Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyi idős korától kell...

Mennyi idős korától kell fürdetni a újszülöttet? Vagy kezdettől fogva minden este?

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 19:42
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Valóban nem túl jó a klóros víz a gyerek bőrének, de a gyógyszertári babafürdető nagyon jó, így nem szárad ki a bőre. És már az első naptól kezdve jó, ha megszokja, hogy a fürdés a napi rutin része.

Ettől függetlenül nem szabad a gyereket a vízbe mártani, amúgy a köldöke be nem gyógyult. Tehát csak tartsd a kád fölé, és szivaccsal törölgesd át. Mi ugyanis úgy jártunk, hogy víz érte a köldökét, és begombásodott neki, kórházban kötöttünk ki vele. Szóval csak óvatosan.

2012. dec. 12. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
6%
Ezen a kérdésen én is meglepődtem! Minden nap kell fürdetni egy babát, ez egyértelmű! Volt, hogy a kislányom este fél 10-kor nem akart felébredni, mélyen aludt, de felébresztetem és megfürdettem.
2012. dec. 12. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
66%
Kár, hogy nem válaszol a kérdező arra a kérdésre, hogy miért is tette fel ezt a kérdést! Nem leoltani akartuk, csak kíváncsiak voltunk.
2012. dec. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
Szerintem is érdemes minden nap fürdetni. Bár egy újszülött nem lesz piszkos, de egyrészt egész nap kaki, pisi lehet a pelus alatt a bőrén, másrészt ez egy fontos pontja a napirendnek.Én fél éves korig kisebb kádban, patikai fürdetővel fürdettem, aztán amikor már tudnak ülni jöhet a nagyobb kád, majd végül a nagy kád és áttértem a Neogranormon fürdetőre.
2012. dec. 13. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Ne haragudjatok, hogy eddig nem írtam, de dolgoztam!


A kérdést nem azért tettem fel, mert van gyermekem és nem tudok mit kezdeni. Gondolom azért ti se tudtátok kezdettől fogva egyértelműen, hogy hogy is kell ezeket a dolgokat végigcsinálni, mint sokan írtátok a védőnő mondta, vagy olvastátok ilyesmi.

Hát én előre megkérdeztem, hogy tisztában legyek mindennel. :)

Pl. most megtudtam, hogy nem érheti köldököt a víz, vigyázni kell, ezt pl honnan tudtam volna meg ha nem írjátok? Sok mindent meg lehet tudni itt a GYK-n, mert ahány ember annyi tapasztalat .


Mondjuk a felébreszteni a gyereket este 10-kor mikor alszik szerintem erős túlzás , még így is, hogy nincs gyermekem.


Köszönöm a válaszokat! :) Felpontoztam mindenkit!

2012. dec. 13. 18:28
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!