Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan tudnám rászoktatni/megt...

Gabszem kérdése:

Hogyan tudnám rászoktatni/megtanítani 10 hós babámat az önálló elalvásra?

Figyelt kérdés
Kislányom 10 hós és csak úgy tudom lerakni aludni, ha a mellkasomon elalszik, ez van hogy 10 perc, de van hogy fél óra. Ez azért is nagy gond most már, mert bár még csak 10 hós, de már 12 kg és így nagyon megterhelő a dajkálása. Ha az ágyba berakom egyből felpattan, feláll, ahogy felveszem, egyből bújik a mellkasomhoz és cumizik, megnyugszik. Egyébként nagyon jó alvó, este 9-től reggel 8-ig alszik egyhuzamban, napközben is 2x1 órát vagy még többet is. Nem tudom hogyan tudnám hozzászoktatni ahhoz hogy magától aludjon el az ágyában. Nem akarok neki lelki sérülést se okozni, hogy aztán meg megutálja az ágyát vagy ilyesmi, mert összetehetjük a kezünket, hogy ilyen jól alszik éjszaka kb. 6 hetes kora óta. Valakinek sikerült szépen rászoktatni hasonló korú babáját az önálló elalvásra?
2012. dec. 19. 11:11
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Egy ideig feküdj mellé a nagyágyban, majd csak simogasd mellette ülve, aztán mehet a kiságyba. Nővéreméknél bevált. Ott lassan 1,5 éves gyerekkel kezdte el :)
2012. dec. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Kedves Gabszem:)!


A 10 perc- fél órás altatás teljesen normális, ha belegondolsz, nekünk felnőtteknek időbe telik mire a szokásos rutinnal ellazulunk, alelszunk. Csak nekünk már nem kell más személy segtsége(általában:D), hanem érettek vagyunk arra, hogy ezeket a "nyugtató"kat magunknak csináljuk:).

Szóval szerintem nem az idő a gond, hanem főleg az, hogy állva ringatni(ha dajkálás alatt ringatást értesz) nehéz. Ülve ölben ringatni próbáltad? Éneklést, mesemondást, hátsimogatást?

Finoman úgy tudnád terelgetni az elalvásra, hogy segítesz neki ellazulni:). Ha kiépülnek a megfelelő idegi pályák, magyarul ha a kis agya megtanul ellazulni, "bejáratódnak" ezek az összeköttetések, akkor fog idővel szépen egyedül elaludni:).

Ami nekünk bejött. Kislányom szopival félálomba került(Nnánlatok ez lehetne, hogy cumival az öledben ellazul), letettem az ágyába és álomba simogattam. Most két éves, az esti rutin és szopi után befektetem az ágyába és 5 perc alatt durmol.

2012. dec. 19. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kedves Utolsó VÁlaszoló! Köszi a tippet, én is ilyesmire gondoltam. Arra gondoltam, hogy megpróbálom azt hogy félálomba ringatom és beteszem az ágyba és ott meg simogatom, csak az a gond, hogy pl. most délután is már majdnem elaludt a kezemben és mikor betettem az ágyba kipattantak a szemei és felpattan állandóan négykézlábra és vigyorog rám... Két pillanattal elötte meg majdnem elaludt. :) Próbáltam simogatni, énekelni neki, de csak felpattant állandóan, mikor visszafektettem. Nem úgy ringatom hogy "lóbálom", azt nem is bírnám, hanem állok az ágya mellett és a mellkasomra hajtja a fejét, cumizza az ujját és kicsit ringatózom. Olyan kis sajtkukac szegénykém, nehéz eset lesz , de azért majd próbálkozom.
2012. dec. 19. 15:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!