Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szívzörej. Egyszer hallotta a...

Szívzörej. Egyszer hallotta a doktornő,2 perc múlva meg nem. Gyakori a babáknál?

Figyelt kérdés

5 hónapos a kisfiam, már sokszor vizsgálták, a szívét is hallgatták, de csak most a héten mondta először egy doktornő, hogy szívzörejt hall.

Később újra meghallgatta, akkor meg nem hallotta. Azt mondta, hogy jövő hónapban térjünk rá vissza.

Aznap még 2 babánál hallott ilyet. Ennyire gyakori?


2012. dec. 12. 13:52
 1/8 anonim ***** válasza:
Lányomnál is ilyen idős kor környékén hallotta a doki.Azt mondta hogy ez még nem jelent semmit!Jövő hónapban már minden rendben volt és azóta sincs semmi baja.23 hónapos
2012. dec. 12. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ismerősöm kisfiánál is hallottak, tovább is küldték őket vizsgálatra szerencsére nem találtak semmi bajt. pedig nála minden vizsgálatkor hallotta a Dr nő
2012. dec. 12. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Nálunk is van, volt ilyen probléma. Igazából a gyermekek többségénél előfordul. Ez a fejlődéssel majdnem mindig együtt járó tünet. Természetesen a doktornőnek kötelessége erre felhínia a szülő figyelmét és ez így van rendjén. Persze ilyenkor az Édesanya rögtön rémeket lát. Ez így volt nálunk is. Nekem adott egy beutalót a kardiológiára, szerencsére semmi baja nincs a lányomnak. Viszont, ha lett volna akkor is hálás lettem volna, mert időben észrevették volna a rendellenességet. Szerintem ahhoz, hogy megnyugodj kérj egy beutalót Te is. Nem fájdalmas a vizsgálat, csupán doki meghallgatja a gyermeket, ultrahangozza és esetleg ekg-ra teszi. Ennyi az egész.

Bocs a kérdésért, de nem véletlenül a X. kerületben vették ezt észre?


Üdn: egy 4 gyermekes édesanya

2012. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Igen, gyakori. De ebben a korban úgymond "kinövi". Ne aggódj, ha eddig nem volt semmi baj, akkor ne kezdj pánikolni.
2012. dec. 12. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
A gyerekeknél gyakori. Többségük kinövi, én 27 éve élek ezzel együtt és semmi bajom nincs. Nem kell akkor se megijedned, ha esetleg nem növi ki.
2012. dec. 12. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Az én fiamnak is hallották születése óta, már 1 éves elmúlt, még mindig van neki. Mi is járunk vele kardiológiára fél évente, de az ekg-ja rendben van, semmi baja. Azt mondják ki fogja nőni. Mondjuk én tudom, hogy nem, mert Apukámnak meg öcsémnek is van a mai napig, de vígan élnek vele, semmi bajuk nincs. Szóval nem kell aggódni!
2012. dec. 12. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen, aranyosak vagytok.

Nem, nem a x. kerület, még csak nem is a főváros. :)

2012. dec. 12. 14:57
 8/8 anonim ***** válasza:
Nagyon sok babánál van ilyen. Amikor a kisfiam született, akkor nála is hallották (el is vitték megfigyelésre, más okból is). Akkor világosított fel a doki, hogy nagyon sok babánál van, a szülést/születést követően, ahogy levegőt vesznek és adaptálódnak ez megszűnik, de valakinél nem. Kiskorban valószínű kinövik, ha nem akkor sem lesz semmi baj egyszer kétszer megnézik majd kontrollon és max nem lesz élsportoló :) (nekünk csak ennyit mondott a kardiológus)
2012. dec. 12. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!