Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nem jól csinálom? Ébresszem,...

Nem jól csinálom? Ébresszem, vagy ne?

Figyelt kérdés

Kisfiam 3 hetes,napirend szerint 3 óránként felébresztem,pelus csere,cici.Ha hamarabb ébred és sír,akkor is kap enni természetesen.Tehát van napirend is,meg igény szerinti cici is. :)

A kérdésem,hogy sok helyen olvasom,hogy a baba este 7-8 tól alszik X ideig.Én este is ébresztem a babámat,7-kor,10-kor,de van hogy 11-kor.Ez baj?A fürdetés után már ne keltsem fel enni?


2012. dec. 18. 12:10
1 2
 1/15 wartburg353s ***** válasza:
100%
Ne keltsd fel! Ha evésre van szüksége, úgyis felébred, és majd ő felkelt téged, meglátod! Attól, hogy még pici, jól működik a szervezete, tehát érzi, hogy mikor van szüksége evésre, és mikor alvásra.
2012. dec. 18. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Én sem ébreszteném.
2012. dec. 18. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
De ti egyáltalán nem,vagy csak este hagynátok aludni?2890 g-mal született,így én a nappali 3 óránként evéshez még ragaszkodnék...
2012. dec. 18. 12:18
 4/15 anonim ***** válasza:

2. vagyok

Én egyáltalán nem ébresztettem volna szívem szerint, de az enyém nappal alig aludt :-)

Éjszaka semmiképp nem ébreszteném. Ha éhes ébred, amúgy meg így tanulja meg a nappal és az éjszaka közötti különbséget.

2012. dec. 18. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Szia, az enyém is 2800-al született. nekem a védőnő 1 hónapos koráig javasolta, hogy este és 1x éjjel is ébesszem fel megetetni.
2012. dec. 18. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Bár a lányom nem született kicisnek,3400gramm és 56 centi,de ő 3hetesen este 7től hajnal 3-4ig aludt,most 10hetes és már 5hetes kora óta többször alszik reggel 5-7ig is.Majd ébred ő,ha éhes ne aggódj.Én este keltem max fel olyan fél6körül,hogy kifáradjon 7re az alvásra.De újabban ő már alszik kb 10-11től 4 órát, utána délután már csak 1*1órát vagy másfelet és ennyi.
2012. dec. 18. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Általában felébred 3 óránként magától,de azért van hogy aludna még...olyankor nagyon nehéz felébreszteni.Ez főleg este fordul elő,úgyhogy ma kipróbálom hogy hagyom,legalább este.
2012. dec. 18. 13:05
 8/15 anonim ***** válasza:
Szia az én fiam 2150el született 2300al otthln voltunk egyszer sem keltettem éjjel ha éhes felkel magátòl is legalább te is többet alszol:) nappal is sokat aludt de nappal max 4 òrát hagytam aludni utánna már keltettem.
2012. dec. 18. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Le leszek pontozva, de nem érdekel...

Amikor hazahoztuk, 3 óránként felkeltettem, megetettem, játszottam vele, tisztába tettem és leraktam aludni.(sárga is volt és 2520g, védőnő és doki is mondta, hogy ébresszem)

Amikor elkezdett szépen gyarapodni (kb.1-2 hetes volt)Már éjszaka egy ébresztést kihagytam.Most 3 hónapos, tökéletes napirenddel, kiegyensúlyozott, mosolygós baba.

Azt is hozzátenném, hogy mi 9-kor fürdetünk,(így apával is tud lenni kicsit) azután kaja...Most kel reggel 7 körül (magától) szopizik kicsit, majd alszik tovább 10 óráig. Innentől kb tartja a 4 órákat magától.

Én fürdés után már nem ébreszteném...Jelzi Ő ha éhes, de továbbiakban is tartanám a rugalmas 3-4 óránkénti ébresztést.

2012. dec. 18. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
enyém kevesebbel született, de soha nem ébresztettem fel kaja miatt.valoban kel ha éhes, hidd el.Esti fürdetés után meg főleg fel ne ébreszd!nem ettől lesz napirendje,még nem is kell, hogy legyen.Ne haragudj, de szerintem ezen változtass!
2012. dec. 18. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!