdés (10 hetes kisfiú)?

Figyelt kérdés

Kisfiam napközben nem nagyon alszik..ha megyünk sétálni elalszik, de itthon szinte soha. Miért? Végülis engem nem zavar ( szerintem babát sem, mert vigyorog, elvan), de olvasgatom, hogy evés után aludnia kéne.

A másik: este 10 előtt nem hajlandó elaludni. Hét-fél nyolc körül van fürdetés, utána eszik, de nem alszik. Lehetne ezen változtatni?


2012. dec. 11. 12:19
 1/5 anonim ***** válasza:
Nem hiszem hogy lehetne,most épp ilyenje van.Én lányom 3hetes koráig 12órán át volt ébren,utána is 1*4órát aludt meg párszor 20percet.Azóta már 2 hónapos múlt,és van hogy alszik rendesen,van hogy nem tud elaludni és ébren van órákat.ÉS ő babakocsiban sem alszik,sehol csak az ágyában hason.Neki az esti alvással nincs gond általában.6-7között fürdés,kaja és alszik hajnal 3-4ig,eszik majd alszik még 4 órát.
2012. dec. 11. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Mi vagyunk az élő példa rá (mellettetek),hogy nem minden baba eszik-alszik típus. :)

Nálunk soha nem volt ez,újszülött korától nem alszik sokat (bár tenné!).

Most 10 hónapos kisfiú és ez megmaradt nála.Teljesen mindegy mennyire fárasztjuk le,neki ennyi az alvásigénye.Nálunk abszolút másképp kellett kialakítani a napirendet.Ezen ne aggódj,vannak ilyen babák. :)

2012. dec. 11. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Akkor jó. Mi mindig is 10 után aludtunk el, ezek szerint baba is csatlakozott hozzánk.:-) Csak gondoltam több alvás kellene neki, de akkor szimplán csak ilyen. Egyszer volt, hogy 9-kor elaludt...több időnk volt a párommal.:-)
2012. dec. 11. 13:03
 4/5 anonim ***** válasza:

Mintha a saját fiamról olvastam volna. Ő is ilyen, nagyon kicsi az alvásigénye.

Napközben fél-háromnegyed órákat alszik, azt is főleg akkor, ha sétálunk. Este fürdés után vacsizik, és 11-éjfélig nézzük egymást. Nem hajlandó hamarabb elaludni, van hogy azt sem tudom mikor alszik el, mert mi kidőlünk.

Próbáltunk már mindent, napközben nem hagytam aludni, még fél órát sem, hamarabb fürdettük, de semmi. Már hozzászoktunk, hogy ő ennyit alszik.

Annyi változott egy pár napja, hogy már nem kel 5-kor enni, hanem 7-8 körül ébred. 3 hónapos

2012. dec. 11. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Valószinü hogy én is ilyen lehettem,mert amikorra már emlékszem,3éves korom körülre kb,tudom,hogy oviba se akartam aludni.És mindig éjjeli bagolynak hivtak szüleim/nagyszüleim,mert napközben játszottam éjjel meg mászkáltam megállás nélkül mamámhoz,hogy nem tudok aludni.ÉS kb éjféltől aludtam reggel 5-6ig max.
2012. dec. 12. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!