Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 1 hónapos babát ilyen időben...

1 hónapos babát ilyen időben minden nap ki kell/lehet vinni?

Figyelt kérdés
Baj, ha nem viszem minden nap? Mennyi időre lehet kimenni vele ilyen mínuszokban?
2012. dec. 13. 18:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Szia tegnap volt egy hos a babam! En heti 3-4szer viszem setalni! Jol feloltoztetem takaro es van h 2 orat is flangalok kint vele! Nem lesz semmi baja meg akkor sem ha minden nap kivinned! A doki azt mondta nekem h -10 fokig barmikor jol feloltoztetve kivihetem! 2oranal tobb nem biztos h kell!
2012. dec. 13. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Egy hónaposan nem vinném ki ilyen időben egyszer sem. Majd 6 hetesen is csak pár perc erejéig. De ez az én véleményem.
2012. dec. 13. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ma nem vittem ki, tegnap pedig kb. 10-15 percet voltunk kint. Úgy látom eléggé megoszlanak a vélemények.
2012. dec. 13. 18:51
 4/8 anonim ***** válasza:

Nyugodtan vidd ki azért van a ruha a zsák és a takaró na meg a lábzsák ha az nincs is akkor is nyugodtan vigyed,

Neki is kell a levegő őt úgy is elnyomja észre se veszi a hideget. :)

2012. dec. 13. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Télen a levegőztetést 5-6 hetes korban kezdjük.

Először nyitott ablakhoz tegyük a babát 5 percre, és ezt fokozatosan emeljük fél órára.

Ilyenkor is öltöztessük fel teljesen, legyen rajta sapka és be is kell takarni. Ezután a szabadban is levegőztethetjük a babát, szintén 5 perccel kezdjünk és minden nap egy kicsit tovább maradjunk kint vele. Végül 2 etetés között kint maradhat a csecsemő, ha jól érzi magát a friss levegőn. újszülött levegőztetése télenTélen öltöztessük mindig rétegesen a picit és figyeljünk a kezére, lábára nehogy elfagyjon.

A kis kezére húzzunk kesztyűt, vagy a bundazsák ujját úgy, hogy takarja a kezét. Lábára húzzunk egy meleg tutyit.

Legyen rajta egy réteg hosszú ujjú alsóruházat (body), egy hosszúujjú rugdalózó erre egy melegebb nadrág, felülre egy kötött vagy egy polár kardigán és így mehet a bundazsákba.

Legyen a fején meleg sapka ami a füleket is takarja.

A babakocsiban még takarjuk be könnyű műszálas takaróval, és a babakocsi aljába is rakjunk egy takarót.

Erős szélben és nagy ködben ne vigyük ki a babát.

Esőben ha van fedett erkély vagy terasz, nyugodtan levegőzhet a kicsi egy fél órát. Télen kb. mínusz 5 fokig levegőztessük a babát odakint, ha ennél hidegebb van a fent leírt módon nyitott ablaknál vagy erkélyajtónál levegőztessük.

2012. dec. 13. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kislányunk hétfőn volt 5 hetes, és 4 hetes kora óta szinte minden nap kivisszük fél-1 órára. Iszonyat jókat alszik a friss levegőn.
2012. dec. 13. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Én kivinném minden nap (az enyéim tavasziak, így saját tapasztalatom ilyen kicsi téli babával nincs), mondjuk kétszer fél órára. Főleg hogy mostanában ilyen verőfényes napsütés van, vétek bent poshadni a lakásban. Csak szeles, ködös, útálom időben nem mennék.

Ha van hordozókendőd, akkor nem is kell extrán beöltöztetni: a te kardigánod, kabátod őt is 100%-ban tudja takarni, bőven elég rá a benti ruha meg egy meleg sapka. Ha elalszik, úgyis a mellkasodnak hajtja a fejét, úgyhogy a levegő, amit beszív, az is melegebb.

Én legalábbis így járok, jártam ki velük.


Babakocsiban sokkal melegebben kell felöltöztetni, mert ott nincs ami/aki fűtse.

2012. dec. 13. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én azt javaslom, vidd ki minden nap. Úgy, ahogy neked, neki is szüksége van a friss levegőre. A lényeg, hogy jól fel legyen öltöztetve és ne érje szél a kis arcát. Anno én is féltettem a lányomat, aztán rájöttem, hogy sokkal nyugodtabb és jobban is alszik, ha kint volt a levegőn.
2012. dec. 13. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!