Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 2 hónapos babának percenként...

2 hónapos babának percenként beleordít egy sziát a 4 éves nagytesó, ettől lehet baja?

Figyelt kérdés

Annyit szoktam mondani, hogy halkabban, de tök hatástalan.

Nem akarom folyton leállítani, amúgy is elég bajunk van a naggyal a tesó születése óta, örülök, hogy amúgy szereti, és ezt így fejezi ki... csak félek, hogy a kicsinek meg nem tesz jót, amúgy elég jól tűri szegénykém.



2012. dec. 13. 15:47
 1/8 A kérdező kommentje:

á bocsánat, most látom, hogy értelmetlen lett a kérdés. :(

tehát: beleordít a fülébe egy sziát a tesó...

2012. dec. 13. 15:48
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet baja. Halláskárosodás. A kérdés az hogy lesz-e baja? Na, erre mi nem tudunk választ adni. A nagytesót valahogy le kell állítani ezzel.
2012. dec. 13. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Szerintem is árthat a picinek, de tényleg megértelek, nem lehet könnyű! Próbálj ki egy olyat, hogy játszani a naggyal, ki tud halkabban beszélni, milyen izgalmas suttogni, vagy hasonló, hátha... Illetve 4 évesen elvileg már meg lehet értetni vele, hogy a kisbabának fájni fog a füle, ha ezt csinálja, és akkor sírni fog nagyon, és... fúú, nem tudom, valahogy hatnod kellene rá.
2012. dec. 13. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Én ezt nem hagynám.. nem akarnám megtudni hogy lesz-e baja. Az én húgom 4 éves, az unokaöcsije ágya alá szokott bemászni amikor itt van. Ő egy borzasztó neveletlen gyerek, de még ő is megérti hogy nem szabad mert véletlenül kihúzza a légzésfigyelőt...
2012. dec. 13. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Azért mert tesója született, még nem szabad neki mindent!

Ezt azért csinálhatja hogy így bántsa a kicsit, nem pedig szeretetből...

2012. dec. 13. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A többedik gyerekeknek mindig többet kell ilyen tűrniük. Valószínűleg tudat alatt azt próbálgatja a nagy, hogy mennyire félted a kicsit, kit szeretsz jobban. Megpróbálhatod azzal leszoktatni erről, hogy megkéred énekeljen vagy bábozzon a kicsinek, vagy együtt énekeltek, báboztok neki.
2012. dec. 13. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Persze, hogy árthat neki! Ne engedd neki. Az nem megoldás, hogy bármit ráhagysz, csak mert féltékeny a testvérére. 4 évesen már meg lehet vele értetni, hogy nem szabad. Nem hinném, hogy a nagyobbik "egója" többet kellene érjen, mint a pici hallása..
2012. dec. 13. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Meg kell nevelni a nagyot!
2012. dec. 15. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!