Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tudnék csinálni hogy...

Mit tudnék csinálni hogy többet aludjon?

Figyelt kérdés
8 hónapos babám alig alszik napközben. 4 hónapos koráig semmi gond nem volt a nappali alvással, aztán jött valami fordulat és azóta nem akar napközben aludni. Alszik délelőtt 20 percet max fél órát és ennyi, majd ebéd után ugyanígy, estére pedig már tök fáradt. Az éjszakákat szépen végigalussza. Már próbáltam hogy átálljunk, hogy csak ebéd után aludjon egy hosszabbat, de nem bírja ki, délelőtt elalszik olyan 10 körül. Anyós már teljesen kiakaszt, szerinte az én hibám hogy nem alszik a kicsi, mert én szoktattam így, meg nem tudok nyugodt körülményeket teremteni neki, hogy aludjon. Nem értem mi az hogy nyugodt körülmény!? Kipróbáltam már mindent ha lerakom aludni. Síri csönd van a lakásban, ha alszik, nehogy felébredjen, de hiába.... Volt már valaki hasonló cipőben??
2012. dec. 17. 11:09
 1/4 anonim ***** válasza:
Az én lányom 8 hónaposan (amint megtanult mászni) már csak 1x aludt délután, akkor is csak fél órát és ő még csak fáradt sem volt estére. Most 2 éves és már pár hónapja nem alszik nap közben sem, de nem is igényli, anyós szerint mégis az én hibám (m egy másik unokája még 5 évesen is 2-3 órát alszik du és a "normálsi") ezt inkább el kel fogadni, többet úgysem lehet tenni, vannak ilyen gyerekek, csak pech, h pont a miénk az ;)
2012. dec. 17. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Igen az én anyósom pont ezt mondja, hogy a másik unokája, 4 éves, és ha 1-kor vagy fél 2-kor lefekszik, akkor 5 óráig alszik. Szerinte is ez a normális!
2012. dec. 17. 11:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Anyósoddal ne foglalkozz.


Nekem az vált be, hogy mellébújok. Lehet lepontozni, de működik!

2012. dec. 17. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
nalunk is volt minden modszer, amit csak el tudsz kepzelni, talan az egyuttalvas volt a leghatasosabb, de igy utolag belegondolva tiszta felesleges volt. A lanyom honapos kora ota max. 40perceket aludt, nekem az anyum szamlalta, hogy ez igy nem normalis, teljesen kikeszitett vele. Aztan egy evesen amint elkezdett lepegetni, atallt az egyszeri alvasra, egyik naprol a masikra a ketszer 40perc alvasbol egyszer 3 ora lett. Es azota is igy alszik. Ha kipihenten kel nem sirva, akkor szerintem nincs gond, majd valtozik meg, lehet o is nagy alvo lesz kesobb, lehet pont ellenkezoleg, nem fogja igenyelni a nappali alvast, majd meglatod. Nekem nagyon sok babas ismerosom mondta, hogy csak 40 perceket aludt a kicsi, amig nappal tobbszot r is aludt, aztan hirtelen egy nagy alvas lett belole
2012. dec. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!