Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehet baja az 5 és fél hónapos...

Lehet baja az 5 és fél hónapos fiamnak, ha ásványvízből készítem a tápszerét?

Figyelt kérdés
2008. máj. 28. 00:05
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
100%
De babay viz legyen! Jana baby pl.
2008. máj. 28. 00:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
29%
Semmi! Nyugi. Gondolom szensavmentes volt...legalabbis remelem. De szerintem semmi baja nem lesz az extra asvanyianyag meg jol jon.
2008. máj. 28. 04:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%
Miért lenne? De túlzott ásványianyag tartalmút ne kapjon rendszeresen, mert még túlterhelheti a veséjét! de babyvizet (humana, jana) nyugodtan, ill nestlé aquarelt (ha jól emlékszem az ilyen csökkentett Ca tartalmú)adhatsz nyugodtan!
2008. máj. 28. 06:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
50%
Én rózsaszín szentkirályit adtam neki és ma is azt kap, 16 hónapos. Jobb is, mint a forralt csapvíz. És nem kell forralni, ami nagy előny.
2008. máj. 28. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
44%
Hát komolyan mondom, oké, hogy a kérdező megkérdezi, de hogy még helyeselnek is... Az ásványvíz a felnőttek ásványianyag szükséglete szerint lett összeállítva, egy gyereknek sok!!! Léteznek gyerekeknek való ásványvizek, csökkentett ásványi anyag tartalommal, de az is már annak való, amelyik gyerek, és nem csecsemő. Csecsemőnek bébivízből, vagy felforralt vízből kell a tápszert megcsinálni. Egy éves koráig forralni kell a vizet neki, hacsak nem babavizet veszel. Amúgy én elgondolkodnék azon is, hogy az ásványvízről még azt se döntötték el, hogy a felnőtteknek jót tesz-e, hallottam már olyanról, hogy akik sokat isszák, 50 évesen vesekövesek lesznek, pont attól a "plusz ásványi anyagtól", bár nem tudom, hogy ez mennyire igaz, de én nem kockáztatnék. Amúgy meg nem áll semmiből reggel felforralni egy liter vizet, és lehűteni, az kb. egy napig elég.
2008. máj. 28. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
36%

Kedves utolsó válszoló! Az ásványvizek nem "össze vannak állítva", hanem "maguktól" tartalmaznak ásványi anyagokat! Innen a nevük is! A felirat rajta a víz ásványianyag tartalmát jelzi, és köze sincs a felnőtt vagy gyerek szükségletéhez!

Azt pontosan dietetikai szakkönyvekben keresd, egyébként állandóan változik, ahogy fejlődik a tudomány!

Abban viszont egyetértünk, hogy a csapvíz is tökéletes, de semmi baja nem lesz egy picinek sem ha ásvnyvizet is kap!

Ha jó emlékszem az első vagymásodik válaszoló vtam!

2008. máj. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
Bocsi a második, megnézetm!
2008. máj. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
61%
Miért kell ásványvíz?nem jó a felforralt csapvíz.és mit csinálsz az ásványvízzel, megmelegíted a mikróba?és az nem káros?érdekes, régen megvoltak az emberek ásványvíz,meg eldobható pelus nélkül, jó volt a ruha is.kezd durvulni ez az egész.....
2008. máj. 28. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat, a lecseszős kedves válaszolónak is:)Nyilván Te is tudnál olyat kédezni, amitől én fognék padlót, de ha jól tudom ez tényleg egy kérdezős oldal.

Az utolsó válaszolónak írom, hogy nem kell az ásványvíz, csak sajnos sokat vagyunk úton, mert a nagyobbik gyerekem koraszülött volt, és hordan kell tornázni meg úszni, a kicsit meg nem tudom kire bízni.Tudom hogy nem volt régebben ásványvíz, meg papírpelus, de hát a kakis textilpelust ugye nem hordhatom magammal egész nap.

Meg régebben színes TV sem volt, csak fekete-fehér, de gondolom egyikünk sem dobná ki a színeset hogy hódoljon a hagyományoknak.

2008. máj. 30. 14:01
 10/27 anonim ***** válasza:
31%

Meg mellesleg az ösember nyers húst evett és asszem a 30. életévét már be sem töltötte... És akkor mi van? Ez a hülyeséget. Nem tudom, miben jobb a csapvíz ásványi anyag tartalma az ásványvízénél, ki-ki adja azt, amit jónak lát. Bírom az ilyen statisztikát, hogy 50 évesen veseköves lesz az, aki sok ásványvizet iszik. Honnan tudják? Olyan régóta isszuk, hogy erről már adatok vannak? Vagy aki veseköves, az mind ásványvizet ivott? Ehh...

Nem mellesleg, annak igen, semmiből nem áll reggel felforralni egy liter vizet, aki annyira ráér, hogy más dolga sincs. Van viszont olyan, akinek be vannak osztva a percei, pont mint a kérdezőnek. Tudom miről beszél, sajna abban a cipőben járunk mi is.

Kedves vesekőmentes, ásványvízellenes, antimikrós, textilpelusos kommentező, szerény véleményem szerint fogalmad sincs a témáról. Csak naiv elképzeléseid. Hát hajrá!

Kérdésre válaszolva: semmi baja nem lesz a babának az ásványvíztől és nem mellesleg rendkívül praktikus.

2008. máj. 31. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!