Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Milumil sinemil-t hogyan...

Milumil sinemil-t hogyan lehet ízesíteni?

Figyelt kérdés
Az illata olyan mint a cikóriának,gondolom az íze sem jobb.Szoktátok valamivel ízesíteni,hogy szívesen megegye a gyerek?
2012. dec. 18. 13:05
 1/7 anonim ***** válasza:
Nekem megeszi magába is,de tehetsz bele gyümölcsöt is,ha simán nem eszi meg.
2012. dec. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
42%
én kaptam a védőnőtől egy füzetet amiben jó "recepteket" vannak hozzá.Kicsit később leírom,ha érdekel.
2012. dec. 18. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Én gyümölcsöt szoktam beletenni, de nem mindig, mert mgeszi magában is.

A receptek engem is érdekelnének.:)

2012. dec. 18. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

a receptekre én is kíváncsi lennék :)

egyébként én almát vagy körtét szoktam hozzá tenni, szerintem így nagyon finom, de gyümölcs nélkül is finom szerintem.

2012. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Én milupa frutapurával, vagy hipp gyümölcspéppel ízesítem, vagy csak simán almáva, banánnal. De a receptek szerint lehet zöldséggel is.

Ez a recept füzet nekem is megvan, elég jó receptek vannak benne életkor szerint.

2012. dec. 18. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Hát,úgy néz ki,hogy eddig megette.

De a recepteket szívesen elolvasnám.

Előre is köszönöm!

2012. dec. 18. 17:17
 7/7 anonim ***** válasza:

itt vagyok a "receptekkel":4-6 hónapos kortól

Barackhab:2 ek sinemil

50ml víz

120gr őszibarack


a sinemilt a vízzel simára keverjük.A barackot kevés vízzel turmixoljuk.A pépet a barackkal alaposan elkeverjük,villával,vagy botmixerrel felhabosítjuk.


6-8 hónapos kortól:


Cékla főzelék:2 ek sinemil

50 ml víz

80 gr cékla

80 gr burgonya

+3-4 ek párolólé


A megfőtt céklát,burgonyát.A megfőtt,vagy párolt zöldségeket összeturmixoljuk,majd hozzáadjuk a a vízzel simára kevert sinemilt.


Különleges főzelék:2 ek sinemil

60ml víz

60gr burgonya

80gr alma

60gr sütőtök

3-4 ek a főzőléből

A burgonyát meghámozzuk,felkockázzuk,feltesszük annyi vízzel,hogy ellepje.A sütőtököt meghámozzuk,kimagozzuk,apróra kockázzuk.Amikor a krumpli félig megfőtt beletesszük a sütőtököt.Együtt puhára főzzük.Az almát apróra vágjuk majd a sinemillel együtt a zöldségekhez adjuk.Összeturmixoljuk,ízlés szerint a főzővízzel hígíthatjuk.


Brokkoli főzelék: 2ek sinemil

50ml víz

100gr sárgarépa

50gr brokkoli

3-4 ek a párolóléből,vagy főzőléből


Ha puhára főttek,vagy párolódtak a zöldségek.A sárgarépát néhány ek pároló,vagy főzővízzel összeturmixoljuk,a brokkolit villával összetörjük.A sinemilt vízzel kikeverjük,majd hozzáadjuk a zöldségeket.


8-12 hónapos babáknak


karfiolkrémleves:2ek sinemil

80gr karfiol

100 ml víz

3-4 ek pároló,vagy főzővíz

petrezselyem


A megmosott karfiolt megfőzzük,vagy pároljuk.Ha megpuhult 3-4 ek pároló,vagy főzővízzel a sinemillel összeturmixoljuk,a 100ml vízzel vfel engedjük.Petrezselyemmel ízesítjük.


Meggymártás húsokhoz:2 ek sinemil

50 ml víz

120gr meggy

késhegynyi fahéj


A meggyet kimagozva kevés vízzel összeturmixoljuk.A sinemilt a maradék vízzel simára keverjük.A pépet a fahéjat a meggyhez adjuk,és az egészet újra összeturmixoljuk.



Zöldborsópüré cukkinivel: 2 ek sinemil

50 ml víz

100gr borsó

150gr cukkini

1 teáskanál olíva olaj

petrezselyem

A puhára,főtt,vagy párolt borsót,sűrű szövésű szitán átpasszírozzuk.A cukkinit egy kávéskanál olíva olajon apróra vágott petrezselyemmel 10 perc alatt megpároljuk,ha szükséges 1-2 ek vizet tehetünk alá.Ha cukkíni elkészült villával összenyomkodjuk,és összekeverjük a borsóval.A simemilt összekeverjük a vízzel,és a zöldségpéphez adjuk.

2012. dec. 19. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!