Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Fogzás-nem evés-mi a megoldás?

Fogzás-nem evés-mi a megoldás?

Figyelt kérdés

16 hós a lányom.Most jön egyszerre 6-8 foga és nem hajlandó enni semmit.Hiába próbálkozom,meglátja a kanalat és ordít.A tápszerét is nagy nehezen tudom megitatni vele,de persze abból is csak kis mennyiséget eszik.

Én meg már annyira ideges vagyok...!!Szabály szerint úgy kell megtömni... :(

Mit csináljak,hogy csináljam???Meddig tart ez még??

Teljesen el vagyok keseredve... :(((


2012. dec. 11. 19:42
 1/3 anonim ***** válasza:

Mindenképpen próbáld a folyékony, vagy hígabb dolgokat. Mi az amit szeret? Amit igazán szeret? Azt kellene hígabb verzióban. Iszik már pohárból? Ha igen, akkor itasd vele.

Én, amikor jön a foga akkor főként leveseket adok neki, vagy nagyon puhára főzött zöldségeket. Hagyom hogy egyedül egyen. Minden tiszta kaja lesz, de legalább eszik.

2012. dec. 11. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nálunk is ugyanez a helyzet, van hogy egy hétig szinte nem eszik, volt olyan nap, hogy az egész mennyiség egy joghurt és 150 mili tápszer volt... és persze egész nap jött, hogy Hamma... Úgy sajnálom szegényt, próbálkozom én is ilyenkor mindennel, ami nálunk bevált az a híg tejpép, vagy a joghurt, de amikor kanálra nem tud nézni, akkor bármi amiből energiát nyerhet, ilyenkor jönnek a 100%os gyümilevek, vagy a szőlőcukor. Sajnos ez ilyenkor túléléses dolog. Mióta nem eszik, és kb mennyi az, amit minden nap belé tudsz diktálni?

Én a 15 hós mérésnél lepődtem meg, hogy bár kb 2 hónap ilyen nem-evős volt, mégis sokat gyarapodott az egyéves kontrollhoz képest, tehát amikor eszik kicsit, azt mégiscsak hasznosítja a szervezet. A lényeg, hogy próbálkozz, és ilyenkor gyakran igyon, lehetőleg olyat, aminek energiaértéke is van. Ja és még egy ami nekünk bejött, a fiam mindig vizet iszik, ezt egy szívószálas kulacsból tette és teszi azóta is. A gyümilevet vagy teát pedig pohárból adom neki, hogy ne kapcsolja át magát kizárólag gyümölcslére. Eddig bevált

2012. dec. 12. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Hát...kanalasat nagyon nehezen tudok bele diktálni...ha mégis akkor joghurtot,krémtúrót.Ma sajna muszály volt visszatérnem a "kezdetekhez" és tápszert adrtam neki ebédre.Mondjuk abból sem evett rendes mennyiséget,de mégis többet mint a főziből. Uzsira-vacsira 5körül joghurtot szokott enni gyümivel meg egy kis zsemit elrágcsálni,..hát.. nem tudom mi lesz belőle...

Tegnap anyósommal ketten küzdöttünk vele az evészeteknél..szerencsére neki sikerült nagy cirkusz árán megetetni.

Amúgy 200-250gr-mot eszik normál esetben ebédre ,uzsira.tápszerből reggel-este 250-300között szokott,most abból is csak jó ha a fele megy... :(

És egész nap kínlódott,nyekergett tegnap,meg kicsit lázas is volt.éjjel fél óránként felsírt.ma kicsit jobb a helyzet,most nem nyűgi,de enni nem hajlandó :=( Meglátja a kanalat és ordít...úgy sajnálom :(((

2012. dec. 12. 14:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!