Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg nem való nekem még...

Tényleg nem való nekem még egy gyerek? Sőt, még egy se? Sokat dolgozó anyuka vagyok!

Figyelt kérdés
2 és fél éves kislányom van,és most vágyom egy újabb babára.Na,igen ám,de én a lányom 18 hónapos kora óta,újra dolgozom,mivel nagy szüksége volt rám a munkahelyemnek.A lányunkra amíg én bent vagyok a nagyik vigyáznak.Heti 4 nap munka,három nap otthon vagyok.A munkahelyemen heti 2 nap kemény,azaz 10-től dolgozom 16:00-ig,heti 1 nap,fél kilenctől fél 12-ig,és szintén heti egy nap 13:20-tól 15:20-ig.Amikor délután dolgozom,az nem tűnik fel a lányomnak,mert 1-kor elaltatom,aztán irány dolgozni,és fél 4 után érek haza,akkor szokott ébredni.Ezentúl három-négy havonta elutazom 2-3 napra.Inkább kettő.Ha lenne még egy babánk,akkor vele is otthon maradnék 1,5 évig.Beszélgettünk ma erről egy ismerősömmel,és azt mondta:"neked nem való még egy baba,mert számodra nagyon fontos a munkád,és ilyen életvitelbe nem fér bele még egy gyerkőc,és gondolkodj el azon,hogy egy Viki korú gyereknek,még az anyjára van szüksége és nem az anyja pénzére." Viki a kislányom.Ja,és ha már ovis lesz Viki,akkor fél 9-től fogok dolgozni fél 4-ig.+az utazás.Szerintetek sokat vagyok távol tőle?Vagy ez még normális kategória?Vagy nekem tényleg nem való gyerek?
2012. dec. 17. 16:10
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
ez hülyeség!HA Te úgy vagy boldog hogy dolgozol a babád mellett,így tudsz kiteljesedni,akkor úgy csinálod ahogy neked jó ha meg tudod oldani miért is ne!azt megérzi Viki lányod is ha egész nap otthon lennél vele,nem éreznéd magad igazán boldognak.Az én kisfiam 5 hónapos,versenytáncos vagyok,szilveszterkor már fellépésem lesz.Az ismerőseim egy része ki van bukva,mert heti 2-szer 2 órára elmegyek otthonról táncpróbára.Felfoghatatlan számukra hogy apukájával is kettesben is tud maradni erre a kis időre.Nekem is van néha lelkifurdalásom,mert elmegyek otthonról,de tuti begőzölnék ha nem mozdulhatnék ki egy másik társaságba is.Ettől függetlenül földöntúli szerelem köt a kisfiamhoz,mindennél jobban szeretem,és jó anyának tartom magam.
2012. dec. 17. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
74%
Ja!és egyébként Amerikában a nők 90%-a vissza megy dolgozni a szülést követő 6.héten,őket mégsem szólja meg senki.Nem mondom nekem az is fura,de csak Magyarországon divat az,hogy megszólnak valakit,ha nem a Nagy Könyv szerint cselekszik!Szintén csak itt divat lenézni azokat a nőket is akik nem szoptatnak.
2012. dec. 17. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ki szoktam akadnia kisgyerek mellett vissza dolizni jellegű kérdéseken, DE!!

Nagymamáknak adod oda a lányod, nem magánbölcsis vagy bölcsis, ez azért nem mindegy.

Mikor írtad, h heti 2 nap KEMÉNY, gondoltam, Úrég ez a nőci 8, 10 vagy 12 órázik....10-től 4ig nevezed keménynek??? Na ne már!!!:) Meg így h heti 4 nap meló, 3 nap otthon, plusz 3-4 havonta 2 nap elutazás.....Ez belefér. Lát a lányod, vele vagy legtöbbször, épp Rád nem érvényes ez a megjegyzés, amit az ismerősöd mondott!!!

2012. dec. 17. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ez még bőven a normális kategória.. sőt. Az én munkahelyemen pl a kötelező ott töltött idő hétfőtől péntekig 45 óra plusz nem úgy van sajnos, hogy ahogy letelik a 9 óra felállhatnék.. ahhoz képest, szerintem a tiéd nagyon "rugalmasnak" tűnik ebből a szempontból.. mármint hogy nem hiszem hogy bárkinek bármi hátránya lenne ebből.

HA meg szeretnétek kistesót a férjeddel, akkor beszéljétek meg, de szerintem egy ilyen munkahely nem hiszem hogy akadály! Sőt..

2012. dec. 17. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ez heti 23 óra. Ez messze nem a sokat dolgozó kategória.
2012. dec. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Amikor az első gyerkőcöm megszületett, 2 éves korában vissza kellett mennem dolgozni, mert az apukája meghalt és egyedül maradtam, mint pénzkereső. Hamarosan kineveztek, és baromi sokat kellett dolgoznom. Hétvégéken is, karácsonykor, ünnepnapokon. Amikor szabadnapos voltam, nem vittem bölcsibe, hogy vele lehessek, de persze ez nem volt jó megoldás. Mivel a pénz elég jó volt, hát küzdöttem. A mai napig emlegeti, hogy milyen sokat volt a nagyszülőkkel, mert én mindig dolgoztam. Igyekeztem sokat vele lenni, illetve tartalmasan, amikor az idő úgy engedte. 10 éves volt, mikor újra férjhez mentem és megszületett a kistesó. Most itthon vagyok és a nagy is élvezi, mert tudunk tanulni együtt, elmenni ide-oda, stb. A kicsit nem viszem bölcsibe, mert most megengedhetem ezt a luxust, és különben is jön a legkisebb. 6 hónapos volt a kicsi, amikor elvállaltam egy itthonról végezhető munkát, ami mindennap kb 3-4 órámat elveszi, de tökéletes gyes kiegészítő. A kicsi már ebbe szokott bele, hogy anya dolgozik, de itthon van vele. Még nem tudom, hogy illesztem bele a harmadikat is ebbe a napirendbe, de biztos működni fog, és hát a szükség nagy úr. Ha visszamennék dolgozni, távol lennék tőlük napi 10-12 órában, nem lennék itthon karácsonykor, húsvétkor, hétvégéken, stb. Persze előbb-utóbb így is lesz, de addig élvezzük ezt az időt. Ezt csak azért írtam le, hogy lásd, mindenkinél vannak helyzetek, a gyerekek már ebbe nőnek bele, sajnos már nem úgy van, mint mikor mi gyerekek voltunk és a szüleink napi 8 óra után haza jöhettek. Szerintem minden normális kategória, ami jó neked és szükséges a megélhetéshez, ha az az idő, amit utána vele töltesz számára is eltöltött idő veled. Sok anyuka egész nap a gyerekével van, mégis alig játszik, beszélget vele, inkább telefonál, beszélget folyamatosan más anyukákkal, ami szintén nem baj, ha normális az arány a gyerekkel eltöltött idő szempontjából is. Olyan nincs, hogy valakinek emiatt nem való gyerek, mert az nem vállal gyereket, aki nem akarja mindezt beilleszteni az életébe.

2012. dec. 17. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Az ismerősöd inkább irigynek tűnik nekem...

Szuper munkahelyed van, és jó édesanya vagy, ráadásul a kislányodnak jó kapcsolata lesz a nagyszülőkkel...na én is irigyellek! :)))

Pont az ilyen anyukáknak való akár 3 gyerek is. Szerintem nálad minden tökéletes egyensúlyban van. Biztos vagyok benne, hogy kiegyensúlyozott a kislányod és te is!

2012. dec. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!